Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

"וְהָיָה אַחֲרֵי-כֵן, אֶשְׁפּוֹךְ אֶת-רוּחִי עַל-כָּל-בָּשָׂר, וְנִבְּאוּ, בְּנֵיכֶם וּבְנוֹתֵיכֶם; זִקְנֵיכֶם, חֲלֹמוֹת יַחֲלֹמוּן--בַּחוּרֵיכֶם, חֶזְיֹנוֹת יִרְאוּ" (יואל, ג', 1)

 

   איני נביא ולא בן של נביא. אני אדם רגיל, ישראלי לכל דבר, רווק, גר בדירה שכורה בחולון, לומד באוניברסיטת תל אביב לימודי משפטים ועובד למחייתי בשירות לקוחות. כאשר שואלים אותי מה הגדרתי הדתית אני מצהיר כי אני מסורתי. למרות שאיני מבקר בבית הכנסת בשבתות ואיני מניח תפילין, אני מצהיר כי אני מסורתי. אני מניח כי כל דתי וחלק גדול מן המסורתיים בארץ שהיו בוחנים אותי ואת אורח חיי היו מפטירים בהינף יד: "הוא חילוני". בהתייחס להגדרת הדתיות של ימינו ייתכן והם צודקים, אך אני בכל זאת מתעקש על כך שאני מסורתי. ומדוע?

   אני מעריך כי הסיבה העיקרית היא האמונה החזקה שבי. בחיי הצנועים אני מבין כי הדת היהודית היא מורכבת. גוונים ופנים רבים לה, ותחושתי היא שלא מעט מבני העם היהודי, המגדירים עצמם דתיים או מסורתיים פנו לדרך מחמירה ביותר, אשר גורמת ליהודים רבים אחרים להתרחק ממנה עד לכדי אתיאיזם מוחלט. אופיי הפשרני תמיד חיפש את דרך האמצע, ולכן איני רואה בהחמרה ובדקדקנות היתרה דרך נכונה, גם אם אני מבין את הרציונל שמאחוריהן.

   חשוב לציין כי הדת היהודית היא דת נפלאה עבורי. החגים השונים, מראש השנה ועד שבועות, מרגשים אותי תמיד. אווירת השבת היא אווירה קסומה, שכבר בצהריי יום שישי אני חש בהגעתה ונערך אליה. על שולחן השבת משפחתי אומרת קידוש ואימי מדליקה נרות, את פרשת השבוע אני מקפיד לקרוא מדי שבוע בביתי עם אבי ואחי, וכמו כן אני נמנע מפעולות שונות ככתיבה וכנהיגה בשבת. בכל בוקר אני מקפיד להתפלל לקדוש ברוך הוא ולפני השינה איני מחמיץ לעולם את אמירת "שמע ישראל". בנוסף אני מקפיד על אי אכילת מאכלים לא כשרים, ואומר פעמים רבות "בעזרת השם" ו"ברוך השם". אני מעריך כי רבים הם החילונים שיש בליבם אמונה חזקה ביותר, וייתכן והם אף מקיימים את מקצת המנהגים היהודיים הבסיסיים כקידוש, אכילת מאכלים כשרים ושמירת חגי ישראל, אך הם עדיין מגדירים עצמם כ"חילונים". ומדוע? קרוב לוודאי בגלל שהם אינם רוצים להחשיב עצמם כ"דתיים" או כ"חרדיים", אלא להתבדל מהם, ולכן גם המילה "מסורתי" מרתיעה אותם. הדת היהודית עבור לא מעט יהודים בימנו "שייכת" לאותם זרמים דתיים, שחלקם קיצוניים, ובשל כך, למרות אמונה בסיסית חזקה ושמירה על כללי דת אחדים, בסיסיים גם הם, הרצון הוא רצון של התבדלות, של התרחקות.

   לאותם יהודים חילונים המחזיקים באמונה חזקה אני פונה בספר זה. מטרתו של הספר אינה לגרום לקוראים להפוך את הגדרתם הדתית, וקרוב לוודאי שעם סיום הקריאה ההגדרה "חילוני" עדיין תאפיין אותם, אך אני מעריך כי לאחר הקריאה תתחזק הבנתם כי הדת היהודית אינה "שייכת" לאף זרם, אלא להפך, ההבנה תהיה כי אנו נמצאים בתקופה בה המטרה היא איחוד לבבות, מניעת בדלנות וריחוק, אלא קירוב ושיתוף. מי שמחשיב עצמו "דתי אדוק", מקיים תרי"ג מצוות, אך חש עצמו נעלה על השאר ובליבו צורך להתבדלות מחטיא את המטרה של תקופתנו הייחודית, וקרוב לוודאי שלא יתחבר לנאמר בספר, בדומה לחילונים אתיאיסטים, שהתנתקו סופית מכל אמונה ואף בזים לה. לא אליהם אני פונה כאן, אלא אליכם, הרוב היהודי של ימינו, אשר מבין את חשיבות שורשינו היהודיים, את ייחודיותם ואת חשיבות ההיסטוריה הארוכה שעבר עמנו. האמונה והדת היהודית אינן חייבות לעמוד כנגד החיים המודרניים של ימינו, הן יכולות לדור בכפיפה אחת עימם ולחזק את נפשכם כדי להתנהל בם, במיוחד בתקופה כה מיוחדת בה אנו חיים כיום.

   אז מהי אותה תקופה? מדוע פתחתי את ספרי בציטוט מספר יואל וציינתי בראשית דבריי כי איני נביא או בן של נביא? האם אני עוד אדם ש"ראה את האור" ורוצה להחזיר אתכם בתשובה?

   הסירו דאגה מליבכם, איני עוד מחזיר בתשובה, ומטרתו של ספר זה אינה לגרום לכם לשנות את אורחות חייכם. איני גם "קבליסט", חלילה וחס, אשר עבר קורסי "קבלה" המבוססים על ספר הזוהר. אני רחוק מאוד מכך. מטרתי העיקרית היא לספר לכם אודות התקופה הייחודית שאנו חיים בה, כזו שנבואות שונות בספרי הנביאים מדברות עליה, כזו ששונה לחלוטין מכל תקופה קודמת בהיסטוריה ותהיה שונה גם מן התקופות שיבואו אחריה.

   כעת ודאי תתעקשו ותשאלו את עצמכם שוב: מדוע דווקא אני הוא האדם שפונה אליכם? באיזו רשות אני מדבר על ענייני דת שונים, אם איני מחזיק בתואר "רב", אלא הנני אדם מן הישוב כמוכם?

   את התשובה לכך תגלו מיד, אך לפני שאצלול לעומקם של דברים, אציג בפניכם את סדר הפרקים, אשר לפיו ספר זה בנוי. בפרק הראשון אספר לכם מעט יותר אודותיי, בעיקר בהתייחס לעבודת הקודש בה אני עוסק בשנים האחרונות וארצה לשתף אתכם בה ובחשיבותה ואציג בפניכם את המושגים הבסיסיים המסבירים את ייחודיות תקופתנו: הגאולה השלמה, מלכות השמיים, הסימנים השלמים, בית התפילה המנובא, כתבי ספר משנת חיים ועוד. בפרק השני אפנה אל המקורות התנ"כיים המאוששים את הטיעונים ואתייחס להיותה של התקופה תקופה ייחודית לא רק ביחס לעם היהודי, אלא ביחס לעולם כולו, בפרק השלישי אציג את מרכזיות החלומות בדיוננו זה ואפנה מבט אל העתיד הצפוי לנו והפרק הרביעי והמסכם יתאר את חשיבות המוכנות הנפשית שעל האדם לסגל לעצמו כדי להבין את התקופה המדוברת ואת השלכותיה.

   קראו את הספר בהנאה. אני מבטיח כי הקריאה בו תהיה מרתקת ותזרום אל מוחכם וליבכם כנהר מים צלולים, גם מאחר והשפה בו פשוטה וברורה, וגם מאחר והדברים החדשים אשר תגלו עם קריאתכם אותו יגרמו לכם לפליאה.

 

פרק א'

 

   שמי משה לוי. הנני יליד פארמה, איטליה, וחי מגיל 3 בארץ. החינוך שקיבלתי מגיל צעיר היה חינוך בו האמונה בה' תופסת מקום מרכזי. בהתייחס למצוות היהודיות הבסיסיות קיימתי אותן מאז ומתמיד, אך באופן מקל יחסית. בשבת אני נוהג להדליק אור ומכשירי חשמל, אך נמנע מלהדליק אש או לכתוב, ומקפיד לקרוא את פרשת השבוע בביתי עם בני משפחתי. בפסח אני מקפיד שלא לאכול חמץ, אך בסוכות לא הקמתי עד היום סוכה. בבית הכנסת אני מבקר רק בחגי תשרי ובאירועים מיוחדים. אני נמנע לאכול בשר וחלב יחד, אך איני מקפיד על מרווחי שעות קבועים בין ארוחה חלבית לבשרית. איני מסתובב עם כיפה ביום יום ואיני מניח תפילין, אך מקפיד להודות לה' ולהתפלל אליו פעמים רבות במהלך היממה.

   אבי, דוד, נולד גם הוא באיטליה והיה, עד אשר עלה לארץ והתיישב בה באופן קבוע, מתלמידיו של המורה הצדיק, חיים, שהתגורר באותה עת במילאנו. בשל אותם שיעורים הוא התקרב אל הדת, ובאופן זה חינך את ילדיו (אותי, את אחותי ואת אחי הקטנים ממני במספר שנים). בשל כך כבר מגיל צעיר שמעתי על המורה הצדיק בביתנו, והבנתי כי מדובר בדמות חשובה ומרכזית. הבנתי גם כי לברכה שהעניק לי לאחר הולדתי, כ-3 שנים לפני שנפטר ממחלה קשה, יש משמעות גדולה.

   תלמידו הראשון של הצדיק חיים הוא פרץ גרין, שחי כיום בבאר שבע. את פרץ הכרתי עוד בילדותי בעת נסיעות משפחתיות לאיטליה בחופשת הקיץ. אני זוכר שבחדרו ניצבו אבנים שונות ומגוונות, שולחן כתיבה, מטות שונים ושטיחון תפילה. ריח קטורת שרר באוויר, ומשפחתו קיבלה אותנו תמיד בסבר פנים יפות. מספר פעמים ביקר פרץ בארץ, לעיתים בביקור יחיד, עת שהה בבית ההורים למספר ימים, ולעיתים הגיע לארץ עם משפחתו. כיום הוא ומשפחתו מתגוררים בבאר שבע. בצעירותי היחס לפרץ היה של כבוד ויראה, אולי אף של חשש מסוים, אך בשנים האחרונות היחס בינינו התהדק, בתחילה כאשר דיברנו בשיחות סקייפ ובהמשך גם בשיחות טלפון ובביקורים.

   מיהו הצדיק חיים? הצדיק, שנולד בבוקר חג מתן תורה, שנת 1914, בצנעא, תימן, כשהוא כבר מהול בלידתו, היה ראש ל"ו הצדיקים הנסתרים בדורו. הוא התגורר בתחילה בעיר הולדתו, כשבהמשך עבר לעדן, תימן, ומשם לקהיר, בה שימש עשרים ושבע שנים כסגנו של הרב הראשי, חיים נחום, וכראש השוחטים בעיר. בשנות חייו האחרונות הוא התגורר במילאנו, איטליה עם אשתו, הגברת מזל, וסבל בה מחיי עוני ודלות. הצדיק חיים, בתור ראש ל"ו הצדיקים, שלט לחלוטין בכל המסורת היהודית וידע את המשנה והתלמוד בעל פה, ובמקביל היה בקיא בלימודים נסתרים שונים כספרי דברי הימים העתיקים וכסודות המסורת התימנית. כצדיק נסתר היה חיים גם "בן עליה", הוא סוד העלייה מחוץ לגוף אל עולמות שלמעלה, כלומר: הוא יכול היה להתנתק מן העולם הגשמי ולהעלות את נשמתו מעלה במסגרת קדושתו הגדולה.

   פרץ גרין היה, כאמור, תלמידו הראשון של הצדיק ושהה במחיצתו 13 שנים תמימות, בהן למד שיעורים רבים, ובהדרגה הבין את דרגתו ותפקידו של הצדיק. לאחר מותו של הצדיק החלו פרץ ושאר תלמידיו של הצדיק, ביניהם אבי, לקבל בחלומות מסרים שונים, אשר הבהירו להם פרטים מרכזיים נוספים אודות הצדיק, מעמדו ותפקידו, כמו גם אודות התקופה שאנו חיים בה. חלק מן החלומות שהתקבלו היו נבואיים, מה שאושש את אמיתותם ואת חשיבותם. מעניינת העובדה שלא רק אנשים אשר שהו לצד הצדיק קיבלו מסרים נבואיים בחלומות, אלא גם מי שלמד את שיעוריו ולא הכיר אישית את הצדיק.

   אחדים מן החלומות יובאו בפרק השלישי בספר זה, אך ברצוני לספר תחילה על חלום נבואי שחלמתי אני, כארבע שנים לאחר שהתחלתי לעסוק בכתבי ספר משנת חיים, הם הכתבים הקדושים המרכזים את אותם מסרים שמסר הצדיק בחייו ולאחר מותו בחלומות, ואותם העלה על הכתב פרץ (אסביר עליהם בהרחבה בהמשך). עבודתי הייתה, והיא גם כיום, תרגום של טקסטים באנגלית, כמו גם עריכה והגהות לטקסטים בעברית. חשוב לציין כי לפני קבלת החלום קיננו בי לעיתים ספקות כלשהן בדבר מסרים כאלו ואחרים שהתקבלו בחלומות נבואיים שקיבלו התלמידים, אך לאחריו הוסרו אף הספקות הקלים ביותר. החלום שטלטל אותי והביא אותי להבנה ברורה וחד משמעית של חשיבות מסרים עליונים נשלח אלי בתחילת חודש אפריל 2010, ובו ראיתי התפרצות געשית שכיסתה את כדור הארץ ומיד לאחר מכן לוח שנה ובו סימון של יום חמישי בשבוע. מיותר לציין עד כמה נדהמתי כאשר ביום חמישי כעבור שבועיים התפרץ אותו הר געש באיסלנד שגרם להתפשטות של ענן אפר וולקני, שכיסה חלקים רחבים מאירופה, בתופעה נדירה בעוצמתה.

   מדהים? בהחלט, אך ברצוני להדגיש שוב, אינני נביא או בן של נביא. החלום שקיבלתי נועד להבהיר לי כי הדברים שנתקלתי בהם בכתבי ספר משנת חיים ושחלקם נמסרו בחלומות הם אמיתיים, ומשקפים קבלה אמיתית וחדשה, אשר נמסרה וממשיכה להימסר בימים אלו ממש לתלמידיו של הצדיק חיים.

   כדי להבין את מהות המסרים ואת הכתבים הנכללים בספר משנת חיים אבהיר לכם תחילה מספר מושגים בסיסיים:

1. הגאולה השלמה: אין יהודי שאינו מכיר את המושג "מחכים למשיח". ישנם יהודים שרואים במושג זה ביטוי כללי שבא לציין מאורע עתידי שספק אם יתממש, וישנם כאלו שסבורים כי המשיח צפוי להתגלות ממש בקרוב. היו גם תנועות יהודיות שונות במהלך ההיסטוריה (וגם בימינו אלו) שהכתירו אדם זה או אחר כמשיח. ביאת המשיח הוא מושג אשר המסורת היהודית מזכירה אותו לא פעם, כשהאמונה העממית היא כאילו המשיח ירד אל הארץ על חמור לבן  , מלווה באליהו הנביא. הוא יוכתר עם הגעתו ל"מלך המשיח" על ישראל, יושיע את העם, יילחם את מלחמותיו ויקים את בית המקדש.

   אני משוכנע כי אפתיע אתכם אם אומר לכם כי לא למשיח העם היהודי מחכה זה מאות בשנים אלא לגואל. הגואל הוא אשר מגיע לגאול את העם היהודי בתקופת הגאולה השלמה, אך לא רק אותו. הגאולה השלמה היא גאולה אוניברסאלית, אשר מכוונת לעולם כולו, ובהמשך נדגים זאת בנבואות השונות מספרי הנביאים שבתנ"ך. את הגואל אכן מלווה במהלך תקופת הגאולה השלמה אליהו הנביא, שהוא האדם היחיד בהיסטוריה שעלה לשמים מבלי שעבר את המוות, וכמו כן בתקופה זו הגואל אכן מלווה בחמור, ובסיומה אכן צפוי להיבנות בית המקדש. עם זאת, שימו לב שוב: הגואל ולא המשיח, הוא אשר אתם מצפים לו. מושג חדש זה בא להצביע על מונחים חדשים ומפליאים אשר מגיעים בתקופת הגאולה השלמה אל העם היהודי, ואשר גורמים לו להבין כי לצד מונחים בסיסיים נכונים הידועים למרבית בני ישראל, מוצגים במקביל גם מונחים חדשים, אשר אותם לא ידענו קודם לכן. הגואל ולא המשיח הוא דוגמא מרכזית לכך.

   הגאולה השלמה הינה הגאולה השלישית והאחרונה בהיסטוריה. שתי גאולות קדמו לה, והן ידועות לכל ילד יהודי: גאולת מצרים, בה משה תפקד כגואל הראשון, וגאולת פורים, בה מרדכי הצדיק תפקד כגואל השני. עם זאת, מאחר והגאולה השלמה אינה מיועדת רק לעם היהודי אלא לכלל אומות העולם, כאמור, הרי שבאופן הגיוני גם עבור אומות העולם הגאולה השלמה הינה גאולה שלישית. כאן נשאלת השאלה: אם כך, מה היו שתי הגאולות הראשונות של אומות העולם? הגאולה הראשונה היא גאולת מצרים. גם עבור אומות העולם השונות גאולת העם היהודי ממצרים האלילית הינה גאולה. העולם כולו יצא מחושך לאור בעקבות המעבר מעבדות לחירות. אך מהי הגאולה השנייה? הרי אומות העולם כלל לא מודעות לסיפור פורים, ובאופן הגיוני גאולה מסוג זה יכולה להיות מכוונת אך ורק לעם ישראל. בהקשר זה מתגלה פרט חדש ומפתיע: הגואל השני של אומות העולם הוא ישוע בן יוסף. כן, הוא ולא אחר. ולפני שתסגרו את הספר מחשש להטפה נוצרית, חלילה, אני רוצה להבהיר לכם עניין חשוב. הדת הנוצרית הינה דת פסולה ואלילית. הפיכתה את ישוע לבן האל כפשוטו היא כפירה מוחלטת, וכל התיאולוגיה שלה המבוססת על פרט זה גורמת לדת כולה להיות דת מסולפת ושגויה. אם כך מדוע ישוע הינו הגואל השני של אומות העולם? מן הסיבה הפשוטה: ישוע, אשר רצה להושיע את בני ישראל בתקופתו מן המצב הגרוע והנמוך מוסרית אליו הם נקלעו, סבר כי הוא זה אשר יגאל את העם, בעקבות מספר אינדיקציות שאותן אסביר בהמשך, אך מאחר ובני ישראל באותה עת לא היו ראויים לגאולה בשל אותו מצב ירוד חסר זכויות בו הם שהו, הגאולה השלמה שהייתה אמורה להתרחש אז לא התקיימה. מותו של ישוע בצליבה לא הושיע את עם ישראל, אך גרם להמתקת העונש שהיה תלוי על עם ישראל בעקבות מצבו: מגזרת שמד מוחלטת לגלות ארוכה ולחורבן בית המקדש, בעוונות. במקביל, שליחותו של ישוע הביאה להפצת מרכיבים שונים של האמונה המונותיאיסטית בין אומות העולם (כקבלת התנ"ך כספר קדוש), גם אם, כאמור, הדבר נעשה באופן מסולף ומעוות, ובנוסף הפיצה היא את שיעוריו הפייסניים ומלאי הכוונות הטובות. אם האומות לפני הולדת הנצרות היו מבצעים בעיקר תועבות (כעבודות אלילים שונות, קורבנות אדם אכזריות, מעשי זימה רבים ועוד), הנצרות היוותה רפואה גדולה עבור מיליונים רבים של מאמינים, אשר ניסו ללכת בדרכו של ישוע באלפיים השנים האחרונות.

   הגאולה השלישית שהינה גאולה שלמה, מאחדת ומשלימה, פונה לעם היהודי ולכל אומות העולם באשר הן. וכיצד אנו יודעים כי אנו נמצאים בתקופה זו? מסיבה פשוטה ביותר: ה' בחר בצדיק חיים, ראש ל"ו הצדיקים בדורו, כגואל האחרון שיגאל את ישראל ואת אומות העולם. באחד החלומות שהחלו לרדת אל תלמידי הצדיק לאחר מותו, נראה הגואל בקרבת בני עמים רבים ושונים אומר: "כולנו בשר אחד". זהו פרט חשוב שעל כולנו להפנים! הגאולה השלמה והסופית אינה מיועדת רק לעם ישראל! היא מיועדת לעולם כולו, לבני עמים רבים, וכך יש להתייחס אליה. בתחילת דבריי דיברתי על הסגירות וההחמרה של הממסד הדתי בימנו. חשוב שאציין כי אין ברצוני לתקוף ממסד זה, אך חשוב לי להדגיש כי מאחר והוא אינו מודע לדברים החדשים שהתגלו ועליהם אספר מיד, הוא גם אינו מבין שאנו נמצאים בעידן חדש, בתקופה חדשה, תקופה המובילה אל הגאולה השלמה האוניברסאלית, ולפיכך המטרה כיום היא לנסות ולאחד, ולא להתבדל ולהתבודד.

2. הגואל האחרון: הגואל האחרון הוא הצדיק חיים. לאחר שנולד בתימן ושהה בה, ובהמשך התגורר בקהיר, הוא הגיע למילאנו, איטליה, בסוף שנות ה-60, בעקבות עליית נאצר לשלטון במצרים. את עובדת היותו צדיק נסתר לא ידע אף אדם, כי כך הוא בנוגע לצדיקים נסתרים: הם ותלמידיהם בלבד מודעים לפרט זה. בשל כך הצדיק חי במילאנו חיי עוני עד ליומו האחרון. הוא לא חיפש כבוד או יוקרה, אלא עסק בעבודת הקודש שלו, כשפרץ, תלמידו הראשון, ליווה אותו באותם שנים וסייע לו ככל שניתן. גם משפחתי המורחבת מצד אבי, משפחת לוי, שחיה במילאנו עד היום, סייעה לו ככל שניתן. את סגולות הצדיק חוותה משפחתנו מספר פעמים, ולהלן שני מקרים שידגימו זאת. את יכולת הריפוי של הצדיק חווה אחד מבני המשפחה שביתו נולדה עם פגם כלשהו, והרופאים סברו כי לא תשרוד. הצדיק הגיע לבית החולים במילאנו, שהה במחיצתה וגרם לה להבריא באופן ניסי. את יכולת הניבוי של הצדיק ניתן היה לבחון באחד הימים כאשר הצדיק ישב בביתו של מכר המשפחה, וכשעשוע החליט לרשום את תוצאות משחקי טופס הטוטו הקרוב במעטפה, מבלי לגלותן, בשל ההבנה כי סכום כסף עצום אינו דבר רצוי. מיותר לציין כי התוצאות היו נכונות.

   פטירתו של הצדיק חיים בחודש יוני 1982 סיימה תקופת סבל קשה בה הצדיק גסס ממחלה קשה, ומנע בעקבות סבל זה גזרת שמד קשה שהייתה אמורה לרדת לעולם באותן השנים. לפני מותו סיפר הצדיק לפרץ תלמידו הראשון והקרוב ביותר, שליווה אותו ברגעיו האחרונים, כי הוא היחיד מבין ל"ו הצדיקים הנסתרים שהיה מוכן לסבול על מנת להסיר את הגזרה החמורה. חשוב לציין כי אחד מן התפקידים העיקריים של ל"ו הצדיקים הנסתרים הוא למנוע נפילת גזרות על העולם, ואם יש צורך אז גם דרך סבל אישי מטעמם. לפיכך, באחת מ"עליותיו" אל בית הדין של מעלה, כאשר שאר הצדיקים הנסתרים נרתעו מלקבל על עצמם את הגזרה, הסכים הצדיק חיים לקבל את הדין ולסבול כפי שלא סבל אף צדיק נסתר לפניו. המחלה הקשה לא איחרה להגיע, ואיתה סבלו הקשה ומותו.

   לאחר מותו של הצדיק, החלו תלמידיו לקבל בחלומות שישה סימנים גדולים, אשר בישרו את התחלת ירידת בשורות הגאולה השלמה אל הארץ. אפרט מיד בהרחבה את אותם סימנים ואת משמעותם לענייננו, אך אומר תחילה כי הצדיק חיים, בשל היותו הגואל השלישי, קם לתחייה עם מותו במלכות השמים, ולאחר הגעתו אליה, קיבל את תפקיד השופט המשוח במלכות השמים, כלומר: תפקיד הגואל המנהל את הגאולה השלמה. מלמעלה שולח אלינו הגואל חלומות גאוליים במשך עשרות שנים, כאשר אחדים מן החלומות הם חלומות נבואיים, ובמסגרתם מועברים מסרים שונים, החל מאמיתות דתיות והיסטוריות ונוסחי תפילות וברכות (הנקראות "המנהג החדש"), דרך פרטים אודות השפעות כוכביות על התנהגות בני האדם, מזלות חדשים ומאורעות עתידיים שיש להתכונן אליהם, וכלה בדרך התנהלות יומיומית הראויה לתלמידי הצדיק.

   אל תחששו! אין מדובר כאן במיסטיקה או במסרים שאין להם קשר למציאות. ההפך הוא הנכון! את אמיתות הבשורות המגיעות אלינו אנו חשים בכל יום, ואם אעיד לגבי עצמי, הרי שמאז שהתחלתי לעסוק בכתבי הגאולה השלמה, אני חש כי למידת וידיעת הדברים מחזקת באופן משמעותי את מוחי, ליבי וגופי, ומאפשרת התעלות נפשית במהלך היום, גם כאשר אני עוסק בפעולות אחרות, שגרתיות ויומיומיות.

3. הסימנים השלמים: אז מהם אותם סימנים שלמים, שאותם הזכרתי, ואשר מהווים את הבסיס להבנת מושג הגאולה השלמה?

   ששת הסימנים השלמים (והסימן המקדים "בא הזמן") מהווים את המפתחות להבנת הגאולה השלמה. אציג אותם להלן לפי סדר קבלתם:

   הסימן השלם המקדים, "בא הזמן", נמסר לפרץ בחלום אחרי שמונה ימים לפטירת הצדיק, ובו ניצב פרץ בתוך מעגלים מצוירים על האדמה מול הכוכבים, ובמרחק מה ממנו עמד הצדיק חיים, והסתכל עליו עד שקיבל מפרץ את תשומת הלב. אז הרים הצדיק את עיניו לשמיים ובאותו הרגע, כשפרץ הביט גם הוא אל הכוכבים, יצא מפיו קול חזק ומרעים שהכריז "בא הזמן". זכרו את הקול החזק הזה, אתייחס אליו בהמשך. סימן זה בא להבהיר כי אנו נכנסים לתקופת הדור הרביעי הסופי, תקופה בת 65 שנים מפטירת הגואל חיים, בה אנו חיים כיום, ואשר מאופיינת בהתקדמות מהירה של האנושות במגוון רחב של נושאים, ובמקביל בשניות גדולה, כאשר לכל פן חיובי בתקופה זו קיים גם פן שלילי שמנוגד לו. תקופת הדור הרביעי מובילה לבסוף אל הגאולה השלמה האוניברסאלית.

   הסימן השלם הראשון הוא סימן כוכבי הגאולה, והוא ניתן בחלומו של ג'ינו טמפיירי, דודי (אשתו היא אחותו של אבי). ג'ינו ראה קודם כל בחלומו ספר בידי גיסו ג'יורדנו לוי (דודי, אחיו של אבי). היה זה ספר הכוכבים של אברהם אבינו, עליו אספר בהמשך. ג'ינו ראה בו שמות של עמים רבים בעולם, מהם כמה שלא הכיר. אחרי כן ראה דף אחר ובו היו ארבעה כוכבים, שלושה בקו אחד והרביעי נפרד מהם. בהתבוננותו אל השמים, ראה ג'ינו את מה שראה בספר ובמקביל היה נוכח במקום הצדיק חיים. ג'ינו המודאג מעט שאל את המורה חיים: "מתי יגיע הכוכב הרביעי?", והצדיק ענה לו: "אל תדאג, כאשר יגיע הכוכב הרביעי אני אעשה סימן, ואז הכול ינוע במהירות רבה". באותו הרגע המורה חיים עשה סימן מהכוכב הרביעי עד לכוכב הראשון, ולאחר מכן ג'ינו, שהמשיך להביט גם בספר וגם בשמים, ראה כוכב אחד גדול ובוהק והתפלא עליו מאד. הוא שוב ראה את המורה חיים שהסביר לו: "זהו כוכבו של כריסטו (שמו של ישוע בקרב הנוצרים) הבא בזכות הענווה".

   סימן שלם זה הוא המפתח הכללי להבנת זמני הגאולה השלמה וכוכבי הגאולה השלמה, הם הכוכבים המקבלים את ההשפעות העליונות ומשפיעים בעקבות כך על הנעשה בארץ. הצדיק חיים, שהוא מורה הכוכבים, מגלה לעולם את ספר הכוכבים של אברהם אבינו, אב המון גויים, דרך חלומות וחזיונות בתקופתנו. בסימן זה יש אזכור לעניינים שונים, המרכזיים להבנת ענייני הגאולה, כאוניברסאליות הגאולה השלמה, מרכזיות הדור הרביעי ומהירותו, היות הגואל חיים כמנווט את הגאולה השלמה ממלכות השמים, חשיבותו של ישוע להיסטוריה היהודית וחשיבות אומות העולם לתהליך הגאולה כולו, בייחוד לאחר הרס התיאולוגיה הנוצרית הפסולה.

   הסימן השלם השני נקרא סימן השופט המשוח במלכות השמים, והוא החלום שראה רנאטו לוי, אחיו של אבי. בחלום זה ניצב רנאטו בארמון מלא באוצרות, ובהמשך מצא הוא את עצמו בהיכל גדול ולפניו מדרגות של שיש לבן מבריקות. הוא ניצב למטה, כאשר למעלה, בקצה גרם המדרגות, ישב על כסא הגואל חיים. סימן זה בא להבהיר עד כמה יקרים הם אוצרות מלכות השמים, בה נמצא הצדיק חיים, ואותה הוא מנהל. מלכות השמים גם היא מושג חדש למאמינים היהודים, וארחיב עליה בהמשך.

   הסימן השלם השלישי הוא סימן האור החדש של חנוכת החנוכות, ואותו קיבל סבי, רמו לוי, עליו השלום. הוא ראה בחלומו חנוכייה גדולה מאד בביתו (או מנורה), שממוקמת מהרצפה ועד התקרה, ואורותיה הבהיקו מחלונות הבית החוצה אל כל קצווי תבל. סימן זה בא לתאר את היותה של הגאולה השלמה אוניברסאלית, היוצאת מעם ישראל ומבית מקדשו אל כל העולם.

   הסימן השלם הרביעי הוא סימן החמור אוכל לחם, אותו קיבלה בחלום סבתי, אשתו של רמו, נלדה לוי, עליה השלום. בחלום נראה חמור אחד שעגלה רתומה אליו מתהלך ברחובות מילאנו ללא רוכב. הוא נעצר לפני מאפייה, ובדרך ניסית נעתק מעגלתו, נכנס לחנות הלחם והתחיל לאכול לחם. פרץ, שעמד מחוץ לחנות, הסתכל על הפלא הניסי. סימן זה בא להצביע על כך שתלמידי הגואל חיים, הם חמורים האוכלים את לחם הגאולה השלמה בהנאה, שהינו לחם המכיל בשורות גאוליות. ומדוע חמור? מאחר וזו היא החיה עליה רוכב ואותה מנהל הגואל בתקופת הגאולה השלמה (כידוע גם במסורת).

   פרץ, תלמידו הראשון של הגואל חיים, מכונה גם "החמור הראשון", מאחר והוא האדם המרכזי המקבל את הבשורות הגאוליות ישירות מן הגואל חיים. פרץ "מתלבש כחמור", ובעקבות כך מפיץ את בשורות הגאולה לעם ישראל ולאנושות כולה. בשורות אלו נכללות במסגרת הברית שבין ה' לבין בני האדם בתקופת הגאולה השלמה, המכונה: "הברית החדשה השלמה".

   בנקודה זו אציין כי את הבשורות הגאוליות ניתן לכנות גם "בשורות משיחיות", כדי ליישר קו עם המסורת היהודית, אך זכרו: הבשורות הן משיחיות, החמור הוא משיחי, אך פרץ או אף אחד מתלמידי הגואל אינו המשיח. הגואל הוא המשיח המסורתי לו העם היהודי מצפה, אך הוא אינו נקרא "משיח" אלא גואל. ומדוע? מאחר ועניינים חדשים מתגלים במסגרת הגאולה השלמה, וזה כאמור אחד מן העניינים המרכזיים.

   את היות הצדיק חיים מדריך את סימן החמור אוכל לחם (כך נקרא תפקיד הפצת בשורות הגאולה השלמה בעולמנו, שאותו מבצעים החמורים, הם תלמידי הצדיק) ממלכות השמים ניתן היה לראות בחלומה של שרה מרקוס כעבור שנה, בחלום משלים לחלום שבישר את הסימן השלם הרביעי. בחלומה היא נכנסה למאפייה וביקשה לקנות לחם. הראו לה בה כל מיני מתיקות ועוגות וממתקים אפויים, אבל לחם לא היה במקום. אחרי כן נכנסה היא למאפייה אחרת ובפעם הזאת קנתה לה את הלחם שהיא רצתה, לחמניות, ושמה אותן בשק מנייר. אחרי כמה רגעים קפצה מחוץ לשק הלחם לחמנייה אחת והתגלגלה על הדרך ההיא, תוך שהיא עוברת בדרכים ומתקדמת, אף על פי שהתחילה הדרך לעלות. בהתחלת הדרך העולה נראתה כנסייה נוצרית והדרך סבבה את הכנסייה ומשם עלתה להרים. בשלב מסוים נראה יורד מאותה הדרך חמור המושך עגלה ועל העגלה יושב איש זקן (שסימל את הצדיק חיים). האיש עצר את החמור כדי שיחכה, מאחר והלחמנייה המתגלגלת עלתה לעברם באופן בלתי טבעי, אך כאשר הלחמנייה הגיעה בדיוק אל מתחת לראשו של החמור היא נעצרה. החמור הסתכל עליה, הריח אותה וכשראה את כל האבק שדבק בה התעקש ולא רצה לאכול אותה, תוך שהוא נוער, זז הצידה ומתלונן, אך האיש הזקן לא עזב אותו, וחיכה עד שהחמור יירגע כדי שיאכל לבסוף את הלחם, וכך היה.

גם חלום זה בא להצביע על חשיבות סימן החמור, על העקשנות החמורית ההתחלתית בקבלתו, ועל הסיפוק הרב מאכילת לחם הבשורות הגאוליות.

   הסימן השלם החמישי הוא הסימן הכפול של הדור הרביעי ודור הבניין החדש, אותו קיבל אבי בעת ששהה במילאנו. בחלומו ראה הוא שנכח בארץ ישראל ומכל עבר שרר בלבול גדול, נראו קרבות, אסונות ושררה חרדה. ברגע מסוים הכול נעצר, והמצב השתנה מקצה לקצה. ברקע נראה בניין חדש ויפה, שממנו יצאו שלום והרמוניה, כמו גם שדות ירוקים שסימלו שקט ושלווה כללית. סימן זה בא להצביע על התהליך ההיסטורי של הדור הרביעי הקשה והמורכב, ובהמשך של דור הבניין החדש שיכניס את העולם כולו אל תקופות הגאולה השלמה, בהן ישתנה המצב בישראל ובעולם מקצה לקצה, כפי שאסביר מיד.

   הסימן השלם השישי הוא סימן תחייתו של הצדיק הנסתר חיים. קיבל אותו ג'יורדנו לוי, ובחלומו שהה הוא בגן מוריק מלא בפרחים מבושמים, וראה את הצדיק חיים ואשתו היקרה (מזל, נשמתה בגן עדן) מטיילים בו. ג'יורדנו שמח לראות את המורה, ואחרי שהחליפו דרישות שלום הדדיות, נראה ג'ינו שהתקרב אל המורה חיים בפליאה כי ראה אותו חי, והוא הרי כבר לא היה אז בחיים. הצדיק הענו, חיים, הרגיש בתדהמתו ואמר לו "כן, ג'ינו, נכון, הייתי מת וקמתי לתחייה מן המתים". ג'ינו בשומעו את המילים האלו התפלא עוד יותר, מה שגרם לג'יורדנו לחזור על דברי המורה ולהוסיף: "אף אחד אינו יכול לעשות כך, רק המורה חיים". חלום זה בא לחזק את היותו של המורה חיים הגואל שקם לתחייה לאחר מותו במלכות השמים, ומשם הוא מנהל את כל ענייני הגאולה השלמה בעולם.

   בהמשך לסימנים השלמים הבסיסיים הגדולים של הגאולה השלמה, המשיכו תלמידי הצדיק חיים לקבל אלפי סימנים (בעיקר בחלומות ובחזיונות) הנוגעים לענייני הגאולה. חלומות נבואיים אלו, כאשר הם מתקבלים, נרשמים ומוסברים, הופכים לסימנים נבואיים על הארץ. פעמים רבות, לאחר קבלת סימנים גאוליים, מתרחשים אירועים ברמה המקומית או הגלובלית אשר "תומכים" באותם סימנים שהתקבלו. לדוגמא: באותה תקופה בה נתקבלו בחלומות סימנים אוניברסאליים לפיוס עתידי בין היהודים לנוצרים, התרחשה פגישה היסטורית בין האפיפיור לרבה הראשי של רומא בבית כנסת איטלקי.

4. מלכות השמים: מושג מלכות השמים, בו נמצא הגואל, השופט המשוח, חיים, הוא מושג שאינו מוכר ביהדות. בנצרות, עם זאת, מוזכר ישוע כמי שעלה עם מותו ותחייתו אל מלכות השמים. האם יש קשר בין הדברים? על מנת להסביר עניין זה אספר מעט על ישוע וקורותיו, כי דברים אלו חשובים להבנת העניין.

   ישוע בן יוסף ומרים נולד בעקבות יחסי מין שהתרחשו לפני נישואי הוריו. כדי להסתיר עובדה זו, טענו בנצרות כי לידתו הייתה ניסית ולא טבעית. עם בגרותו הגיע ישוע אל בית הספר האיסיי, המתועד כיום במגילות קומראן הידועות. את בית הספר האיסיי הקים מורה הצדק, ראש ל"ו הצדיקים הנסתרים בדורו, עשרות שנים לפני כניסת ישוע אליו. בית ספר זה הוקם באופן סודי על מנת לשמור במסגרתו על אורח חיים שונה מזה שבו היה שרוי העם היהודי באותה התקופה, ובעיקר ראשיו (המנהיגים, הכוהנים והמלומדים). אל מול שחיתות, תאוות בצע, שנאת חינם ואטימות לב קיימו האיסיים קהילה ששמה דגש על טוהר המידות, הן גופנית והן נפשית, ובמקביל גם שמרה בשבועות חמורות על סודות הקבלה המעשית אותן גילה מורה הצדק לתלמידיו. אדגיש כי למרות שחלק מסיפורי האיסיים מתואר במגילות קומראן הידועות, עצם שהייתו של ישוע בבית הספר לא נודע בכתבים ההם, אלא נמסר מהצדיק חיים בישירות לפרץ במשך השנים שלמד אצלו.

   יוחנן המטביל, בן דודו של ישוע, שהה גם הוא בבית הספר והחליט בשלב מסוים להפר את שבועתו על מנת להוציא את הבשורה אל מחוץ לבית הספר. הוא סבר כי כדי להציל את העם היהודי, יש להפיץ את בשורתו ולא לשמור אותה בתוך כותלי בית הספר. עזיבתו הייתה לשם הטפה לחזרה בתשובה וכדי להטביל אנשים במי טבילה חדשה של תשובה וטהרה. מעשהו זה של יוחנן, כמו גם חלומות וסימנים שקיבל ישוע באותה עת, עודדו את ישוע, שהתלבט רבות בינו לבין עצמו, לצאת גם הוא מקהילת האיסיים אל הציבור הרחב.

   יציאתו של ישוע נועדה מבחינתו להביא לעם את הגאולה השלמה, ולהחזיר את הצאן הנאבד של בית ישראל, דהיינו: את עשרת השבטים האבודים. בשל כך, ולאחר התלבטויות רבות, החליט הוא להפר את שבועתו מבית הספר האיסיי, ולהשתמש בלא מעט פעולות ניסיות, אותן ביצע בעקבות ידיעתו את סודות הקבלה המעשית, שלמד בבית הספר. פעולותיו של ישוע היו מחד אסורות, בשל הפרת השבועות הקדושות, אך מאידך נועדו לקדם את שליחותו ולקרב אליו תומכים. דואליות זו, ובמקביל חוסר המוכנות של ראשי העם לקבל את ישוע כמי שאכן בא להושיע את העם ולהובילו אל הגאולה השלמה, גרמו לכישלון השליחות. כישלון זה, חשוב לציין, כוון מאת ה', כדי שבבוא העת תגיע הגאולה השלמה האמיתית אל עם ישראל, אך שליחות זו של ישוע לא בוצעה לשווא.

   ראשית, היא מנעה, כאמור, את השמדתו של העם היושב בציון, חס ושלום, ודרך מותו על הצלב של ישוע הומתקה גזרת השמד הקשה לגזרה קלה יותר: חורבן בית המקדש השני וגלות בת אלפיים שנים בין אומות העולם. ניתן לומר, בהקבלה אל סיפור עקידת יצחק, כי ישוע היה למעשה "האיל שהוקרב" במקומו של יצחק, על מנת למנוע את השמדתו.

   שנית, היא הפיצה מרכיבים שונים של האמונה המונותיאיסטית לרבות מאומות העולם במהלך מאות השנים שלאחר מכן. מעבר לחשיבות בהסרת צורות אלילות פגאניות, הרחוקות מאוד מן האמונה באל אחד, כאמונה בפנתיאון האלים היווני או הרומי, הפצת הנצרות התקשרה ישירות לעשרת השבטים האבודים, אותם ישוע רצה למעשה להציל. הכיצד? חשוב להדגיש כי נשמות רבים מהנוצרים בימנו הן נשמות של אותם עשרת שבטים, אשר הוגלו בגלות ישראל הראשונה, ונטמעו בין אומות העולם. הגאולה השלמה אשר תגיע תחזיר את אותן נשמות אל הבית: אל עם ישראל. לכך ישוע התכוון. הוא סבר כי פעולותיו יזרזו את הגאולה ויחזירו את הנשמות האבודות הביתה. תוכניתו של ה', מאידך, הייתה שונה, והוא ראה בשליחות ישוע כשלב נוסף בדרך אל הגאולה השלמה האמיתית. ומדוע? מאחר ושמירת הנשמות במחנה הנוצרי במשך מאות השנים האחרונות, לאחר הפצת הנצרות בין אומות העולם, נעשתה אמנם במסגרת דת מסולפת ומעוותת, אך גם בדת שיש בה מספר עיקרים (כאמונה בה' וכהכרה בספר התנ"ך), אשר יסייעו בבוא העת לאותן נשמות לחזור אל מקורן האמיתי.

   שלישית, שליחותו של ישוע מעלה שני מושגים חשובים לדיוננו. המושג הראשון הוא: מלכות השמים, אשר הופץ על ידי ישוע בפומבי (בספרי הברית החדשה הנוצרית מוזכר המושג מספר פעמים). מהי מלכות השמים, אשר הוזכרה גם ביחס לגואל, ומדוע ביהדות המושג אינו מוזכר? הסיבה העיקרית לכך היא שמושג מלכות השמים היה מושג סודי, אשר הוסתר מעיני העם, והיה ידוע רק לצדיקים הנסתרים, כמו למורה הצדק, אשר הקים את בית הספר האיסיי. בשל כך המסורת היהודית, התנ"ך, המשנה והתלמוד, לא התייחסו ישירות למושג זה, וקרוב לוודאי שהרוב בקרב חז"ל לא היה מודע לו כלל. בעקבות יציאת יוחנן ואחריו ישוע מבית הספר האיסיי, יצא המושג ממחבואו. עם זאת, בשל התכחשות ראשי העם היהודי באותה עת לישוע, חלה גם התכחשות לכל דבריו של ישוע, ובין השאר גם למושג מלכות השמים. מלכות השמים היא המושג אשר מתקשר אל הגאולה השלמה, ואליה עולות נשמות בני האדם הזכאיות לכך. ומדוע מלכות השמים מתקשרת אל הגאולה השלמה? מאחר ובתקופה זו חלה התקרבות בין העולם הבא, עולם הנשמות שעולות אליו לאחר המוות, לעולמנו. בעקבות התקרבות זו, חולמים אנשים שונים חלומות גאוליים אמיתיים, בדיוק כפי שמתרחש בתקופתנו.

   אז האם, כפי שמספרת המסורת הנוצרית, ישוע אכן קם לתחייה במלכות השמים וירד אל הארץ, תוך שהוא מתגלה לתלמידיו? כן הוא אולם צריך להבין את אמיתותו כפי המסגרת שהיא נמצאת בה. מלכות השמים אז לא הייתה מלכות השמים בגרסתה השלמה, לה אנו עדים כיום, אך יש להניח כי בתקופת ישוע, בעקבות שליחותו בעלת המשמעות הגאולית, חל אכן קירוב כלשהו בין מלכות השמים לבין הארץ. חשוב להדגיש עם זאת כי מלכות השמים אליה עלה ישוע לא הייתה מלכות השמים בגרסתה השלמה והסופית, אלא מעין קדם מלכות שמים, במסגרתה ישוע אכן קם לתחייה, והתגלה לתלמידיו לאחר המוות, אך תחייתו לא הייתה זו של הגואל האחרון, אלא של האיש השני של הגאולה.

המושג השני המתקשר לישוע וחשוב להזכירו כאן הוא: הסימנים ההתחלתיים. סימנים אלו היו סימנים שבסיסם דומה לסימנים השלמים, שהוזכרו לעיל (כסימן מלכות השמים, סימן התחייה או כסימן הכוכבים, שרמזים אליהם ניתן לראות בכתבי הברית החדשה הנוצרית), אך הם לא יכולים היו להביא אל הגאולה השלמה, אלא רק לגאולה שנייה וחלקית, זו של אומות העולם.

   כאן אציין כי הסימנים ההתחלתיים, כמו גם הסימנים השלמים, הם סימנים שיש בהם כוח משיחי וגאולי עצום, ולראייה התפשטות הנצרות בעולם בשנים שלאחר הופעת ישוע. עם זאת, רק הסימנים השלמים עם הגעתם במועדם, דהיינו: לאחר פטירת הצדיק חיים ותחייתו במלכות השמים השלמה, יכולים להביא את העולם אל הגאולה השלמה. אם לסימנים ההתחלתיים היה כוח כה עצום, חשבו עד כמה יהיה רב כוחם של הסימנים השלמים לכשיתוודעו בעולם.

   בעקבות הדברים הללו, הבה נבחן לרגע את טענת הנוצרים כי ישוע היה המשיח. האם יש צדק בדבריהם? מן הדברים שנאמרו עד כה אפשר להסיק, ובצדק, כי שליחותו של ישוע הייתה אכן שליחות שיש בה מרכיבים משיחיים גאוליים. אם כך, האם הוא ראוי להיקרא משיח? לאחר שהבהרתי בתחילת דבריי שעיקר החפץ המשיחי במסורת היהודית, זה שמתגלה בזמן הגאולה השלמה, אינו המשיח בן דוד שאתם מחפשים כי אם הגואל חיים, הרי שישוע לא היה האדם לו כולם מצפים. עם זאת, ישוע כן פעל במסגרת משיחית ותחת סימנים משיחיים (התחלתיים), וגם עלה אל מלכות השמיים, אם כי כזו המכונה "קדם מלכות שמים"[1], כך ששליחותו הייתה בעצם משיחית... האם מדובר בסתירה?

   בשלב זה אספר לכם כי מאחר וישוע הוא האיש השני של הגאולה עבור אומות העולם, ושימש כשלב חשוב מאוד בדרך לגאולה השלמה שתגיע בשנים הבאות, הרי הוא ראוי להיקרא "משיח בן יוסף". ומיהו משיח בן יוסף לפי המסורת היהודית? זהו האדם שהוטלה עליו המשימה המשיחית לפני הגעת משיח בן דוד. הרי אם הצדיק חיים היה המשיח בן דוד, היה יותר קל לומר שישוע הוא שהקדימו וראוי להיקרא משיח בן יוסף. אבל הצדיק חיים אינו המשיח בן דוד כי אם הגואל ובכן ישנו סיבוך במונחים. לא נורא, הלא ישוע הוא האיל שנאחז קרניו בסבך, הוא סבך המונחים וההשגות המוטעות שהסתבכו במשך דברי הימים עד ביאת השפה הברורה של הגאולה השלמה. ולכן הסיבוך הוא לא שלנו, אלא חלק שלם של הגאולה הבלתי שלמה הקודמת. אשתדל להבהיר ולפתור את הסיבוך במספר מילים.

   הגואל חיים אינו המשיח בן דוד ואינו המשיח ואין לכנות אותו ''משיח'', כי אם השופט המשוח במלכות השמים. הוא ה"אדון" מן הפסוק "וּפִתְאֹם יָבוֹא אֶל-הֵיכָלוֹ הָאָדוֹן אֲשֶׁר-אַתֶּם מְבַקְשִׁים" (מלאכי, ג', 1, הרחבה על פסוק זה בפרק ב'), כלומר הוא ה''אדון'' על המשיחים שיהיו בעם ישראל במסגרת בית התפילה של הגאולה השלמה, כלומר על הכוהנים אשר יהיו מופקדים על מזבחות התפילה. ראש מזבח ישראל הגדול צריך להיוולד יהודי משבט יהודה ותפקידו הוא תפקיד החמור אוכל לחם. תפקידו הוא תפקיד משיח בן דוד[2]. שימו לב כי בגאולה השלמה הדברים והמונחים מסתדרים באופן נכון ושלם, בניגוד גמור לנצרות, בה משרתו של ישוע הלא שלמה גרמה לכך שכל התפקידים, העניינים והמונחים התקבצו רק סביב ישוע, וגרמו לסיבוכים הרבים בנוגע להגדרות המושגים. בניגוד לטענת הנוצרים כי ישוע הוא משיח בן דוד ולמעשה גם הגואל האחרון, ראוי להבהיר שוב: משימתו של ישוע הייתה אכן משיחית, כאמור, ובעקבות עלייתו אל קדם מלכות השמים וניהולה במשך 2000 שנים, ניתן לומר שתפקידו של ישוע לא היה רק תפקיד משיחי-ארצי, דהיינו: משיח בן יוסף, אלא תפקידו עלה לכדי תפקיד גאולי, ולכן הוא נחשב לאיש השני של הגאולה (ביחס לאומות העולם), אך שימו לב היטב: הוא אינו הגואל. הנוצרים יבינו בעתיד את הבלבול שלהם כיום בנוגע לישוע, וכך גם העם היהודי יבין כי הגואל אינו "משיח בן דוד", כי דרגת וקדושת הגואל גבוהות ונעלות יותר מדרגת ה''משיח בן דוד'', שהינו משרה ארצית, המודרכת על-ידי הגואל, אשר נמצא במלכות השמים.

   נחזור שוב: המשיח בן דוד הוא תפקיד ארצי. תפקיד זה הוא תפקיד חשוב מאוד לעם ישראל ולעמים, והוא למעשה תפקיד החמור האוכל את לחם הגאולה השלמה: הפצת הבשורות בכל העולם, שליחות לעמים רבים כדי להסביר ולהוציא משפט לגויים, ואחריות על מזבח ישראל הגדול בבית התפילה האוניברסאלי.

   אמנם 2000 שנים עברו בתווך, אך כפי שאסביר בהמשך, זה מספר השנים שאכן היה צריך לעבור עד אשר יגיע העולם כולו אל גאולתו האוניברסאלית.

   עדיין מעט מבולבלים? אבהיר בקצרה שוב את הדברים לפני שאמשיך. שלוש הן הגאולות עבור עם ישראל ושלוש הן הגאולות עבור אומות העולם. עבור עם ישראל מדובר בגאולות של משה, מרדכי וחיים, ועבור אומות העולם מדובר בגאולות של משה, ישוע וחיים. אין בהיותו של ישוע, משיח בן יוסף, קשר להיותה של הנצרות דת תיאולוגית מסולפת ושקרית. ישוע עצמו הוא האדם הבלתי מובן ביותר בהיסטוריה האנושית. הנוצרים סוברים עד היום כי הוא המשיח לו היהודים מחכים, דהיינו: הגואל, ובמקביל גרמו להאלהה פסולה של דמותו (היו אלו אבות הכנסייה שיצרו האלהה זו ולא ישוע בעצמו). היהודים, במקביל, מתכחשים מכל וכל לשליחותו, כמו אז גם היום, ומכנים אותו בשם גנאי (ישו), בעיקר מאחר ואינם מודעים לחשיבותו להיסטוריה היהודית בפרט, ולהיסטוריה הגאולית העולמית בכלל.

   נחזור שוב אל מושג מלכות השמים. כאשר אני מתייחס למונח זה זכרו כי מדובר אך ורק למושג מלכות השמים השלמה, זו שהגואל חיים מתפקד בה כשופט המשוח, וכמי שמנהל את ענייני הגאולה השלמה ממנו. הגואל חיים יכול, אם הוא חפץ, לרדת לארץ בדמות גשמית, אך את מרבית פעולותיו הוא מבצע ממשכנו במלכות השמים אשר למעלה, בעולם הבא.

5. תפקידו של אליהו הנביא בגאולה השלמה: לפי המסורת היהודית, אליהו הנביא צפוי להגיע בעת הגאולה עם משיח בן דוד, כלומר עם הגואל, הרכוב על חמור. האם העניין תקף ונכון? התשובה לכך חיובית בהחלט. האם אתם זוכרים את הסימן המקדים בו פרץ חלם כי קול גדול הכריז מגרונו: "בא הזמן"? ודאי תתפלאו לשמוע כי מדובר בלא אחר מאשר קולו של אליהו הנביא, אשר בישר על פתיחת תקופת הגאולה השלמה בעולם. פרץ, המשמש כחמורו ה"משיחי" של הגואל (כלומר: מי שנמשח על ידו ומקבל בשורות משיחיות וגאוליות. זכרו כי אין הוא המשיח), היה זה אשר קיבל את החלום המדובר.

   אתם ודאי שואלים: מדוע אליהו הנביא לא ירד אל הארץ והכריז על הגאולה, כפי שרבים מן המאמינים היהודים סבורים שצפוי לקרות, אלא עשה זאת רק בחלום? הסיבה לכך פשוטה, העולם בימנו עדיין לא בשל לקבל באופן חד משמעי ומוחלט את הגאולה השלמה. הוא יזכה לכך בהמשך, לאחר מאורעות הדור הרביעי, שחלקם יהיו לא פשוטים כלל ועיקר, אך אנו נמצאים עדיין בתקופה מוקדמת יחסית לכך. בהנחה ואליהו הנביא היה יורד לארץ ולא היו מקבלים את דבריו, היה ה' מעניש את העולם באופן חמור כל כך, עד שייתכן וגזרת שמד מוחלטת הייתה יורדת על האנושות. על מנת למנוע זאת, כי הרי ה' מעוניין שבניו, בני האדם, יגיעו בסופו של דבר אל הגאולה השלמה, הוא אינו מוריד את אליהו הנביא בכבודו ובעצמו מטה אל הארץ, אלא מעביר את המסר באופן ברור בחלומו של פרץ, שהינו, כזכור, החמור הראשון של הגואל חיים.

   אליהו הנביא הוא האדם היחיד שלא עבר את המוות הפיזי. בשל כך מעמדו הוא מעמד מיוחד בהיסטוריה היהודית, וכך גם בגאולה השלמה. אליהו הנביא, כמי ששימש החל מתקופת מרדכי הצדיק (מסיפור פורים) כאחראי על ל"ו הצדיקים הנסתרים (מרדכי הצדיק היה ראש ל"ו הצדיקים הראשון), כך גם בגאולה השלמה תפקידו הוא מרכזי, והוא מלווה את הגואל חיים ומופיע לעיתים בחלומות התלמידים לשם הבהרת עניינים גאוליים שונים.

   לפיכך כאשר המזמור הידוע מתייחס לאליהו הנביא וטוען כי "במהרה יבוא אלינו עם משיח בן דוד", הכוונה היא להגעתו בצוותא עם הגואל השלישי והאחרון, חיים, בתקופת הגאולה השלמה, אך לא באופן פיזי, אלא באופן של בשורות המגיעות מלמעלה אל הארץ, ראשית בסימן ''בא הזמן'' דרך החמור הראשון של הגואל, ובהמשך דרך חמורים (כלומר: תלמידים) נוספים, בדרך אל הגאולה השלמה והאוניברסאלית.

6. משימותיו של הגואל: לפי המסורת היהודית, צפוי משיח בן דוד, הוא מלך המשיח, להקים את מלכות דוד החדשה, לקבץ גלויות, להילחם עם הגעתו את מלחמות ה' ולהקים את בית המקדש השלישי. בתקופתו אמורה להתקיים גם תחיית המתים. תשאלו ודאי: האם הגואל הוא מלך שיעמוד בראש ממלכה? באילו מלחמות מדובר? מתי ייבנה בית המקדש? והאם המתים יקומו מקבריהם?

   התשובה לשאלה הראשונה היא פשוטה: המונח מלך, בהתייחס לבן אדם, למעשה כבר אינו תקף בימנו. מלכים ומונרכיות היו בעבר, ושרידים חלשים שלהם קיימים גם בימנו, כאשר הסבירות הגדולה היא כי גם הם ייעלמו בעתיד. מלך יש רק אחד, והוא מלך מלכי המלכים, הקדוש ברוך הוא. הגואל חיים, כאשר חי על הארץ, סלד מאוד ממלכים וממונרכיות וטען כי הם עברו מן העולם. קרוב לוודאי שהמשטר הדמוקרטי ימשיך ויתקיים במדינת ישראל גם בעתיד, כי כפי שגרסו חז"ל, וחזר על כך הרמב"ם: "אין בין העולם הזה לימות המשיח אלא שעבוד מלכיות בלבד". דהיינו: סדרי העולם בתקופת הגאולה השלמה לא ישתנו.

   הקמת מדינת ישראל וקיבוץ הגלויות הן הוכחות לכך שאנו אכן נמצאים בתקופה גאולית. בפרק ג' ארחיב בנושא זה, תוך התייחסות למונחים כ"ימות המשיח" ו"אחרית הימים", אך כבר כעת אציין כי הגואל חיים מגיע בתקופה בה עם ישראל חוזר לארצו, מקים את מדינתו ומעצב את גבולותיה. אין הוא זה ששולט פיזית במדינה או מחליף את תפקיד ראש הממשלה. משימות אלו ייוותרו בידי פוליטיקאים. לפיכך מלך בהקשר זה הוא תואר כבוד בלבד, שלמעשה ראוי לוותר עליו.

   התשובה לשאלה השנייה היא מורכבת יותר. מלחמות הקודש היהודיות בתקופתנו אינן רק מלחמות קיום מדיניות, אלא בעיקר מלחמות כנגד תנועות ביהדות אשר הובילו את הדת למקומות חשוכים ואפלים. עניין זה הוא חשוב ביותר ולכן אסביר אותו בהרחבה.

   בעת שהשרלטן ורודף הבצע משה דה-לאון כתב בסוף המאה ה-13 את ספר הזוהר, לא ניתן היה לתאר עד כמה עמוק ייפול עולם היהדות בעקבות ספר זה, כאשר בתנועות דתיות וחרדיות שונות הספר אף נתפס במאות האחרונות כנעלה על התורה הקדושה, חס ושלום. דה-לאון "גילה", כביכול, את סודותיו הנסתרים של התנא הקדוש שמעון בר יוחאי, אך למעשה העלה על הכתב שיגעונות אליליים, תורת אצילות מתועבת, אשר מקבילה, בעוונות הרבים, לתורת האצילות של דתות אליליות שונות כדת הפרעונית במצרים הקדומה או כדת ההינדית. בכל אחת מן הדתות הללו קיים אל עליון, אשר "מאציל" את כוחותיו העליונים ל"כלי קיבול" נמוכים יותר, כדי להקל על בני האדם לתקשר איתו. בכל אחת מן הדתות הללו האלים התחתונים מקיימים יחסי אישות ובאופן זה הם מצטיירים כ"אנושיים" יותר. דרך הכניסה לסודות הקבלה, סבורים חסידיה כי יצליחו להביא את הגאולה השלמה לעולם טרם זמנה. סביר להניח שכל יהודי מאמין ידחה את הדת המצרית, ההינדית או היוונית-רומית בשאט נפש. עם זאת, רבים בקרב היהודים רואים ב"קבלה", קבלת הזוהר, קבלה קדושה, חלילה וחס, ומתייחסים לכל רב "מקובל" כרב בכיר בשל כך.

   טרגי מאוד שאין רוב העולם היהודי של ימינו מצליח להבין שחטא האלילות הקבלית הוא חטא עגל הזהב של הדור הרביעי הסופי, דהיינו: של העידן המודרני. עצובה העובדה שתנועות משיחיות, ששורשיהן בדוקטרינת הזוהר, קמו במאות האחרונות וסחפו אחריהם אלפי מאמינים (הקבלה הצפתית הלוריאנית, החסידות, השבתאות, חב"ד, ובית ספר הקבלה של הר' אשלג בירושלים), אך עצובה יותר העובדה שהרבנים מן התנועות האחרות, שלא רואות בזוהר כמרכז אמונתן, לא פתחו ולא פותחים את פיהם באופן נחרץ נגד התופעה.

   הניסיון להנגיש "סודות עליונים", כביכול, לכל בני האדם חושף באופן חד משמעי את התרמית. בניגוד למאות האחרונות בהן הקבלה המזויפת הייתה ידועה רק למלומדים ונחשבה כ"ספר קדוש ונסתר", השלב בימנו אלו הוא שלב שבו ה"קבלה" מגלה את ערוותה לקהל הרחב, מלומדת בקורסים פתוחים, ומחולקת לידוענים ולידועניות נוצרים. שלב זה הוא השלב האחרון לפני קריסתה הסופית של תיאולוגית השקר הקבלית. אציין כי בסודות נסתרים ונעלים אוחזים בימנו רק הצדיקים הנסתרים ואין הם רשאים לגלותם לקהל הרחב[3]. לא הגיוני כי אותם סודות ידלפו באופן מופקר כאופייה המופקר של הקבלה השקרית.

   מכאן ניתן להסיק כי מלחמות הקודש אותן מנהל הגואל עם בחירתו על-ידי ה' הן בדיוק המלחמות הללו, כנגד הקבלה השקרית של ספר הזוהר בעולם היהודי, ובמקביל, מאחר והגאולה השלישית הינה גאולה אוניברסאלית, גם כנגד תיאולוגיות פסולות אחרות בעולם, כדוגמת התיאולוגיה הנוצרית, שגם בה חלה "האצלה" של האל אל בן אדם, בעקבות ההאלהה של ישוע. מלחמות אלו הן קשות ביותר, מאחר והחטא הינו שורשי ועמוק וקשה לעקרו, אך בדומה לעקירת האמונה המצרית האלילית מבני ישראל בעת גאולת מצרים, כך יקרה גם בתקופת הגאולה השלמה.

   התשובה לשאלה השלישית מתייחסת למועד בניית בית המקדש ולאופיו. ראוי לציין כי לפי מספר נבואות מרכזית בספרי הנביאים (לדוגמא: פרק נ"ו בישעיהו, עליו ארחיב בפרק ב') בית המקדש אשר ייבנה צפוי להיות אוניברסאלי, לכל העמים. ואכן, בית המקדש אשר ייבנה בעתיד בירושלים יהיה בית מקדש אשר מבנהו הכללי ניתן בחלומות לתלמידי הגואל. מדובר בבית מקדש בן 7 קומות, 13 מזבחות תפילה ומחצלת אסלאם, אשר תמוקם בקומה הראשונה. המזבחות והמחצלת ישמשו כמרכז עבודת ה'. ומדוע תהיה מחצלת אסלאם בבית התפילה? האם המוסלמים יכללו גם הם בו? ודאי. דת האסלאם המסורתית היא דת מונותיאיסטית "נקייה" מכל סממנים אליליים, שמאמיניה מקורם בישמעאל, אשר קיבל גם הוא, כיצחק, את ברכת אביו אברהם, ולכן גם למאמיניה יהיה מקום של כבוד בבית התפילה האוניברסאלי. עם זאת, בדומה לעם ישראל ולאומות העולם, אשר צריכים "להיטהר" מאמונות שגויות שבקרבם, כך גם על המוסלמים בימנו מוטלת החובה לתקן בלבולים שנוצרו ממסורת הקוראן (כאמונתם כי ישמעאל הוא מי שהועלה על המזבח בעקידה ולא יצחק), ולהילחם בכתות המיסטיות שבקרבם (כמו השיעים), כמו גם בגורמים הקיצוניים והאנטי-ישראלים/יהודים.

   בכל קומה בבית המקדש יוצבו כוהן וכוהנת אשר יהיו אחראים על מזבחות התפילה השונים, וכמו כן תינתן בו האפשרות להקריב קורבנות כבעבר, אך בהיקף מצומצם ולא לכל מי שחפץ בכך. מחלום שקיבל אחד מתלמידי הצדיק נאמר כי בית המקדש יוקם גם בבאר שבע, בעיקר בשל חשיבות העיר לאבותינו: אברהם, יצחק ויעקב.

   ולסיום, התשובה לשאלה המסקרנת ביותר: האם תתרחש תחיית מתים פיזית? האם מתים יקומו מקבריהם? לפי השיעורים והמסרים שקיבל פרץ מהצדיק חיים תקופת תחיית המתים אכן תתרחש בעתיד. אין מדובר בעליית נשמות זכאיות למלכות השמים ולתחייתם בה, עלייה שהינה רלוונטית אחרי בחירת הצדיק חיים לשופט המשוח של מלכות השמים, אלא לתחייה פיזית של בני אדם. מתי יתרחש הפלא הזה? קרוב לוודאי שלא בעשרות השנים הקרובות, אלא מדובר במאות אחדות של שנים.

7. הקשר בין שלוש הגאולות לשם ה': "אהיה אשר אהיה": הבה נתקדם ונשייך את שלוש הגאולות אל מאורע מרכזי המוזכר בספר שמות, הוא החומש המתאר את קורות בני ישראל במצרים ואת הגאולה הראשונה, בה יצאו בני ישראל מעבדות לחירות. בפרק ג', פסוק 14, מוזכר שם ה' אותו אמור משה למסור לבני ישראל: אהיה אשר אהיה.

   מהו שם זה בהקשר לגאולה השלישית השלמה? השם אהיה אשר אהיה כולל 11 אותיות, וכל אות מקשרת, כביכול, בין הקדוש ברוך הוא, בורא היקום הכל יכול, לבין בני האדם אותם ברא, וההיסטוריה האנושית שתכנן ועיצב. כל מילה, וכל אות בה, הן בעלות חשיבות ומשקל רב מאוד, ומסמלות תקופה מסוימת בתולדות האנושות. השם השלם, הסופי, הוא השם שמתקבל כאשר האנושות כולה מקבלת את האמונה המונותיאיסטית בה', ישתבח שמו.

   השם "אהיה" הראשון מתייחס לתקופה שבין תקופת האבות ועד לבניין בית המקדש הראשון. תקופה זו גם היא מתחלקת לתקופות משנה, המתקשרות כל אחת לאות אחרת בשם "אהיה" הראשון. ימי האבות, אברהם יצחק ויעקב, שמתחילים בעת בה גילה אברהם את האמונה המונותיאיסטית וניסה להנחיל אותה למספר רב ככל שניתן של בני אדם, קשורים ל"אלף" הראשונה של השם. התקופה בה בני ישראל הפכו לעם, יצאו ממצרים וקיבלו את חמישה חומשי התורה קשורה ל"הא" הראשונה של השם. התקופה שבה בני ישראל נכנסו אל הארץ, התנחלו בה ונלחמו את מלחמות כיבוש הארץ מתקשרת ל"יוד"[4], ואילו תקופת המלכות של דוד ושלמה ובניין בית המקדש הראשון קשורה ל"הא" השנייה של השם "אהיה" הראשון.

   התקופה שמאפיינת את השם "אהיה" הראשון היא התקופה בה ה' נגלה באופן ישיר לאבותינו ולעם ישראל, כאשר הגאולה שהתרחשה במסגרתה הייתה גאולה גלויה לכל אומות העולם, המלווה בניסים גדולים ובמופתים שנודעו למרחוק, והפכו אותה בשל כך לגאולה אוניברסאלית. כבשן האש של אברהם, עקידת יצחק, עשרת המכות, קריעת ים סוף, עמוד האש והענן שהובילו את מחנה ישראל במדבר וניסים גדולים נוספים הם דוגמאות לייחודיות תקופה זו.

   בניגוד אליה, השם "אשר" מתקשר לתקופת הגאולה השנייה הנסתרת לישראל ולאומות העולם. באותם השנים ה' הסתיר פניו, כביכול, מן האנושות בכלל ומעם ישראל בפרט. אין הסתר פנים זה מלמד על נטישה, חלילה, של ה' את בני האדם בכלל או את עמו הנבחר בפרט, אלא על תקופה בה המעורבות האלוהית בעולמנו נעשתה בדרכים יותר נסתרות ופחות גלויות. התקופה התחילה עם פירוד הממלכה הישראלית המאוחדת לשתי ממלכות, ישראל ויהודה, ונמשכה עד לתקופת השואה. ה"אלף" בשם זה מתקשרת למשרתו של אליהו הנביא, זכרו לברכה, ולתקופה בה העם היהודי התדרדר מהיותו בעל מדינה מאוחדת רחבה וחזקה אל ימים קשים של פירוד, מלחמות פנימיות, גלות עשרת השבטים, חורבן בית המקדש הראשון וגלות יהודה לבבל. ה"שין" של השם קשורה לגאולה השנייה של עם ישראל, בימים בהם העם היה בגלות וריחפה עליו סכנת כליה, בעקבות החלטת המן הרשע לאבד את בני העם היהודי. בעקבות הגאולה, שהייתה גאולה נסתרת (במגילת אסתר לא מוזכר כלל שם ה' - פרט תמוה לכאורה, אך ברור מאוד כאשר מבינים את ההקשר) חזר עם ישראל לארצו, הקים את בית המקדש השני והתבסס במדינתו. הגאולה הנסתרת של פורים היא נסתרת גם משום שרק עם ישראל מכיר בה, ואין היא מתקשרת למעשה לאומות העולם. ה"ריש" של השם "אשר" כוללת במסגרתה, מאידך, את הגאולה השנייה של אומות העולם, הקשורה לישוע ולמשרתו. גאולה זו גם היא נסתרת, מאחר ועד היום אין עם ישראל מכיר בה ומבין את תרומתה להיסטוריה הגאולית, בעוד שאומות העולם כן מכירות בה. הנוצרים (ובמידה מסוימת גם המוסלמים) רואים בישוע דמות מרכזית בדתם, בעוד היהודים עדיין לא מבין את חשיבות קורבנו לקיומם כעם. תקופת ה"ריש" כוללת גם את תקופת השפל אליה הגיע העם היהודי לפני חורבן בית המקדש השני, את חורבן הבית ואת הגלות הארוכה בת 2000 השנים, במסגרתה נפל העם היהודי ב-400 השנים האחרונות לחטא האמונה בתיאולוגיה הקבלית השקרית של ספר הזוהר, ועבר את השואה האיומה שפקדה אותו. השואה היא למעשה שיא "הסתר הפנים" של ה', כפי שנאמר במפורש בשירת "האזינו" ששר משה לפני עם ישראל לפני עלייתו אל הר נבו (שמות, ל"ב, 17-21): "אלוהים לא ידעום, חדשים מקרוב באו...  אסתירה פני מהם... בגוי נבל אכעיסם": משפטים המרמזים על נפילת עם ישראל אל חטא הקבלה המזויפת ועל השואה שבאה בעקבותיו.

   ראוי לציין כי אם בתקופת ישוע עם ישראל היה זכאי לקבל את הגאולה השלמה, אותה ישוע ניסה להביא ונכשל, ה"ריש" של השם "אשר" הייתה מתחברת באופן מהיר אל השם "אהיה" האחרון, אשר מסמל את תקופת הגאולה השלישית והשלמה לעולם. אם אכן העם היהודי היה ראוי לקבל את הגאולה השלמה באותה עת, אזי הסימנים המשיחיים-גאוליים ההתחלתיים שקיבל ישוע היו הופכים לסימנים שלמים, מתקבלים על-ידי חכמי ישראל ועוברים משם לעם ישראל ולאומות העולם כולן, דרך בית המקדש בירושלים. עם זאת, למרות שלבני האדם יש חופש בחירה, הרי שהקדוש ברוך הוא מודע לבחירתם, ובהתייחס לתקופה ההיא, למרות שבני ישראל היו יכולים לנסות ולהתעלות מן המצב הנמוך אליו הם נקלעו, ה' ידע כי הם לא יצליחו בכך. ה' תכנן למעשה את ההיסטוריה הגאולית באופן כזה שבני ישראל שלא קיבלו את משרתו המשיחית של ישוע הוגלו ונחרב בית מקדשם, בעוד אומות העולם הנוצריות שקיבלו את משרתו ואת הסימנים ההתחלתיים באופן לא שלם אלא מעוות ומסולף, סטו לגמרי מן האמונה המונותיאיסטית הנכונה והאמיתית (בהקשר זה ראוי לציין כי מרבית בני דת האסלאם, שנוצרה מאוחר יותר, לא סטו ממנה, וכי אומות אחרות, כאומות הבודהיסטיות או ההינדיות, לא היו קשורות ואינן קשורות כלל גם היום לאמונה המונותיאיסטית, אך גם הן תכרנה בה בבוא העת). רק כעבור כאלפיים שנים נבחר הגואל האחרון, החלה תקופת הגאולה השלמה, ועם ישראל, כמו גם בני אומות העולם יכירו יחד במסגרתה באמונה האמיתית באל חי אחד.

   השם "אהיה" האחרון מתקשר, כאמור, לתקופת הגאולה השלמה ולתקופות הבאות שיגיעו אחריה. הגאולה היא אוניברסאלית, ולפיכך במסגרתה יכירו עם ישראל ואומות העולם כאחד בה': באחדותו, בכוחו ועוצמתו, אך גם בהיותו אל רחמן ורחום האוהב את בריותיו ומעוניין שהאנושות תגיע לתקופה של אחדות, שלום ושגשוג.

   מאחר והגאולה השלישית היא אוניברסאלית, אין ספק כי כוחו ועוצמתו של ה' יופגנו בכל מקום בעולם, והעמים כולם יכירו בו לבסוף. עם זאת, גם במסגרת היותה של הגאולה אוניברסאלית, לעם ישראל יהיה תפקיד מוביל ומשמעותי בה, והמונח "אור לגויים" יהיה זה אשר יאפיין אותו. בשל כך, תקופת הדור הרביעי אשר במסגרתו תתרחש, כאמור, הגאולה השלמה, החלה במאורע הקשור לעם היהודי, ובדיעבד אפשר להבין עד כמה הוא ניסי ומפליא. עם ישראל, שבשנת 1945 דימם למוות אחרי שואה איומה, נוראית וקשה שאין לנו יכולת להבין לעומק את משמעותה גם בימנו, ייסד כ-3 שנים בלבד (!) לאחר מכן את מדינתו העצמאית והחופשית בהכרת האו"ם, הארגון המייצג את כלל מדינות העולם, והצליח לשרוד במלחמת העצמאות ולצאת מחוזק ממנה. במהלך השנים הללו והשנים שלאחר מכן עלו גם עשרות אלפי יהודים לארצם בדרכים גלויות ונסתרות, הורחבו גבולות הארץ והמדינה הפכה למדינה מתקדמת, למרות בעיות שונות בה, שקיימות גם בימינו (סביבה עוינת, מלחמות ואיומים חיצוניים ופנימיים). האין מדובר בעניין ניסי? מרבית היהודים כיום שגרים בעם ישראל או מחוצה לה (ויכולים לעבור להתגורר בישראל) לא תמיד מהרהרים וחושבים על הפלא הזה. נס גלוי זה הוא דוגמא לניסים עצומים וגדולים אשר מאפיינים ויאפיינו את תקופת הדור הרביעי הסופי בה אנו חיים. אודות סדר הזמנים ואורכן של התקופות ארחיב בפרק ג', אך כבר כעת ניתן לראות כי מדובר בשנים בהן ה' חוזר ומתגלה לעמו ולאומות העולם באופן גלוי וממשי. מאורעות קשים ועצומים המשולבים עם מאורעות חיוביים ומדהימים מאפיינים את הדור הרביעי הזה, ומטרתם להביא את העולם כולו אל הכרה בכוחו של ה' בסוף התקופה ולאמונה מונותיאיסטית נקייה בו, ובו בלבד.

   לאחר שקישרתי את השם השלם אהיה אשר אהיה לשלוש הגאולות, חשוב לציין כי ניתן לקשרו גם אל שלושת האבות של עם ישראל: אברהם, יצחק ויעקב. אברהם אבינו, בדומה לעם ישראל בתקופת הגאולה הראשונה התוודע לאמונת ה', וההרחבה של סיפורי התורה בנוגע אליו ולניסיונות ה' אותו מקבילות להתגלות הגלויה של ה' במסגרת השם "אהיה" הראשון. האוניברסאליות הגלויה של השם "אהיה" הראשון מאופיינת בהיותו של אברהם אב המון גויים, ביציאותיו מן הארץ, בקשריו עם מלכים אזוריים ובהפצתו הגלויה את האמונה בה' גם בקרב זרים. בניגוד לאברהם, יצחק אבינו היה האב הנסתר יותר מבין האבות. התורה לא הרחיבה אודותיו, הוא לא יצא לעולם מארץ ישראל, ובסוף ימיו נודע בעיוורונו, רמז ל"הסתר הפנים" של ה' בתקופה המתקשרת לשם "אשר". אציין בהקשר זה כי חשיבותו הגדולה של יצחק היא בשמירת הזכות על ארץ ישראל, גם כאשר עם ישראל לא שהה בה במהלך הגלויות שעבר. יעקב, המכונה הקדוש מבין האבות, נקרא כך בעיקר מאחר והתוודע לקורות שני אבותיו הקודמים וקיבל את קדושתם, ובעקבות כך הפך לשלם, שלמות המאפיינת גם את השם השלם "אהיה אשר אהיה", המושלם דרך השם "אהיה" האחרון. יעקב ובשמו השני, ישראל, הוא זה שעל שמו נקרא העם היהודי (שהם למעשה צאצאיו) כמו גם המדינה שהוקמה בארצנו לפני מספר עשורים, והוא זה אשר גם ביקר במהלך חייו באזורים מחוץ לארץ ישראל, רמז לאותה אוניברסאליות גלויה, המאפיינת, כאמור, גם את השם "אהיה" האחרון.

8. כוכבי הגאולה: ודאי מכירים אתם משפטים הנאמרים על בני אדם כמו: "יש לו מזל, הכוכב שלו חזק", "דרך כוכבו", "המזל כתוב בכוכבים" ועוד. ובכן משפטים אלו אכן נכונים. כל אדם מקושר לכוכב בשמים, אשר משפיע עליו, ומעביר לו, כגורם מתווך, מסרים עליונים. במקביל, ישנם כוכבים שונים המכונים "כוכבי הגאולה". מדובר בכוכבים הקשורים בעיקר לאישים חשובים בתולדות עם ישראל והעמים, אשר השפיעו על ההיסטוריה הגאולית. כאשר כוכבים מסוימים התרחקו זה מזה או התקרבו זה לזה, הייתה גם השפעה על ההתרחשויות ההיסטוריות על פני האדמה בהקשר הגאולי. מיד אסביר באופן ברור יותר את הדברים, אך אקדים ואומר כי הפרטים שאציג מיד נכללים ב"ספר הכוכבים של אברהם אבינו", הוא הספר שמרומז עליו בבראשית, ט"ו, 5, ובו היה בקיא הצדיק חיים. הספר מתאר את אותן השפעות כוכביות על אירועים בהיסטוריה האנושית על פני האדמה שלנו.

   מספרם של כוכבי הגאולה הוא 127, כמספר שנות חייה של שרה אמנו וכמספר המדינות בממלכת אחשוורוש. כוכבי הגאולה המרכזיים הם שבעה, ומהווים את המערכת הכוכבית ששמה "המצקת הגדולה" (היא מערכת "העגלה הגדולה של הבשורות הטובות"). שמותיהם של כוכבים אלו הם: כוכב אברהם, כוכב יצחק, כוכב יעקב, הכוכב הרביעי הנעתק, כוכב אסתר, כוכב מרדכי וכוכב הגואל. כוכב מרכזי נוסף, שאינו נכלל בכוכבי ה"מצקת" הגדולה, הוא כוכב מלכיצדק, שנקרא באלפיים השנים האחרונות כוכב כריסטו הבא בזכות הענווה ובעת הגאולה השלמה הוא נקרא כוכב המפליא.

   מדוע כוכב מלכיצדק הוא כוכב מרכזי, מדוע הוא משנה את שמו ומהו הקשר בינו לבין כוכב אברהם? מדובר בתשובה מעניינת מאוד, שמשקפת פרספקטיבה היסטורית מרתקת. כוכב אברהם מסלולו הוא של 4000 שנים. לעומתו, כוכב מלכיצדק מסלולו הוא בן 2000 שנים. את ההשפעה ההדדית בין כוכבים אלו ניתן לבחון ביחס בין אברהם למלכיצדק, ובהמשך בין צאצאיהם. לפני כ-4000 שנים היו שני הכוכבים במצב הקרוב ביותר, ואז נפגשו אברהם ומלכיצדק בעמק שווה (בראשית, י"ד). במעמד זה העניק אברהם מעשר למלכיצדק לאחר המלחמה שערך עם אנשיו. מעמד זה לווה הן באמונה והן בדרך ארץ. כעבור 2000 שנים, בתקופת הולדת ישוע, היו הכוכבים במצב הרחוק ביותר האחד מן השני. עם ישראל היה נתון בנקודת שפל גדולה, בעוד קרנה של הנצרות, שיצאה מישוע, זרח. היהדות הציגה אז תורה ללא דרך ארץ, בעוד הנצרות, שהתבססה על שיעורי ישוע, הדגישה את דרך הארץ, אך הייתה רחוקה מן האמונה האמיתית. 2000 שנים מאוחר יותר, בתקופת הגאולה השלמה, הכוכבים שוב קרובים, והפיוס האוניברסאלי העתידי בין העם היהודי לאומות העולם, כמו גם האיזון ברמת האמונה והדרך ארץ, יסמלו קרבה זו, בעזרת ה', באופן בולט. הגעתו השנייה של כוכב מלכיצדק (כוכב כריסטו/כוכב המפליא) מתרחשת בזכות הענווה (אתם זוכרים ודאי כי היה זה המסר שהתקבל בסימן השלם הראשון, סימן כוכבי הגאולה). תכונה זו היא התכונה האהובה ביותר על ה', והיא זו שתביא בסופו של דבר לפיוס בין העמים. הגעה שנייה זו מבהירה את השתלשלות האירועים ההיסטוריים באור נכון וברור, ובמיוחד את "השליחות המשיחית" של ישוע ואת הסימנים ההתחלתיים שלפיהם פעל בתקופתו, סימנים המושלמים בגאולה השלמה וגורמים לסיפור כולו להיות מוצג באופן שונה לחלוטין ממה שהוצג עד כה. הופעתו השנייה של כוכב מלכיצדק, הוא כוכב כריסטו הבא בזכות הענווה, מכילה את תיקון הנצרות (הדת הנוצרית עצמה תיעלם, אך הבסיס האמיתי שניסה להנחיל ישוע יישאר, ויגרום לנוצרים רבים לקבל את האמונה האמיתית), את הצלת הצאן הנאבד של בית ישראל (שהינו כיום, כאמור, חלק מן האומות הנוצריות, אך יגלה בהמשך את ייעודו ויחזור אל עמו), את הפיוס בין אבות לבניהם, ואת הלב החדש והצדק החדש.

   חשוב גם לציין שתפקידו של כוכב המפליא הוא גם להנגיש את הבשורות המתקבלות מן האור הקדוש של כוכבי הגאולה אל החמורים על הארץ. ההנגשה היא למעשה העברת "עשירית" מן האור הקדוש ("מעשר" אותו מקבל הוא מיתר כוכבי הגאולה) אל החמורים. לולא כך אי אפשר היה לקבל ישירות את האור, מאחר ובמקורו הוא חזק מאוד.

   את המעגליות של ההיסטוריה האנושית, המושפעת מן הכוכבים, ניתן לראות גם בהקבלה בין דורות האנושות הראשונים, שכללו גם את דור מגדל בבל, וסופם בדור הרביעי השנוא, הוא דור המבול, לדורות האחרונים של ימינו שסופם בדור הרביעי הסופי השנוא, בו אנו חיים, דור המכיל לא מעט "בניינים" תיאולוגים, מדעיים, פוליטיים, חברתיים ותרבותיים שנואים. מהם אותם בניינים? הכוונה היא בעיקר לאותם ניסיונות מדעיים לגלות את סודות היקום והחלל, כמו גם את סודות הגנטיקה, שאמנם יכולים להביא לתוצאות חיוביות בתחומים שונים, לדוגמא ברפואה, אך במקביל מטרתם הברורה היא לפלוש לתחומים שאליהם בני האדם אינם רשאים להיכנס (לא בכדי נכתב הפסוק: "הַנִּסְתָּרֹת לַיהוָה אֱלֹהֵינוּ וְהַנִּגְלֹת לָנוּ וּלְבָנֵינוּ עַד עוֹלָם" (דברים, כ"ט, 28)), ובאופנים מסוימים גם לרצות ו"להחליף", חלילה וחס, את תפקיד הבורא בבריאתו. אז, כמו גם היום, מאפשר ה' לבני האדם לחטוא ולהקים את אותם מגדלים שנואים, אך בהמשך תגענה גם הגזרות הקשות אשר יביאו להחרבתם.

      אם נתייחס לבני האדם באופן פרטני, להיות מתחת לכוכבי הגאולה משמעותו להיכנס אל האמונה בברית החדשה של הגאולה השלמה, כפי שהיא נוסדה על הארץ על-ידי סימן החמור אוכל לחם. כל אדם נולד תחת כוכב מסוים. עד תקופת הגאולה השלמה קבע כוכבו של האדם את מזלו (לדוגמא: מקום עבודתו, בת או בן הזוג של אותו אדם ועוד). מה שקורה בתקופת הגאולה השלמה, כאשר אדם נכנס אל הברית החדשה השלמה, הוא שהכוכב שמתחת לו האדם נולד, מכוון לגמרי על-ידי הנחיות כוכבי הגאולה. הדבר אומר, לדוגמא, שאם כוכבו של אותו אדם העניק לו עבודה בעיר מסוימת ובמקום מסוים, ייתכן וכוכבי הגאולה יכוונו אותו לעיר אחרת עם סוג אחר של עבודה, מאחר והדבר רצוי לטובת הגאולה השלמה. דוגמא נוספת: אם אדם, דרך מזלו, יכול היה להתחתן עם אישה כלשהי/גבר כלשהם, הדבר משתנה לגמרי תחת המזלות החדשים, מאחר והבחירות מוגבלות לאנשים שנכנסו בעצמם לברית החדשה השלמה או שיש להם פוטנציאל לעשות זאת.

9. מזלות הדג הגדול לוויתן: חלק מכוכבי הגאולה הם מערכות כוכבים המכונות "המזלות החדשים של הדג הגדול לוויתן". מזלות אלו מתגלים בתקופת הגאולה השלמה ומספרם 13, בניגוד ל-12 המזלות של זודיאק הידועים. אותם מזלות, הנעלים על מזלות הזודיאק, מרכיבים את לוח השנה החדש. כל מזל הוא מצבור של כוכבים, ובין 127 כוכבי הגאולה, להם יש את ההשפעה החזקה יותר על בני האדם. שמותיהם, לפי סדרם, הם: 1. תחיית הציפור. 2. קרב הדג. 3. משקולות החמור. 4. הצב המואר. 5. מלכות הג'ירף. 6. כוכב התוכנית. 7. מקלט הארמדיל. 8. אגם מלח. 9. עמק מרקורי. 10. סוף הדקה. 11. הבושם השמימי. 12. גוב האריה. 13. יופי גן העדן. הרחבה על נושא מרתק זה ניתן למצוא בכתבי ספר משנת חיים, שהסבר קצר עליהם ועל חלוקתם אביא מיד.

10. כתבי ספר משנת חיים: הכתבים מכונים המשנה החדשה של הגאולה השלמה. כתבים אלו עוסקים בנושאים שונים, והם מחולקים ל-13 עלי כותרת, כאשר לכל עלה כותרת נושא משלו. חלק מן הכתבים נמסרו ישירות מן הצדיק חיים לפרץ, במהלך לימודיו עימו בעולמנו, במשך כ-13 שנים, וחלק נמסרו בחלומות לפרץ ולתלמידים נוספים, ופרץ הוא שהעלה אותם על הכתב.

   אלו 13 עלי הכותרת ונושאיהם בקצרה. חלק גדול מן הטקסטים כתוב בעברית וחלק באנגלית ובאיטלקית: עלה 1: מתייחס לכתבי הרפורמה ביהדות. ראוי לציין כי אין קשר לתנועת היהדות הרפורמית, שהתרחקה מן המסורת היהודית, אלא על שינוי שיש לבצעו ביהדות של ימינו. הרפורמה לא באה ליצור דת חדשה או לפגוע חלילה במסורת היהודית הקיימת בכתב ובעל פה, אלא היא נועדה לתקן עיוותים וסילופים שהתרחשו בדת היהודית, בעיקר במאות השנים האחרונות בעקבות כתיבת ספר הזוהר וכתבי קבלה מזויפת שנכתבו בהשפעתו, לבקר תנועות שונות שהוקמו בהשפעת הזוהר והמיסטיקה השקרית שלו, כתנועות חסידיות, ולהחרים את תנועת חב"ד, המסמלת את החטא בצורתו העוצמתית ביותר, בשל משיחות השקר שלה. בעלה זה נכללים הכתבים: א. "אור חדש לרמב"ם", שהינו ספר בסיסי המקשר את מסורת ישראל למסורת החדשה של הגאולה השלמה. ב. ספר "חמישה לוחות הברית", שבהקשר לתיקון ביהדות הוא הספר שצווה פרץ מהצדיק חיים להוסיף לספר "מלחמות השם" של החכם התימני יחיא אבן שלמה אלקאפח, שיצא באופן נחרץ נגד ספר הזוהר וקבלת השקר שנבעה ממנו. ג. ספר "המלחמה נגד הזוהר" (אסתר 3), ועיקרו המלחמה נגד בית ספר הקבלה של ר' אשלג. ד. ספר אסתר 11.

עלה 2: עלה זה הוא החוק החדש של הגאולה השלמה, וכתביו כוללים ''שלושים צעדים'' (עשרת הדיברות, עשר מידות, עשר מצות הצדיק החי באמונתו) "לוחות" בנושאים שונים (לוח ענייני אישות, לוח הדרך ארץ וכו'), המסבירים מהי התנהגות האדם הראויה, וכמו כן מציגים עניינים שונים ומפליאים המתגלים בתקופת הגאולה השלמה לעולם (לוח המלאכים, לוח השדים, לוח הכישופים וכו').

עלה 3: העלה מכיל תפילות וברכות של המנהג החדש: תפילות שחרית, מנחה וערבית, ברכת המזון, תפילות לראש השנה וליום כיפור, לסוכות, לחנוכה ועוד. המנהג החדש אינו בא להחליף את מסורת התפילות היהודיות, אלא מספק אלטרנטיבה, בעיקר על מנת לקרב יהודים לא דתיים ולא יהודים אל האמונה האמיתית. בהמשך לכך חשוב להדגיש כי בית הכנסת המסורתי לא ייעלם, אלא ייוותר בשל חשיבותו ההיסטורית וקדושתו. ובית התפילה לכל העמים ייבנה בירושלים ובבאר שבע (הוא בית המקדש השלישי והסופי) ושלוחותיו.

עלה 4: עלה זה מכיל את חלומות הגאולה השלמה שקיבלו התלמידים במהלך השנים שלאחר פטירת הצדיק חיים ותחייתו במלכות השמים.

עלה 5: עלה זה מכיל את כתבי תיקון הנצרות ומכונה "ספר המפליא". מהו תיקון הנצרות? טקסטים אשר באים לשלול מכל וכל את התיאולוגיה הנוצרית הפסולה, המבוססת על כתבי הברית החדשה הנוצרית, ואשר רואה בישוע אל, אך במקביל גם מבהירים את חשיבותו של ישוע להיסטוריה הגאולית היהודית והאוניברסאלית.

עלה 6: העלה מכיל יומנים המתארים את חייהם של פרץ ותלמידי הצדיק האחרים ופעולותיהם להפצת בשורות הגאולה השלמה. הם מכונים יומני וכתבי החמור אוכל לחם.

עלה 7: עלה זה כולל את "ספר בשורת המלאך גבריאל", המחולק לשלושה חלקים: "אתם לא מבינים", "אתם מבורכים", ו"אתם מושלמים", שעיקרם הסברים כלליים אודות ענייני הגאולה השלמה.

עלה 8: העלה כולל את הנבואות שהגיעו בחלומות בנוגע לדור הרביעי הזה.

עלה 9: הוא ספר הצדיק חיים, ראש לל"ו הצדיקים הנסתרים בדורו. ספר העוסק בחיי הצדיק.

עלה 10: הוא ספר מלאך ה' העומד בין ההדסים, ועוסק, בין השאר, באוטוביוגרפיה של פרץ. 

עלה 11: העלה מכיל, בין השאר, את ספר פירוש באר שבע, המקשר בין הבארות מסיפור רועי יצחק ואבימלך לבין כוכבי הגאולה ומזלות הדג הגדול לוויתן ואת ספר "וישקהו", העוסק בששת הסימנים השלמים, וקשריהם לשם ה' השלם: "אהיה אשר אהיה", החל מימי בריאת העולם, דרך אליהו הנביא, האבות, משה רבנו, מרדכי ואסתר וישוע, ועד לימי הגאולה השלמה, בה אותם סימנים מתגלים מחדש, אך הפעם, כאמור, בגרסתם המושלמת.

עלה 12: הוא ספר הכוכבים של אברהם אבינו, הפורש את עניין כוכבי הגאולה והשפעתם על ההיסטוריה היהודית והאנושית ועל הגאולה השלמה.

עלה 13: הוא השער ה-13 הכללי, הנפתח לאומות העולם, ושמו: "הברית מהחול היורד מהנקב השמיני של חלילו האדום של עשו". בעלה זה נכלל, בין השאר, "ספר "הדג הגדול" העוסק בכוכבי מזלות הדג הגדול ובקשרם לשמותיו של ה', למזבחות בית התפילה העתידי ולהיסטוריה האנושית.

 

פרק ב'

 

   קוראים יקרים, לאחר שקראתם את הפרק הראשון, וקיבלתם מידע אודות מושגים חדשים ונפלאים אליהם לא נחשפתם עד היום, אנסה לעגן את הדברים במבט קצר אל המקורות התנ"כיים. מדהימה העובדה שלא מעט נבואות המוזכרות בספרי התורה והנביאים מתקשרות באופן מפליא אל תקופתנו הנוכחית, היא תקופת הדור הרביעי, המוביל אל הגאולה השלמה. אביא להלן מספר נבואות מרכזיות מספרי הקודש, וארחיב לגבי כל אחת מהן.

א. מלאכי, ג', 23-24: "כג הִנֵּה אָנֹכִי שֹׁלֵחַ לָכֶם, אֵת אֵלִיָּה הַנָּבִיא--לִפְנֵי, בּוֹא יוֹם יְהוָה, הַגָּדוֹל, וְהַנּוֹרָא. כד וְהֵשִׁיב לֵב-אָבוֹת עַל-בָּנִים, וְלֵב בָּנִים עַל-אֲבוֹתָם--פֶּן-אָבוֹא, וְהִכֵּיתִי אֶת-הָאָרֶץ חֵרֶם"

   פסוקים אלו, החותמים את ספר מלאכי, האחרון בנביאים, מתארים את אשר יקרה בתקופת הגאולה השלמה, מלבד חלקו האחרון של פסוק 24, אשר מוסיף: "פן אבוא והכיתי את הארץ חרם". אסביר תחילה את חלקם הראשון של הפסוקים, ולבסוף את התנאי שבסופם. ראשית מדובר על הגעת אליהו הנביא לפני בוא יום ה' הגדול והנורא. כפי שהסברתי לעיל, אליהו הנביא הוא מבשר הגאולה השלמה בסימן המקדים: "בא הזמן". קולו של אליהו נשמע מפיו של פרץ, החמור הראשון של הגואל האחרון חיים, ובישר כי התקופה ההיסטורית הגאולית החלה. הגעת אליהו הנביא היא לפני בוא יום ה' הגדול והנורא, אשר כפי שאסביר בפרק ג', צפוי להיות תקופה קשה אשר תתרחש בסוף ימי הדור הרביעי, אותה אנו חווים כיום, ובסיומה תגיע הגאולה השלמה האוניברסאלית לעולם. בתקופת הביניים יש לארגן ולהפיץ את כתבי ספר משנת חיים, ולאפשר בעקבות כך לכמה שיותר בני אדם מכל הדתות לקבל את האמונה האמיתית באל שדי. קבלת זכות זו תסייע למי שיקבל את הבשורות החדשות לשרוד את אותה תקופה קשה של יום ה' הגדול והנורא, ולהגיע אל התקופה שאחריה, בה יתממש הפסוק הבא בנבואה: "והשיב לב אבות על בנים ולב בנים על אבותם", דהיינו: בהתייחס לאנושות תהיה חזרה אל האמונה האמיתית בה' של אבות ובנים יחד, ובהתייחס לעם ישראל עשרת השבטים האבודים יחזרו, כבנים אובדים, אל גבולות ישראל. כלומר: יתחדש הקשר בין הבנים לאבות ויתרחש פיוס הלבבות העולמי.

   למרות כל זאת מציב הפסוק תנאי: "פן אבוא והכיתי את הארץ חרם". משפט זה מתייחס אל המצב בו יגיע אדם לבשר על הגאולה השלמה, אך הוא ייכשל בשליחותו. אם עקבתם בתשומת לב לדברים שנכתבו עד כה, אתם בוודאי מבינים כי חלק זה של הנבואה מתייחס לכישלון שליחותו של האיש השני של הגאולה, הוא ישוע. בתקופתו של ישוע לא היה העם זכאי לקבל את הגאולה השלמה, ולכן הביא ה' חרם על הארץ, דהיינו את חורבן בית המקדש השני ואת הגלות הארוכה בת אלפיים השנים. ישוע, שאין להתכחש לתפקידו ההיסטורי בהפצת מרכיבי אמונה הכרחיים לאומות העולם, לא הצליח להביא את הגאולה השלמה, כפי שסבר וחפץ, בשל מצבו העגום של העם היהודי באותה עת, ובעיקר מאחר ולפי תוכנית ה' האלוהית הייתה מחויבת להתבצע שליחות כישלונית לפני שהשליחות האמיתית תגיע לעולם.

   סביר להניח שתשאלו מדוע היה צריך ה' לדחות את הגאולה זמן ארוך כל כך? מדוע ישוע לא הצליח כבר אז להביא את הגאולה השלמה, והיה צריכה להתקיים חלקה האחרון של הנבואה?

   ראשית, נבואות הנביאים הן אמיתיות מאת ה', והן חייבות להתקיים. את תוכניותיו ההיסטוריות הכלליות של ה' לא תמיד אנו יכולים לחקור ולהבין, ולא בכדי נאמר: "לֹא מַחְשְׁבוֹתַי מַחְשְׁבוֹתֵיכֶם וְלֹא דַרְכֵיכֶם דְּרָכָי" (ישעיהו, נ"ה, 8). עם זאת, אם ננסה בכל זאת למצוא היגיון מאחורי המהלך ההיסטורי, ייתכן ועם ישראל היה צריך לעבור את אשר עבר, כלומר: לעבור את חורבן הבית ולצאת לגלות, כדי שמחד גיסא הוא ייענש על חטאיו בתקופת בית המקדש השני, ומאידך גיסא ישמור באופן הדוק על הדת היהודית בין העמים, ישמור על ייחודו ביחס אליהם במשך מאות שנים, ולבסוף יחזור לארצו. חזרה זו והקמת המדינה, כמו גם קיבוץ הגלויות, יחשבו כאירועים היסטוריים גדולים ומפליאים המדגישים את רצונו של ה' לשמור על עמו כעם הנבחר נושא התורה ומקיים מצוותיה. במקביל, תוכנית ה' הגאולית כוללת גם את אומות העולם, ובהקשר זה הגיוני הוא שהאומות הרבות, הכוללות מיליוני בני אדם, היו צריכות להתקרב באופן הדרגתי באלפיים השנים האחרונות מצורות של אמונות פגאניות שונות אל עקרונות ומרכיבי אמונה נכונים בבסיסם. בעיקר נכון הדבר בהקשר לאומות המוסלמיות, שקיבלו את האמונה המונותיאיסטית האמיתית, אך גם הנוצרים, שהתיאולוגיה שלהם היא שקרית ומסולפת, אימצו עקרונות דתיים נכונים שונים, אשר יקלו עליהם בבוא העת לעבור אל האמונה הטהורה באל אחד.

   לפיכך, שליחותו של ישוע שנכשלה סימנה את ישוע כמשיח בן יוסף וכאיש השני של הגאולה לאומות העולם. קורבנו של ישוע והגאולה השנייה החלקית והלא שלמה שהביא הוא לאומות העולם היו נחוצים, כאמור, במסגרת המהלך ההיסטורי השלם, אך אותה גאולה אינה שלמה כי היא לא נועדה להיות שלמה. את אי שלמותה של הגאולה השנייה (שהנוצרים טוענים, בטעות, כי היא הגאולה השלמה) ניתן לבחון לפי אי התקיימות מרכיבים מהותיים בנבואה. ראשית, הפסוק אשר קודם לשני הפסוקים הגאוליים הללו לא מתקיים. פסוק 22 בפרק ג' מציין: "זִכְרוּ, תּוֹרַת מֹשֶׁה עַבְדִּי, אֲשֶׁר צִוִּיתִי אוֹתוֹ בְחֹרֵב עַל-כָּל-יִשְׂרָאֵל, חֻקִּים וּמִשְׁפָּטִים". אנו רואים כי זיכרון משה והחוקים שמסר לישראל לא התקיימו אז בשל מצבו העגום של עם ישראל, שלא יכול היה לשמש אור לגויים ולהפיץ להם את האמונה האמיתית דרך אורו של בית המקדש, והם גם לא התקיימו בנצרות עצמה, שסטתה לגמרי מהם. שנית, הגעת אליהו הנביא והכרזת יום ה' הגדול והנורא לא התקיימו (מאחר והן נוגעת לגאולה השלמה בלבד), ושלישית, הפיוס בין האבות לבנים לא התקיים: ישוע, אשר סבר כי הוא מגיע על מנת להשיב את עשרת השבטים לתחומם, נכשל במשימתו, וכמו כן לא הושג פיוס אוניברסאלי בין אומות העולם לעם ישראל.

   בניגוד לשליחות ישוע, שליחות הגואל האחרון חיים כוללת את אותם המרכיבים שאז לא התקיימו: ראשית, היהדות אכן מצליחה לשמור בימנו על תורת משה, על חוקיה ומשפטיה, למרות שהיא צריכה להסיר את היסודות האליליים שחדרו לתוכה בשל קבלת ספר הזוהר. שנית, אליהו הנביא הגיע והכריז כי בא הזמן, וכי תקופת הגאולה השלמה החלה. שלישית, יום ה' הגדול והנורא צפוי להגיע בשנים הבאות, בעקבות הכרזת אליהו הנביא, ולאחריו לא יתרחש "פן אבוא והכיתי את הארץ חרם", שכבר התרחש, אלא "והשיב לב אבות על בנים ולב בנים על אבותם", פיוס אשר ינבע מן העובדה שאומות העולם בשלות כיום יותר מבעבר לקבל את הגאולה השלמה, מה שיגרום בעתיד להשבת עשרת השבטים לתחומם, ויקל על קבלת השאר את האמונה האמיתית והנכונה בה'. נראה כי הגלובליזציה של ימינו, והיכולת להעברת מידע באופן מיידי ומהיר, יקלו גם הם בבוא העת על התהליך באופן משמעותי.

ב. מלאכי ג', 1: "וּפִתְאֹם יָבוֹא אֶל-הֵיכָלוֹ הָאָדוֹן אֲשֶׁר-אַתֶּם מְבַקְשִׁים, וּמַלְאַךְ הַבְּרִית אֲשֶׁר-אַתֶּם חֲפֵצִים הִנֵּה-בָא--אָמַר, יְהוָה צְבָאוֹת"

   פסוק זה מנבואת מלאכי מתאר את הגעת הגואל האחרון ביחד עם אליהו הנביא, הוא מלאך הברית, אך אין מדובר במשפט פשוט כלל וכלל. מדוע מכונה הגואל בשם "אדון"? מהו "היכלו"? ומדוע יבוא הוא "פתאום" אל ההיכל?

   בנוגע למונח "אדון" ראוי תחילה לדבר על הצורך לדייק בשימוש במונח "גואל" כאשר מתייחסים לצדיק חיים. הצדיק חיים לא אהב ואינו אוהב את השימוש במונח "מלך" או "אדון", מאחר ומושגים אלו אמורים להיות מיוחסים רק אל מלך מלכי המלכים, הקדוש ברוך הוא. תארי כבוד ויוקרה, כמו גם תארי מונרכיים שונים, שנואים על הצדיק מאותה סיבה. אדם המייחס כבוד לעצמו הרי גזל הוא את כבודו של ה', חס ושלום. לפיכך, על אף שהגואל הוא "השופט המשוח" לו העם היהודי ציפה אלפי שנים, והוא ה"אדון" מנבואת מלאכי, אנו נמנעים להשתמש במונחים הללו ומתארים את הצדיק חיים כ"גואל האחרון". ובכל זאת, ראוי שאציין כי הגואל האחרון הוא "אדון המשיחים" מאחר והוא אחראי על הסימנים המשיחיים והגאוליים הנשלחים אל הארץ ממלכות השמים, ובהמשך הוא יהיה אחראי על התפקידים המשיחיים שיהיו בבית המקדש השלישי שיוקם, בעזרת ה', בירושלים ובבאר שבע. הכוהנים "יימשחו" לתפקידם על-ידי הגואל חיים, הוא השופט המשוח במלכות השמים, ויתפקדו כ"משוחים" (ראוי להשתמש במונח זה ולא במונח "משיחים", על-מנת לפתור את הבלבול הגדול שהיה בנושא זה במשך אלפי שנים) על הארץ.

   בהתייחס למונח "היכלו", הרי שמדובר בהיכל שבמלכות השמים. ההיכל שאליו נכנס הצדיק חיים, עם מותו בעולמנו ותחייתו, הוא זה אשר מופיע בסימן השלם השני, אותו ראה דודי, רנאטו לוי, בחלום. בהיכל גדול שבארמון מלא באוצרות נראו מדרגות של שיש לבן מבריקות, ולמעלה, בקצה גרם המדרגות, ישב על כסא הגואל חיים.

   בנוגע למונח "פתאום", מדובר בפתאומיות המפליאה בה מתגלים הדברים החדשים הנוגעים להיסטוריה הגאולית היהודית והעולמית רק בתקופת הגאולה השלמה, ולא לפני כן. נכון שמושגים כלשהם כ"משיח", "גאולה" ועוד היו ידועים במשך דורות רבים לעם ישראל ובדרך שונה מעט גם לאומות העולם, אך מי תאר לעצמו כי דווקא כעת מתרחשים הגילויים המפתיעים? מי תאר לעצמו שדווקא הגואל חיים הוא ה"אדון" לו אנו מחכים? מי סבר שהמשיח אשר צפוי להגיע על חמור לבן יהיה דווקא הסימן ה"חמורי" על הארץ, שתפקידו להפיץ את דברי הגאולה השלמה פיזית בעולם, בעוד הגואל הוא זה אשר לו אתם מצפים, והוא נבחר על-ידי ה' ונמשח במלכות השמים, ממנה הוא מנהל את הגאולה השלמה? מי שיער שהגאולה השלמה היא אוניברסאלית ולא נועדה לגאול רק את העם היהודי או שישוע, האיש השני של הגאולה, הוא לא "המשיח השלם" לפי הנוצרים? מי חשב שהמונח מלכות השמים, אשר אליו נחשפה הדת הנוצרית בלבד, הוא מונח נכון בהתייחס לגואל האחרון, כאשר מלכות השמים אליה עלה ישוע עם מותו בעולמנו הייתה רק מלכות שמים קדומה ולא שלמה? לפיכך משתמשת הנבואה במונח "פתאום". הרי כל אדם רגיל על פני האדמה, כמוכם וכמוני בדיוק, יהודי, נוצרי או מוסלמי, יופתע מאוד מן הגילויים המדהימים הנחשפים רק כעת, בתקופת הגאולה השלמה לעולם.

   מלאך הברית הוא אליהו הנביא, כידוע גם במסורת, והוא אשר נלווה להגעת הגואל. אזכיר שוב כי אין אליהו הנביא מתגלה פיזית בארץ, למרות שיכול הוא לפעול באופן זה, כדי למנוע את הסיטואציה שבה תקבל האנושות את הגעתו באופן שה' אינו מעוניין בו. דחייתו, או לחילופין, הפיכתו לדמות פולחנית, חס ושלום, יכולה להביא לירידת גזרת שמד כללית על העולם, מה שכמובן אינו רצוי על-ידי הקדוש ברוך הוא, שכוונותיו בהתייחס לגאולה השלמה הן חיוביות.

ג. ירמיהו, ל"א, 30-33: "ל הִנֵּה יָמִים בָּאִים, נְאֻם-יְהוָה; וְכָרַתִּי, אֶת-בֵּית יִשְׂרָאֵל וְאֶת-בֵּית יְהוּדָה--בְּרִית חֲדָשָׁה.  לא לֹא כַבְּרִית, אֲשֶׁר כָּרַתִּי אֶת-אֲבוֹתָם, בְּיוֹם הֶחֱזִיקִי בְיָדָם, לְהוֹצִיאָם מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם: אֲשֶׁר-הֵמָּה הֵפֵרוּ אֶת-בְּרִיתִי, וְאָנֹכִי בָּעַלְתִּי בָם--נְאֻם-יְהוָה. לב כִּי זֹאת הַבְּרִית אֲשֶׁר אֶכְרֹת אֶת-בֵּית יִשְׂרָאֵל אַחֲרֵי הַיָּמִים הָהֵם, נְאֻם-יְהוָה, נָתַתִּי אֶת-תּוֹרָתִי בְּקִרְבָּם, וְעַל-לִבָּם אֶכְתְּבֶנָּה; וְהָיִיתִי לָהֶם לֵאלֹהִים, וְהֵמָּה יִהְיוּ-לִי לְעָם. לג וְלֹא יְלַמְּדוּ עוֹד, אִישׁ אֶת-רֵעֵהוּ וְאִישׁ אֶת-אָחִיו לֵאמֹר, דְּעוּ, אֶת-יְהוָה:  כִּי-כוּלָּם יֵדְעוּ אוֹתִי לְמִקְּטַנָּם וְעַד-גְּדוֹלָם, נְאֻם-יְהוָה--כִּי אֶסְלַח לַעֲוֹנָם, וּלְחַטָּאתָם לֹא אֶזְכָּר-עוֹד"

   נבואת ירמיהו הינה נבואה ברורה לקורא, ומתייחסת אל תקופת הגאולה השלמה ביחס לעם היהודי. נתעכב על מספר מונחים מרכזיים בה.

   במונח "ברית חדשה" השתמשו הנוצרים לתיאור הברית החדשה הנוצרית, אשר לטענתם נבעה מישוע. ברור כי אין זו הברית החדשה שאליה התכוון ירמיה. הברית החדשה האמיתית היא הברית החדשה השלמה של הגאולה השלמה, שהינה גם הברית של הסימנים השלמים היורדים אל הארץ.

   המונח "על לבם אכתבנה" מתאר את הקביעות, היציבות והנצחיות של הברית החדשה השלמה, וזאת בניגוד לבריתות מן העבר (כברית עם נוח לאחר המבול או כברית בין הבתרים עם אברהם, לדוגמא), שהיו אמנם חשובות מאוד לעם היהודי בפרט ולהיסטוריה העולמית בכלל, אך היוו שלבי ביניים בלבד בדרך אל הברית השלמה הסופית.

   במהלך הנבואה מתוארת "הפרת הברית" על-ידי בני ישראל, הפרה אשר התרחשה מספר פעמים בעבר, ואשר גרמה לירידת גזרות קשות על העם. בתקופת הגאולה השלמה, עם זאת, האמונה בה' תהיה אמונה שלמה ואמיתית, נקייה מעבודה זרה גלויה (כבימי חורבן בית ראשון) או נסתרת (כבימנו אנו, כאשר קבלת השקר הנובעת מספר הזוהר הפסול קיבלה מקום של כבוד בדת היהודית), ורק אז "כולם ידעו אותי למקטנם ועד גדולם". בתקופה העתידית ייסלח העוון הנורא, והחטא יישכח. כמובן שהדרך לכך היא לא קלה ורוויה בעונשים ובגזרות, אך כאשר יגיע העם אל הימים הללו, יזכה הוא להגיע אל ימי השקט והשלום, כפי שחלם עליהם אבי, דוד, בסימן השלם החמישי.

ד. ישעיהו, ט', 5-6: "ה כִּי-יֶלֶד יֻלַּד-לָנוּ, בֵּן נִתַּן-לָנוּ, וַתְּהִי הַמִּשְׂרָה, עַל-שִׁכְמוֹ; וַיִּקְרָא שְׁמוֹ פֶּלֶא יוֹעֵץ, אֵל גִּבּוֹר, אֲבִי-עַד, שַׂר-שָׁלוֹם.  ו לם רבה (לְמַרְבֵּה) הַמִּשְׂרָה וּלְשָׁלוֹם אֵין-קֵץ, עַל-כִּסֵּא דָוִד וְעַל-מַמְלַכְתּוֹ, לְהָכִין אֹתָהּ וּלְסַעֲדָהּ, בְּמִשְׁפָּט וּבִצְדָקָה; מֵעַתָּה, וְעַד-עוֹלָם, קִנְאַת יְהוָה צְבָאוֹת, תַּעֲשֶׂה-זֹּאת"

   פסוק 5 מתאר את תאריו של הגואל האחרון, ואת היותו בעל משרה גאולית. הנוצרים משייכים את התארים לישוע, ומתייחסים למונח "אל גיבור" כפשוטו וככזה המחזק את השקפתם האלילית. מונח זה, עם זאת, ואיתו גם שאר התארים בפסוק לא מתייחס לאדם עצמו שהינו אל, חס ושלום, אלא לכוח האלוהי הנמסר אל הגואל כדי שיקיים את משרתו. "אל" משמעותו כאן: "עוצמת האל", כבסיומות מלאכי ה' שזוהי סיומת שמם (גבריאל, דניאל וכו'). לפיכך, כל תואר נעלה, המתאר את הגואל, בא להבהיר תכונה מסוימת בו, המוענקת מאת ה'. "אבי עד": הגואל יהיה אהוב כאב על כל בני האדם שייגאלו מהדור הרביעי הזה, "פלא יועץ": ידוע הוא בחכמתו הגדולה, "שר שלום": יביא את השלום לעולם דרך הגאולה השלמה.

   המונח "למרבה המשרה" בפסוק 6 מתייחס לכך שמשרתו הולכת וגדלה עם הזמן בהתייחס לידיעת האנושות אותו. המילה "למרבה" מופיעה בתנ"ך כ"לםרבה" עם מם סופית סגורה, כרמז לכך שהמשרה של הגואל גם בדורות הבאים תהיה מן ההיכל שבמלכות השמים, וההתגלות לאנשים תהיה דרך חלומות וחזיונות. אם ירד הגואל מטה אל הארץ, דבר שאפשרי מבחינתו, יכולות להיווצר מכך טעויות אנוש או העדר דרך ארץ כלפיו, ולפיכך ראוי הוא שכדי שהמשרה תלך ותגבר תמיד, יישאר הגואל נסתר מעיני ההמון שעל הארץ.

ה. צפניה, ג', 9: "כִּי-אָז אֶהְפֹּךְ אֶל-עַמִּים, שָׂפָה בְרוּרָה, לִקְרֹא כֻלָּם בְּשֵׁם יְהוָה, לְעָבְדוֹ שְׁכֶם אֶחָד"

   בפסוק זה אתעכב על המונח "שפה ברורה", היא השפה המתגלית בתקופת הגאולה השלמה. שפה זו היא שפה אוניברסאלית ומיועדת לאנושות כולה, ומטרתה להבהיר לעולם כולו את אותם עניינים נעלים שאת תמציתם אתם קוראים בספר זה. אין היא כוללת פלפולים תיאולוגיים והלכתיים או פילוסופיה דתית מתוחכמת, אלא מדובר בשפה אשר נועדה לשנות את דרכי החשיבה של האנושות, לתקן את מה שיש לתקן בעולם, להביא לבני האדם לב חדש ורוח חדשה, ולכוון את כל מי שראוי אל האמונה האמיתית ואל ההבנה הגאולית הנכונה באופן פשוט, ברור ובהיר. דרך הסימנים השלמים נקשרת השפה הברורה של כוכבי הגאולה אל העולם הזה. שפה זו משלימה את השפה הנבואית של התורה והנביאים ומגשימה את התנ"ך ומסורת ישראל. אין היא באה להחליף את שקדם לה או לבטל את המסורת היהודית בכתב ובעל פה, אלא להשלים, לחדש להסביר ולהבהיר. בנוסף, מי שינסה להשתמש בשפה זו לצרכיו האישיים ולהאדרת שמו ייענש בחומרה מלמעלה.

ו. ישעיהו, מ"ח, 6-11: "ו שָׁמַעְתָּ חֲזֵה כֻּלָּהּ, וְאַתֶּם הֲלוֹא תַגִּידוּ: הִשְׁמַעְתִּיךָ חֲדָשׁוֹת מֵעַתָּה, וּנְצֻרוֹת וְלֹא יְדַעְתָּם. ז עַתָּה נִבְרְאוּ וְלֹא מֵאָז, וְלִפְנֵי-יוֹם וְלֹא שְׁמַעְתָּם--פֶּן-תֹּאמַר, הִנֵּה יְדַעְתִּין. ח גַּם לֹא-שָׁמַעְתָּ, גַּם לֹא יָדַעְתָּ--גַּם, מֵאָז לֹא-פִתְּחָה אָזְנֶךָ: כִּי יָדַעְתִּי בָּגוֹד תִּבְגּוֹד, וּפֹשֵׁעַ מִבֶּטֶן קֹרָא לָךְ. ט לְמַעַן שְׁמִי אַאֲרִיךְ אַפִּי, וּתְהִלָּתִי אֶחֱטָם-לָךְ--לְבִלְתִּי, הַכְרִיתֶךָ. י הִנֵּה צְרַפְתִּיךָ, וְלֹא בְכָסֶף; בְּחַרְתִּיךָ, בְּכוּר עֹנִי. יא לְמַעֲנִי לְמַעֲנִי אֶעֱשֶׂה, כִּי אֵיךְ יֵחָל; וּכְבוֹדִי, לְאַחֵר לֹא-אֶתֵּן".

   גם פסוקים נבואיים אלו מתייחסים לאותה "שפה ברורה" שיורדת ומתגלה בתקופת הגאולה השלמה. המשפטים: "השמעתיך חדשות מעתה ונצורות ולא ידעתם" ו"גם לא שמעת, גם לא ידעת" מכוונים בדיוק לשפה אשר מגלה לאנושות את הסימנים השלמים, המזלות החדשים של הדג הגדול לוויתן וההסברים הרבים אודות ענייני הגאולה, שלפני כן לא היו ידועים כלל בעולם, גם לא לרמב"ם, אשר היה בעצמו צדיק נסתר ("עתה נבראו ולא מאז, ולפני יום ולא שמעתם").

ז. זכריה, ט', 9-10: "ט גִּילִי מְאֹד בַּת-צִיּוֹן, הָרִיעִי בַּת יְרוּשָׁלִַם, הִנֵּה מַלְכֵּךְ יָבוֹא לָךְ, צַדִּיק וְנוֹשָׁע הוּא; עָנִי וְרֹכֵב עַל-חֲמוֹר, וְעַל-עַיִר בֶּן-אֲתֹנוֹת. י וְהִכְרַתִּי-רֶכֶב מֵאֶפְרַיִם, וְסוּס מִירוּשָׁלִַם, וְנִכְרְתָה קֶשֶׁת מִלְחָמָה, וְדִבֶּר שָׁלוֹם לַגּוֹיִם; וּמָשְׁלוֹ מִיָּם עַד-יָם, וּמִנָּהָר עַד-אַפְסֵי-אָרֶץ"

   נבואה זו עוסקת בתקופה הגאולית בה הגואל מגיע לעולם, כשהוא רכוב על חמור ועל עיר בן אתונות. המילה "עני" מתארת הן את מצבו של הגואל חיים בעת שהייתו בעולם בכל שנות חייו באיטליה עד מותו ובעיקר את היותו לא ידוע בעולם בתקופת בחירתו על-ידי ה' כגואל האחרון.

   מיהו החמור עליו רוכב הגואל האחרון? מדובר למעשה במספר חמורים, תלמידי הגואל חיים, שאני נכלל ביניהם, אשר מקבלים את לחם הגאולה השלמה שנשלח אלינו מלמעלה על-ידי הצדיק חיים, ונוערים לשמע הבשורות והמסרים שנוחתים על ראשינו. אנו אנשים פשוטים, שלא מחשיבים עצמנו לרבנים, חכמים או יודעי תורה שבכתב ושבעל פה באופן אבסולוטי. אנו חמורים, וככאלו זכינו להתברך בקבלת הקבלה החדשה והאמיתית מלמעלה, ממלכות השמים אותה מנהל הגואל חיים. עם זאת, מי שאחראי לסדר ולהסביר את אותן הבשורות ואת אותם המסרים העליונים הוא החמור הראשון, פרץ, בשל היותו תלמידו הראשון של הצדיק חיים, איתו למד כ-13 שנים. פרץ קיבל לאחר פטירתו של הצדיק את הסימן השלם הראשון "בא הזמן" בחלום, ובמשך יותר מ-30 שנים הוא מתפקד כאחראי על קבלת הבשורות הגאוליות והפצתן בעולם, ומקבל את הדרכת הגואל חיים ממלכות השמים.

   בהקשר זה שוב חשוב להדגיש כי פרץ ושאר התלמידים המקבלים, במסגרת סימן החמור האוכל לחם על הארץ (הסימן השלם הרביעי), את הבשורות הגאוליות והמשיחיות, אינם "משיחים".

ח. יואל, ג', 1: "וְהָיָה אַחֲרֵי-כֵן, אֶשְׁפּוֹךְ אֶת-רוּחִי עַל-כָּל-בָּשָׂר, וְנִבְּאוּ, בְּנֵיכֶם וּבְנוֹתֵיכֶם; זִקְנֵיכֶם, חֲלֹמוֹת יַחֲלֹמוּן--בַּחוּרֵיכֶם, חֶזְיֹנוֹת יִרְאוּ"

   פסוק זה בספר יואל, שאיתו פתחתי את ספר זה, מתאר את המצב שבו החל מפטירתו של הצדיק חיים יורדים מסרים גאוליים לתלמידיו בחלומות ובחזיונות. מיהם אותם מקבלי חלומות? את הסימנים השלמים, אותם הצגתי בפניכם בפרק א', קיבלו האנשים הקרובים לצדיק חיים במהלך שנותיו במילאנו, פרץ ובני משפחת לוי. בשנים הבאות, כאשר החליט פרץ להפיץ את אותן בשורות גאוליות לציבור, הצטרפו אנשים נוספים למעגל מקבלי החלומות הגאוליים, שאתם חלקם אציג בפרק הבא. בין אותם אנשים אציין את אשתו לשעבר של פרץ, ומי שמלווה אותו גם כיום, נודע, את עוזרו הקרוב של פרץ, פאולו (המכונה "הסוס הלבן"), את האחים ג'יוזפה ודניאל מניגרסו שחיים באיטליה, את אדם קמחג'י, המתגורר בבאר שבע, את אנה גספרוטי, שחיה במילאנו, ואת שרה מרקוס שחיה כיום בקנדה. אין אותם אנשים נחשבים נביאים. הם מקבלים מסרים בחלומות בשל היותם תלמידי הגואל חיים ופועלים כחמוריו הגאוליים על הארץ.

 

פרק ג'

 

   בפרק זה אתייחס כאמור לחלומות אחדים שהתקבלו במהלך השנים, ושאותם ניתן לחלק למספר קטגוריות מרכזיות. א. חלומות נבואיים המתייחסים לדור הרביעי ולדור שיגיע אחריו (במסגרתו יוקם בית התפילה האוניברסאלי לכל העמים, הוא בית המקדש השלישי). ב. חלומות הנוגעים לגואל עצמו ולהיותו גואל אוניברסאלי. ג. חלומות אשר נועדו להבהיר חוקים וכללים אותם יש ליישם בתקופת הגאולה השלמה. הכוונה היא לתפילות וברכות, מנהגים וכללי התנהגות (דרך ארץ, דיבור, חינוך וכו'). ד. חלומות שמלמדים אודות פעולות שיש לבצע בעולמנו על-מנת לקדם את הגאולה השלמה (פעולות הנקראות "סימנים").

   לפני שאציג מספר חלומות, אתייחס בקצרה למסגרת זמני הגאולה השלמה, כפי שהתקבלה בחלק מאותם חלומות לאחר פטירת הצדיק חיים ותחייתו במלכות השמים.

   אנו נמצאים כיום בתקופת הדור הרביעי הסופי. הוא מכונה כך בעקבות הנאמר בדיבר השני: "אָנֹכִי יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, אֵל קַנָּא--פֹּקֵד עֲוֹן אָבֹת עַל-בָּנִים עַל-שִׁלֵּשִׁים וְעַל-רִבֵּעִים, לְשֹׂנְאָי" (שמות, כ', 4). תקופה זו, אשר התחילה עם פטירתו של הצדיק חיים, בשנת 1982, אורכה 65 שנים (והוא מסימן ''בא הזמן'' אבל חשבון שנות הסימנים של 65 שנים מתחיל כתשעה חדשים אחרי פטירתו בפסח 1983 במקביל לסימן השלם הראשון שקיבל אז ג'ינו טמפיארי הוא סימן ספר הכוכבים) והיא מחולקת לשתי תקופות: האחת בת 35 שנים, והשנייה בת 30 שנים. שתי התקופות מאופיינות בהתקדמות מהירה של האנושות במגוון רחב של נושאים, ובמקביל בשניות גדולה, כאשר לכל פן חיובי בתקופה זו קיים גם פן שלילי שמנוגד לו. התקופה הראשונה (בת 35 השנים: 1983-2017-18) היא תקופה בה ניתן חסד מאת ה' לאנושות בשל קורבנו של הצדיק חיים וסבלו אשר פתחו את תקופת הדור הרביעי, ומעניק לבני האדם זכות להצטרף לאמונה האמיתית באל אחד ולהתייחס ליהודים ולארץ ישראל באהבה וכבוד. התקופה השנייה (בת 30 השנים: 2017-2047/8) היא תקופה קשה ביותר, ולקראת סופה יגיע יום ה' הגדול והנורא, אשר אין אנו יודעים במדויק כעת מה תהיה עצמתו ואילו אירועים יכללו במסגרתו, אך נראה כי רק חמישית מן האנושות תיוותר בסיומו. הדור הרביעי בן 65 השנים נכלל בתקופה בת 100 שנים, המכונה "ימות המשיח" עבור ישראל, שהחלה בשנת 1948, עם הקמת מדינת ישראל, ומסתיימת עם סיום הדור הרביעי, בשנת 2047/48. חשוב לציין בהקשר זה כי "אחרית הימים" עבור עם ישראל היא תקופה שאורכה הוא 400 שנים והיא הסתיימה עם השואה. שלוש שנים אחרי השואה קמה מדינת ישראל והחלה תקופת "ימות המשיח". כאשר מדינת ישראל הייתה בת שלושים וחמש שנים, בחר ה' את הגואל חיים, והתחילה תקופת הדור הרביעי. בתקופה שבין 2017/8 עד 2042/3, היא התקופה הנוראה והקשה שאי-פעם העולם הכיר, תתרחש לקראת סופה, כאמור, תקופת יום ה' הגדול והנורא, ימי המשפט, ומי שיישאר בעולם יהיו עדים לקורבנות רבים מקרב אומות העולם, בעוד עם ישראל, שעבר את השואה הנוראית ייפגע פחות באופן יחסי. חמש השנים הנותרות של הדור הרביעי בן 65 השנים ושל ימות המשיח בני 100 השנים יהיו בסימן ההתחדשות או הבניין מחדש אחרי כל ההריסות.

   מה יקרה לאחר שהעולם יעבור את הדור הרביעי? אז יחל דור הבניין החדש, בו ייבנה בית המקדש השלישי, הוא בית התפילה לכל העמים, ותחל התפשטות הולכת וגוברת של האמונה האמיתית באל חי בין כל אומות העולם. בתקופה זו צפויה התיאולוגיה הנוצרית האלילית לקרוס ולעבור מן העולם לעד, האסלאם אמור לשנות את יחסו אל ישראל והיהודים ו"להיטהר" מכתות מיסטיות שבקרבו, ועמים אחרים, שרחוקים כיום לגמרי מן האמונה המונותיאיסטית יתקרבו אליה באופן הדרגתי. בהתייחס ליהדות, בית התפילה האוניברסאלי ובתי התפילה שיוקמו בעקבותיו בכל העולם כשלוחותיו (גם בקרב אומות העולם שלא יקבלו את היהדות כדתם), לא ישמשו תחליף לבתי הכנסת המסורתיים, אשר חשיבותם תהיה רבה גם בעתיד, והם יעמדו לצידם.

אציג כעת מספר חלומות מן הקטגוריות השונות על מנת שתעמדו על חשיבותם:

28 במרץ 1985: פרץ חלם כי ראה את הצדיק חיים מלווה בשני אנשים, ויורד במהירות מהַר, כשהוא במצב רוח רציני מאוד. הוא הורה בקשיחות לפרץ, שעלה, לרדת מההר. פרץ נעלם לרגע, ואז חזר, וניסה להרגיע את המורה, שפניו היו עצובות. הצדיק חיים אמר: "אחותנו הקטנה נפצעה" - -

   חלום זה הוא סימן לכך שה"אחות הקטנה", היא התורה, נפצעה בשל דוקטרינות "מיסטיות" שקריות אשר נבעו מספר הזוהר. כפי שמשה נזקק לרדת מן ההר בשל עגל הזהב, בגאולה השלמה על הגואל חיים לרדת למען טיהור ישראל מאותן דוקטרינות.

אביב 1985: אדם קמחג'י חלם כי הוא הולך עם אביו, אשר הזמין אותו להיכנס אל בית כנסת. בתוכה הוא הבחין כי האווירה הייתה רצינית ורווית דאגה. הוא שאל חלק מן האנשים שראשיהם היו מכוסים בטליתות: "מהו המועד?". הם ענו: "יום התיקונים" - -

   החלום בא לציין את שמו החדש של יום הכיפורים.

2 בנובמבר 1985: ג'יורדנו, דודי, חלם כי תלמידי המורה חיים עמדו בחוץ במקום כלשהו, הקרוב לשער גדול. מן הצד השני של השער הגבוה מאוד, והמוקף ב"ענן מדהים", היה הצדיק חיים. ג'יורדנו, למרות מוטות השער, נאחז מהר ברגלי המורה. הצדיק הכריז: "אמרו להם כי אני הצדיק המתבשר שלוש פעמים" - -

   החלום בא להסביר את התוכנית האלוהית של הגאולה, כפי שהוסברה בספר זה. שלושה הם עבדי ה' שנבחרו כדי לבטא את רצון ה', ולשנות את מסלול האנושות: משה, ישוע וחיים, ולפיכך הצדיק חיים הוא הגואל השלישי והאחרון של האנושות.

7 בדצמבר 1985: פרץ חלם על ענן שחור נורא שאיים על כולם. הוא היה רעיל וכולם סגרו בשל כך את החלונות. מישהו אמר כי הרוסים ארגנו את הרכבות, ובלבול גדול שרר- -

   החלום הוא סימן נבואי על הענן הרעיל של אסון צ'רנוביל, אשר התרחש באפריל 1986.

24 בינואר 1986: אנה גספרוטי חלמה כי הייתה ליד השולחן עם עוד אנשים רבים, בני משפחה ותלמידים של פרץ. נכחו שם גם, כאורחי כבוד, שלושה אנשים צעירים בני 30 לערך, נאים וחסונים. שניים היו בלונדינים ואחד עם שיער ערמוני. הם המשיכו לדבר על "ההגנה" שיוכלו הם לספק לקבוצה. פרץ הואר לפתע כי הבין שאלו מלאכים שנשלחו להגן על הקבוצה והעבודה, ולכן אמר: "כעת אני מבין כי אתם מלאכים". הם הראו סימן מאשר, ושמחה גדולה שררה בין הנוכחים, תוך חיבוקים ונשיקות - -

   החלום בא להסביר כי מלאכים שומרים מגנים על מקבלי הבשורות החדשות של הגאולה השלמה. כמו כן, הוא בא להראות כי קיימת שמחה גדולה בעולם הבא מן החדשות של הבשורה החדשה המגיעות לעולמנו.

12 באפריל 1986: רמו לוי, סבי, זכרונו לברכה, חלם כי ראה את הצדיק חיים בבית עלמין יהודי, ושאל אותו אם הוא יוכל לסייע לו בדרך כלשהי, למרות שמדובר ביום שבת. המורה ניסר חתיכת עץ גדולה. רמו אמר: "אך אולי שומר בית העלמין ישמע אותך". "אל תפחד", ענה הצדיק בחיוך. רמו ניסה לעזור בהחזקת העץ, אך המורה לא אפשר לו, ואמר: "עלי לעשות זאת בעצמי" - -

   החלום בא להציג את סימן הסרת הגזרה בת 2000 השנים של הקונפליקט בין היהודים לנוצרים, בזכות הגואל האחרון, חיים.

5 ביולי 1986: שרה מרקוס חלמה כי הייתה בחדר עם פרץ, אדם קמחג'י ובחור נוסף. אדם אמר: "המורה היה פה, המורה היה פה". פרץ קיבל על עצמו נוסח תפילה, וענן דחוס מילא את החדר- -

   החלום הגיע כדי להבהיר שהצדיק חיים יכול להיות נוכח בכל דרך שיחפוץ ומתי שירצה בעולמנו זה.

12 באוקטובר 1986: פאולו חלם כי ישב בחוץ, בחברת שני מסוממים. הוא קרא על פניהם את המרירות, חוסר שביעות הרצון, ואת תקוות הגמילה שלא ניתנת למימוש. פאולו, שהושפע ממצבם, אחז בידיהם חזק, וניסה להחדיר בהם שלווה וביטחון דרך הבשורה החדשה. הוא אמר להם: "מזל שנפגשנו, מאחר ובעזרת הבשורה החדשה תמצאו את התשובה לסיבת החיים, תודה לאל". לאחר שפאולו דיבר איתם, פניהם השתנו ואור חדר לעיניהם. הם השיגו תקווה חדשה לחייהם. - -

   מדובר בסימן התקווה לצעירים מדוכאים רבים. קיבלנו את הבשורה שמסוממים רבים יינצלו דרך הברית החדשה השלמה של הגאולה השלמה, המעניקה הגנה וכוח שלא לחזור לעברם.

דצמבר 1986: נודע חלמה כי היא ניצבה לפני גרם מדרגות לבן שבצידו עמדו שני אריות. כשהתחילה לעלות במדרגות, הן התפצלו לשניים, ולאחר מכן לשלוש, ואז שוב התאחדו. בהמשך נחלקו שוב לשלוש. נודע עברה אל גרם המדרגות השני שבו היו מדרגות נמוכות שמהן ניתן להתחלק וליפול מטה. לפיכך עברה היא לגרם המדרגות השלישי והגיעה לפסגה. אז שוב המדרגות התאחדו כולן.

   בחלום המעניין הזה שקיבלה נודע גרם המדרגות הלבנות עם שני האריות מייצג את הגאולה הראשונה ואת חוק התורה. לאחר מכן המדרגות התפצלו לשתיים ולשלוש, רמז לנצרות ולאסלאם, שנבעו מן הגאולה הראשונה. הם התאחדו ונקראו שלוש הדתות המונותיאיסטיות, אך שוב נחלקו בגלל ההבדלים ביניהן. נודע עברה לגרם המדרגות השני (הנצרות או האסלאם), אך מאחר והמדרגות בו היו נמוכות וחלקות, הן לא נתנו לה להגיע לפסגה. בשל כך היא עברה אל גרם המדרגות השלישי, זה של הגאולה השלמה, ודרכו היא הצליחה במשימה. - -

2 במרץ 1987: פאולו חלם כי היה עם פרץ, ויחד הם צעדו אל כל ארבע קצוות תבל.

   החלום הוא סימן להפצה העתידית של הבשורה החדשה של הגאולה השלמה בעולם כולו.

14 במרץ 1987: אדם קמחג'י חלם כי ראה את פרץ בטוניקה ירוקה, המבצע סימנים. ברגע מסוים פרץ אמר לו: "יש רק אחד שיושב על אותו הכיסא והוא ידריך אותך". - -

   חלום הבא להבהיר כי רק אחד יושב על כיסא מלכות השמים: הגואל האחרון, חיים, והוא זה שמדריך אותנו.

11 באפריל 1987: פאולו חלם על סימן המים הנוראים. הסכר הגדול שהחזיק את המים התמוטט, והמונים טבעו במים. - -

   מדובר באחד מן החלומות הרבים שהתקבלו, ומתארים את הגזרות הלא פשוטות הצפויות לרדת על העולם בדור הרביעי.

אפריל 1987: פרץ חלם כי ראה את הצדיק חיים עם חוזה של בית התפילה עבור כל העמים. פרץ חתם עליו מיד, גם אם לא יכול היה לקרוא את הכתוב. לאחר מכן הוא שמע את קול הצדיק אומר: "בעוד 400 עד 500 שנים מעתה, לא יניחו עוד תפילין בבית הכנסת המסורתי". - -

   החלום בא להסביר כי קדושת ישראל בעוד מספר מאות לא תצריך עוד את קדושת התפילין, ומראה כי יהיו משתנים חדשים שיגדירו את הקדושה החדשה של בית התפילה בגאולה השלמה. נשוב ונדגיש כי המנהג החדש של הגאולה השלמה מכיל, כאמור, משתנים ומרכיבים חדשים אשר באים להשלים את המסורת היהודית, ולאפשר לציבור רחב ככל האפשר להתכנס תחת הברית החדשה של הגאולה השלמה, שהינה נגישה יותר ובעלת שפה חדשה וברורה.

מאי 1987: נודע חלמה כי התלמידים היו סגורים בחדר, שבו רק אור עששית שבר את החשכה. הם פחדו ונצמדו האחד לשני. בחוץ היו רעשים, ברקים וכדורי אש, שהרסו כל דבר שנגעו בו. גברים, נשים וילדים ניסו לברוח אך לא יכלו. מזון היה חסר, ובכל מקום נראו אנשים שמתו ממגפה. מי שהיה בבית בכה בכאב. התלמידים היו בטוחים כי כל זאת ייעצר בכל דקה. הם העבירו את זמנם בין תפילה ארוכה להמתנה שקטה. לפתע פרצה אש בחוץ וכילתה כל דבר, ובהמשך שטפו המים שעלו על גדותיהם כל דבר שנשאר. - -

   זהו עוד חלום המעביר מסר קשה אודות התקופה הקשה של הדור הרביעי.

18 ביולי 1987: קלאודיו, אחיה של נודע, חלם כי הוא נמצא ביער עם אחותו. הוא רצה להשיג את לחם החמור, אך רוח רעה הגיעה והשליכה את הלחם למרחק. קלאודיו הסביר כי הלחם הוא לחם החמור אוכל לחם, וכי הוא רוצה לקחתו. הרוח רצתה לשלוט על קלאודיו, אך הוא פעל בחכמה. באמצע המאבק הוא עשה עצמו כאילו הרוח ניצחה אותו והשתלטה עליו, ולכן הפסיק להיאבק, אך דווקא ברגע זה הוא לקח את הלחם, הלך לפרץ וסיפר לו את אשר ארע. - -

   חלום זה בא להסביר כי יצר הרע השטני הוא חזק מאוד ופועל בערמה, ולפיכך יש לעמוד באופן איתן מולו ולא להיכנע. קבלת בשורות הגאולה השלמה והפעולות לשם הפצתן מחזקות את האדם אל מול אותה השפעה רעה.

24 ביולי 1987: נודע חלמה כי ילד חסר אמונה, מעט לאחר תאונת אופנוע, הקשיב לבשורה החדשה. - -

   חלום הבא להבהיר כי רבים מהאנשים אינם מוכנים להקשיב למסרים החדשים, עד אשר הם נפגעים.

23 בנובמבר 1987: נודע חלמה כי תלמידים אחדים של הצדיק חיים החזיקו כל אחד מטה בידם, וביצעו סימן של איחוד. נודע חשבה על הנבואה הנוגעת לאיחוד אפרים ויהודה. - -

   חלום הבא להראות על האיחוד הגאולי של כל שבטי ישראל.

17 בפברואר 1988: יהונתן, בנו של אדם קמחג'י, חלם כי החמור משך עגלה שעליה רכב איש מבוגר. החמור נכנס לדלת שהובילה לגן שומם, מוקף בחומת שיש, ובתוכו ניצב בית משיש. ליד הבית נראה ספסל משיש, ועליו ישבה אישה קשישה. האיש שרכב על העגלה העניק לאישה מספר מטבעות כסף בתוך שקיק. האישה אמרה: "תודה, בן". - -

   החלום הוא בשורה מן הגואל חיים אודות חשיבות הצדקה ויכולתה לאחד בין אנשים.

12 באפריל 1988: ג'יוזפה חלם כי ראה אדם יורד ממלכות השמים ולו עיניים כחולות ושיער בלונדיני. הוא התקרב לג'יוזפה והתחיל לדבר על דברים טובים רבים ונכונים. לבסוף ביקש הוא מג'יוזפה ללכת אחריו וג'יוזפה ציית. הוא הביא אותו אל הרכבת התחתית, ואז השליך עצמו על המסילה, בדיוק כשהרכבת חלפה. ג'יוזפה ראה כי כל גופו של האדם נחלק לחלקים, אך מיד חזר הוא לעצמו ללא כל שריטה. הוא התפלא מכך, אך אמר לעצמו: "אני לא אלך אחריו", ולאחר מכן אמר: "אני נשאר עם החמור". - -

   החלום בא להראות כי יש ללכת בעקבות סימן החמור על הארץ, ולא בעקבות עושי פלאים שאולי יסנוורו את עיניכם באמירות שונות, אך למעשה הם נביאי שקר.

16 באפריל 1988: ג'יוזפה חלם כי נכח בעיר, בה מנע הוא סכנה. לפתע, מלמעלה, ראה מיליון חרקים שהחשיכו את השמים. ג'יוזפה הסתגר בבית, אך נחיל ארבה הגיח מכל עבר. הוא הזהיר אנשים אחרים אודות הסכנה, ולמרות ששהה בבית עם חלונות סגורים, הארבה שבר את הזכוכיות והתקיף מכל כיוון. ג'יוזפה קפא ללא יכולת לפעול. הוא הביט על אחדים מן החרקים שהתרבו במהירות עצומה אפילו כשהיו מתים. - -

   החלום הוא סימן למגפות ולמטרדים שונים שיקרו במהלך הדור הרביעי.

9 ביוני 1988: ג'יוזפה חלם כי רכב על חמור ברחובות מילאנו. בשלב מסוים החמור עצר. ג'יוזפה זכר את דברי פרץ: כדי לגרום לחמור עקשן לזוז, מספיק לדגדג את אוזניו. הוא ניסה זאת, אך החמור לא זז. הוא התעקש, אך על החמור זה לא השפיע. אז סובב החמור את פניו לכיוונו של ג'יוזפה והביט בפניו. ג'יוזפה נדהם לראות כי לחמור יש שלוש עיניים. אז החל החמור לנוע.  - -

   חלום זה בא להבהיר כי סימן החמור אוכל לחם על הארץ הוא אוניברסאלי, כשלחמור יש שלוש עיניים, אחת לכל דת: ליהודים, לנוצרים ולמוסלמים.

1 באוגוסט 1988: ג'יוזפה חלם את התנ"ך ושמע קול האומר: "עם משה דיברתי פנים אל פנים, אך איתך אני מדבר דרך חלומות וחזיונות". - -

   החלום מאשר את החשיבות העצומה של החלומות שמקבלים החמורים.

10 באוגוסט 1988: פאולו חלם כי היה עם תלמידים במקלט בשל מלחמת כוכבים. חלליות של חוצנים היו בכל מקום ותקפו את כדור הארץ. פרץ הניח על ידו של פאולו חפץ עגול ואמר לו כי עליו לצאת החוצה איתו. כולם היו צריכים להגות את שם האל, אל שדי, שוב ושוב. פאולו יצא החוצה עם החפץ, שהיה לו כוח למשוך את החוצנים. על-ידי הרג החוצן הראשון, הצליח הוא להרוג את השאר. - -

   חלום זה, וחלומות דומים אחרים שהתקבלו בשנים הבאות, מתארים מלחמות בין בני האדם לחוצנים, כחלק מן האירועים הקשים שיתרחשו בתקופת הדור הרביעי.

12 בספטמבר 1988: ג'יוזפה חלם שנכח עם פרץ בפגישה, בה היו צעירים חדשים רבים שהקשיבו לבשורה החדשה. בחדר ג'יוזפה גילה שאישה כלשהי (אותה הוא מכיר במציאות) מתנגדת לבשורה החדשה, אך לא אמרה דבר נגדה. בנקודה מסוימת היא ראתה נערה שניצלה מסמים על-ידי הבשורה החדשה, ואמרה: "הביטו, היא מכורה לסמים. לכן אתם מדרדרים לשימוש בסמים". ג'יוזפה ענה: "זה לא נכון, איננו מדרדרים לסמים ואין לנו דבר לעשות עם סמים". האישה התעקשה בנוגע לקביעתה, ולפתע נבלעה באדמה. ג'יוזפה הבין כי היה זה עונש למי שאומר לשון הרע ושקרים. - -

   החלום בא כדי לטעון כי מי שייצא נגד החמורים ובשורות הגאולה השלמה ייענש בחומרה.

13 באוקטובר 1988: פאולו חלם שפרץ חקר את תלמידי הבשורה החדשה. התלמידים הקשיבו, אך לא היו מרוכזים. פרץ אמר: "עליכם להקשיב יותר, מאחר והמורה כאן והוא מאזין. הוא רוצה לדעת מה למדתם עד כה אודות הבשורה החדשה". - -

   החלום בא להבהיר כי הצדיק חיים עוקב מקרוב אחר פעולות הגאולה השלמה.

10 בדצמבר 1988: נודע חלמה כי הסבירה לאביה את האיחוד בין הנשמה לגוף, ואמרה: "זוהי אינדיקציה למה שה' נתן לאדם. כאשר ה' אמר לאדם כי הוא עשוי בשר ודם, הוא גם הסביר לו כי הדם כולל את נפש האדם. זו הסיבה שבדם שוכנים חיי האדם. הגוף הוא מיכל הנשמה". אביה של נודע לא הבין, אך היא הסבירה דברים אודות הבריאה, ובייחוד שה' אחד. בהמשך ראתה היא בחלום מקום שאותו לא ראתה מעולם. השמש הייתה חמה מאוד, ואור חזק האיר וחימם את ההרים ואת העמק בדרך מיוחדת מאוד. לפתע, משמים, ה' דיבר לאדם, והסביר שחיי האדם הם בדמו, מאחר והאדם הוא איחוד בין הנשמה לגוף, ובדם שוכנת הנשמה. הקול שדיבר הדהד בעמק בהתפרצויות עצומות. - -

   החלום המדהים מסביר את חשיבות ההרמוניה שבין הנשמה לגוף האדם.

28 בדצמבר 1988: פאולו חלם שראה באיזו צורה מוקמו השטיחים שהובאו למזבחות בית התפילה. השטיח הראשון הגיע מן הכניסה ישירות אל מקדש הנישואין. הוא היה בצבע אדום כהה על חום. מהשטיח המרכזי הסתעפו שטיחים אחרים, שהובילו אל המזבחות. השטיח של מזבח יהודה היה אדום. שטיח מזבח אפרים היה צהוב. שטיח מזבח הנביא היה לבן. שטיח מזבח מלכיצדק היה סגול. השטיח של מזבח הכוהן המשוח היה ירוק, ובצידיו היו אבנים טבעיות. נאמר גם בחלום כי השטיחים נקראים "דרכי בית הגאולה". המראה האוניברסאלי של בית התפילה הופיע כ"עץ צבעוני". - -

   חלום זה הוא חלום אחד מתוך מספר חלומות אשר הציגו בפני התלמידים את מבנה בית התפילה האוניברסאלי, הוא בית המקדש השלישי, את קומותיו, מזבחותיו ותכולתו. אחדים מן השמות המקוריים של המזבחות שניתנו בחלום הנ"ל עודכנו בהמשך, בחלומות נוספים, וכאן אני מציין את שמם המעודכן. ראוי לציין כי הקומות ומזבחות התפילה השונים מיועדים לקבוצות אנשים שונות (יהודים, בני הצאן הנאבד של בית ישראל שהיו במחנה הנוצרי והתגיירו, מוסלמים, שאר בני אומות העולם וכו'), וכי על כל מזבח מופקדים כוהן וכוהנת, אשר יימשחו לכהונה, ויקבלו את אישורו של השופט המשוח במלכות השמים, הגואל חיים.

3 בינואר 1989: דניאל חלם שהוא היה עם פרץ. דניאל החזיק את מטה המורה ויחד דיברו הם על נושאים נעלים. בהמשך שהו הם בדירה עם אנשים צעירים, שחשבו כי הם (פרץ ודניאל) קיצוניים, ולכן העליבו אותם וקיללו כל דבר. פרץ עזב את דניאל לבדו עם מטה המורה חיים, והוא הגן על הבשורה החדשה בעזרת תשובות ברורות ומדויקות. הוא שאל אחד מהם אם הוא מכיר את הדיבר השני, והצעיר ענה כי הוא לא מודע לו כלל. דניאל הניח את שתי ידיו על המטה וביראת ה' גדולה החל לבטא, מילה במילה, את הדיבר השני. גם הצעירים החלו לחוש ברצינות של כל מילה. כאשר דניאל הגיע למילים "לֹא-תִשְׁתַּחֲוֶה לָהֶם, וְלֹא תָעָבְדֵם:  כִּי אָנֹכִי יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, אֵל קַנָּא" (שמות, כ', 4), במילים "אל קנא" מטה המורה הוכפל ולווה בקול מחריש אוזניים ובמראה של עננים גדולים, שנשזרו האחד בשני בברקים אדומים. דניאל הבין כי רוח ה' ירדה. בין הצעירים שרר כעת פחד גדול, והם החלו להניח את ידיהם על ראשיהם ולבכות. דניאל נשאר שקט. הצעירים חשבו בשלב מסוים כי דניאל גרם לכל זאת, אך הוא אמר להם כי הוא נחשב לפחות מאבק ביחס לאל שדי. לאחר מכן דניאל מצא עצמו עם פרץ והתלמידים, וסיפר להם אודות מה שקרה. פרץ שמח מאוד. - -

   החלום הגיע כדי להבהיר את מרכזיותו של הדיבר השני במסגרת האמונה האמיתית בה', וכמו כן את החשיבות של בשורות הגאולה השלמה שנאמרות על-ידי תלמידי הצדיק חיים, ואת הגיבוי שניתן להן מן השמיים.

12 בינואר 1989: נודע חלמה כי נאמר לה שבמהלך הגאולה הראשונה רק משה רבנו קיבל את החוקים, ואילו כעת, בגאולה השלישית, כולם יכולים לקבל אותם. - -

   החלום מצביע על העובדה שבניגוד לגאולה הראשונה, בה רק משה יכול היה לקבל את החוקים והמסרים מאת ה' ישירות, בגאולה השלישית החוקים והמסרים עוברים דרך כוכבי הגאולה מן השמים אל בני האדם, באמצעות חלומות וחזיונות. הכוכבים מהווים אמצעי המאפשר להעביר את אותה קדושה נעלה אל בני אדם בימנו, חמורים האוכלים את לחם הגאולה השלמה, שכמובן אינם נעלים וקדושים כמשה רבנו בחייו.

28 בינואר 1989:  נודע חלמה על אם שהייתה עצבנית מאוד. היה לה יום קשה, ולכן הייתה כמעט היסטרית. כשחזרה הביתה, היא החלה לקחת חפצים ולהשליך אותם בחדר. פח שמן נפל על שמלה לבנה של בתה הגדולה, שמצדה גערה בה על התנהגותה, ועל כך שהיא מוציאה על ילדיה כעסים בלי סיבה. האם ענתה: "אל תעני לי, מאחר ונפלו רק שתי טיפות שמן על שמלתך". הבת הראתה כי אין מדובר רק בשתי טיפות, אלא כי כולה הוכתמה בשמן. האם, שבינתיים נרגעה, אמרה: "כן, את צודקת, אך עלי להוציא את התסכולים שלי בדרך כלשהי". בתה אמרה: "למען מי שקרוב אליך ולטובת ילדייך, בקשי כי כל מי שנוכח בחדר יצא ממנו לפני שתתחילי להשליך חפצים". - -

   חלום זה הינו חלום אחד מתוך מספר חלומות שהתקבלו באותה שנה, ושהתייחסו לכללי מוסר ראויים שיש להנחיל בין הורים לילדיהם, במסגרת קטגוריית החלומות המעבירים מסרים בנוגע להתנהגות האדם. חלום זה מבהיר כי אין לפגוע בילדים בשל כעסים או תסכולים.

28 בינואר 1989: נודע חלמה שפרץ כתב מאמר על חברות. הוסבר כי אנשי הסימן צריכים להיות כאחים, ולהתנהג באופן ראוי האחד כלפי השני. אם לאחד מאיתנו יש חתיכת עוגה, והוא מודע לכך שהאדם לידו רוצה חתיכה, הוא צריך לתת לו חצי, כפי שהיה נוהג עם אחיו, לפי העיקרון: "מה ששלי שלך ומה ששלך שלי". לאחר קריאת המאמר, אחד מהתלמידים קיבל מתנה. היו אלה חלקי הרכבה לאספנים. הוא לא פתח את הקופסא, אך השאיר אותה על השולחן. תלמיד נוסף, שהתלהב גם הוא מהחלקים להרכבה, פתח את הקופסא, והציע לכולם להרכיב ביחד את החפץ. תלמיד שני עצר אותו ואמר: "אתה טועה, החפץ הזה לא שלך, ועליך לבקש רשות מבעליו. אולי הוא מעוניין לבנות אותו לבד, ולא יחד עם אחרים. אולי מדובר במתנה שאותה הוא רוצה להעניק למישהו אחר, וכעת פעולתך פגעה בו?". התלמיד הראשון ענה: "אך האם לא נאמר בכתב של פרץ כי מה ששלי שלך ומה ששלך שלי? אני רק לוקח את מה ששלי. האם איננו מאותו הסימן, ועלינו לאהוב האחד את השני כאחים? לפי טענתך, מה שפרץ כתב אינו נכון". התלמיד השני ענה: "נכון הוא שעלינו לרצות את הטוב בעבור אחינו, אך עדיין קיימים דברים אישיים, שגם אם אתה יודע שאותו אדם יהיה מוכן שתבצע עם חפציו כרצונך, עליך לבקש ממנו רשות". - -

   גם חלום כזה, כקודמו, הינו חלום הנוגע לשאלות מוסריות. במקרה זה החלום מדגיש את חשיבות הכבוד לרכוש הזולת.

11 בפברואר 1989: נודע חלמה כי ילדה בת 8 שהתה בבית לבדה, הוריה הלכו לעבודה, והיא הסתובבה בבית עירומה בשלווה. היא ידעה כי בת דודתה, בת 20, הייתה אמורה להגיע ב-3 אחר הצהריים, וכאשר היא הגיעה, היא פתחה לה את הדלת, ללא בגדים לגופה. בת הדודה החלה לכעוס ואמרה: "יש ללמד צניעות גם ילדים קטנים". - -

   חלום נוסף בנוגע למוסר, אשר בה להבהיר כי יש להעניק שיעורים בצניעות גם לילדים קטנים.

1 במרץ 1989: ג'יוזפה חלם כי ראה מטלית לבנה על הרצפה, ולאחר מכן שמע קול שאמר: "כשמישהו מדבר על משה, הוא אינו מדבר על ה', וכשהוא מדבר על ה', הוא אינו מדבר על משה". - -

   החלום מטרתו להדגיש כי ה' הוא ה' ומשה הוא עבדו, וחלילה אין להדביק תארים אלוהיים על עבדי ה', כפי שהנוצרים הדביקו לישוע. המטלית הלבנה בחלום הופיעה לשם ניקוי הנוצרים מבלבולם בין האל לישוע.

4 במרץ 1989: נודע חלמה כי זוג נשוי ישב בבית קפה, וכי ארבעה גברים התקרבו אליו. אחד מהם היה ה"בוס" ושלושת האחרים היו שומריו. שלושת האנשים, מבלי שהתייחסו לבעל, פנו אל האישה ושאלו אותה אם היא חפצה להתחתן עם הבוס. האישה, שנגעלה מן הבקשה, ענתה כי היא נשואה באושר שנים ושלא יציעו לה יותר הצעה כזאת, מאחר ומדובר בחטא גדול לחפוץ באשת איש: "ראוי שהבוס החזק של המאפיה יהיה ענו, מאחר וכוחותיו לא יכולים להעניק לו את כל מה שהוא חפץ בו". - -

   חלום היוצא נגד חטא הניאוף, מן הרעות החולות של הדור הרביעי.

12 באפריל 1989: דוד לוי חלם כי ראה את הצדיק חיים שנכנס לבית הוריו. המורה חיבק בלבביות את דוד, והתיישב ליד השולחן, שסביבו ישבו גם הוריו של דוד ופרץ, אשר החזיק בידו את מטה המורה. המורה חיים אמר לפרץ: "הייה מוכן, ואני אעניק לך סימן". פרץ היה צריך להכות עם המטה על קערה שהכילה אבק שריפה ועל-ידי כך לגרום לו להתפזר. לאחר מכן, המורה הפך לתינוק, והחל לדבר כילד, מה שהדהים את כולם. הגואל האחרון חיים אמר: "אל תתפלאו. אני המורה והפכתי לילד". כל הנוכחים החלו לצחוק בשמחה כששמעו זאת, ושרר במקום אושר גדול. - -

   החלום הוא אחד ממספר חלומות שבהם הגואל חיים הופיע כתינוק שגדל במהירות, דיבר וכו'. הדבר הכרחי להבנה כי הצדיק הנבחר חיים מגשים את הנבואה בישעיהו, ט', 5: "כִּי-יֶלֶד יֻלַּד-לָנוּ, בֵּן נִתַּן-לָנוּ, וַתְּהִי הַמִּשְׂרָה, עַל-שִׁכְמוֹ".

23 באפריל 1989: נודע חלמה כי דיברה עם אישה בטלפון בביתו של פרץ. במהלך השיחה, האישה השתמשה בשפה גסה ומעליבה. כשהשיחה הסתיימה, נאמר לנודע: "הבית חייב להיות מטוהר משני חזירים. החזירים הם האנשים המשתמשים בשפה גסה והוולגריות עצמה. הגסות מביאה רוע למקום בו מדברים באופן זה ולאדם שמדבר כך. לפיכך המקום דורש טיהור. - -

   חלום היוצא נגד דיבור גס ווולגרי.

3 ביולי 1989: נודע חלמה שפרץ הקשיב לפאולו, שחזר על שיעור הנוגע ליציאת מצרים, והוא הסביר כי למעשה כל האומות יצאו ממצרים עם ישראל. דבורה, כששמעה זאת, נדהמה מדבריו של פאולו הנוגעים לפסח, וגורסים כי כל העולם נגאל ביחד עם ישראל מארץ האלילות. לאחר מכן פרץ, פאולו ודבורה הכינו את עצמם לראות את המאורע הגדול. - -

   חלום המסביר כי הגאולה הראשונה הייתה גאולה אוניברסאלית, בדומה לגאולה השלישית השלמה.

26 בספטמבר 1989: אנה גספרוטי חלמה כי ראתה את פאולו, ששמח מאוד מאחר ונשארו לו כ-1500 דולרים. פרץ, עם זאת, אמר לו מיד כי אין זה נכון להחזיק בכסף, והציע לו להעניק אותו לנזקקים, וכי הדבר יפיץ את הברכה בעולם. - -

   חלום המדגיש את חשיבות הצדקה ואת נתינת המעשר.

2 בינואר 1990: דניאל חלם כי ישב ליד שולחן עם אישה. לכל אחד היה טקסט, והם השוו אותם. דניאל הסביר משהו מכתבו וכך גם האישה הסבירה משהו מכתבה. פרץ הופיע אז ודיבר באמצעות דניאל: "כדי לסיים את הדיון או השיעור או הלימוד בתוצאה סופית, חובה לבטל את עצמך, להתחיל מן ההתחלה וללמוד יחד, תוך הסרת כל צורה של ידע קודם. פעולה זו תגרום לאדם להגיע למטרה מדויקת בהבנת טעויות העבר". - -

   החלום מבהיר מהי הדרך ללימוד הנכון והאמיתי של ענייני הגאולה השלמה. על האדם להסיר מעצמו כל חשיבות עצמית, ולנסות להבין את הדברים החדשים בחפץ לב. הלימודים החדשים יעניקו לאדם "נפש חדשה", ויובילו אותו בדרך הנכונה אל ההבנה האמיתית של אותם עניינים.

6 בינואר 1990: אדם חלם שראה את המורה חיים יחד עם קהל ענק מכל הסוגים והמינים. הצדיק חיים, בענווה עצומה ובאהבה גדולה, חיבק ללא הבדל כל אחד וכל אחת מן הקהל, שכלל גם עניים מרודים וענווים, ואמר לכל אחד מהם: "אנו כולנו בשר אחד". - -

   אחד מן החלומות החשובים שקיבלו התלמידים, ואשר הבהיר כי עבור הגואל חיים, המשמש כגואל השלישי של האנושות כולה, אין הבדל בין אדם לאדם. הרי אנו כולנו בשר אחד.

10 בינואר 1990: פרץ חלם כי ראה את הצדיק חיים בשדה התעופה, הלבוש כעני מרוד בבגדים קרועים. היה לו מראה של יהודי אשכנזי רוסי. פרץ שאל את המורה לאן מועדות פניו, והמורה חיים ענה כי הוא בדרך לישראל זה 4 ימים. פרץ שאל את המורה אם הוא יכול להתלוות אליו, והצדיק ענה: "בשמחה, אם תקבל את התנאים", והתכוון לעניותו. פרץ שמח מאוד שהמורה הסכים. - -

   חלום נבואי זה בישר את העלייה הגדולה מברית המועצות שהתרחשה לאחר נפילת הגוש הסובייטי בשנים הבאות, ואת העובדה שהיא קרתה בזכות הצדיק חיים.

1990: נודע חלמה כי התקרבה לפרץ, שישב ליד שולחן הכתיבה שלו. בהתייחס לאחיה של נודע, פרץ אמר: "קלאודיו הוא צדיק עם ילדים", והסביר לה את משמעות המילה "צדיק" בעברית. - -

   החלום בא להסביר כי המונח "צדיק" לא שמור רק לצדיקים הנסתרים הנעלים או למי שבמסורת למד תורה וקיים מצוות כל ימיו. נכתב: "וְעַמֵּךְ כֻּלָּם צַדִּיקִים" (ישעיהו, ס', 21), לכן מדובר בכל רמות העם היהודי. עבור כל האנשים שהינם "צדיקים" בחייהם, המונח "צדיק" ישים, ומתייחס לפסוק ביחזקאל: "וְצַדִּיק, בֶּאֱמוּנָתוֹ יִחְיֶה" (חבקוק, ב', 4). בנוסף, מאחר וקלאודיו אינו יהודי, "צדיק" הוא מונח שיכול להלום גם אדם מאומות העולם במסגרת הגאולה השלמה האוניברסאלית.

16 בפברואר 1990: אדם קמחג'י חלם כי הצדיק חיים עקב אחרי התלמידים, במצבים שונים ומגוונים. לאחר מכן מצא אדם את עצמו בבית כנסת, שבו נכח גם המורה חיים, אך אף אחד בקהל לא היה מודע לזהותו. אדם התקרב למורה, וקיווה כי יאמר משהו בנוגע לעבודת התלמידים, אך הוא לא יכול היה לשאול זאת ישירות. ואכן, המורה לא דיבר במהלך החלום. אדם זכר גם סצנה נוספת בחלום, ובה המורה שהה עם קהל גדול של יהודים ספרדים, ושוב ללא שזוהה או אמר מילה. - -

   כפי שידוע במסורת, אליהו הנביא, זכרו לברכה, יורד לעיתים לעולם בצורה הרצויה לו, כדי להשלים את משימותיו, ולכן אין הוא מזוהה. החלום מבהיר כי בדומה לכך, גם הצדיק הנבחר חיים, כגואל ממלכות השמים, יכול לרדת לעולם מבלי לגלות את עצמו.

19 במרץ 1990: פרץ חלם כי היה הוא נרגש מאוד, מאחר וחיכה לשיחת טלפון מהמורה חיים, אך במקום לשוחח בטלפון, נפגש הוא עם המורה עצמו, שהסכים כי פרץ ילך לצידו, והרשה לו להחזיקו תחת זרועו. כשצעדו הם, המורה אמר לפרץ: "האם ראית כמה סֵבֶל?". פרץ ענה לו, כשהוא חש מעורבות: "אף אחד לא עבר סבל כזה (בהתייחס לצדיקים הנסתרים) ולאחר גזרה כזו אף אחד לא יישא את משקלה של גזרה דומה". - -

   החלום בא לאשר את העובדה שאותה הבין פרץ כאשר הצדיק היה על ערש דווי: אף אחד מן הצדיקים הנסתרים בעבר לא עבר את הסבל שעבר הצדיק חיים לפני מותו, על מנת להסיר את הגזרה הקשה באופן בלתי נתפס שהייתה אמורה ליפול על העולם.

דצמבר 1990: נודע חלמה כי אמרה לאישה אותה היא מכירה כי הסיבה לבעיותיה היא הדברים השליליים שהיא משייכת לדברים שקורים לה. בשל כך היא מביאה על עצמה עין רעה. - -

   החלום מסביר כי האדם יכול להביא רעה לעצמו דרך הדברים שיוצאים מפיו. יש להימנע לפיכך מלשון הרע, ולשמור על לשון נקייה ועל כוונות טהורות בעת הדיבור.

9 ביוני 1991: דוד בנין חלם כי ראה רב בעל זקן עבות ארוך ומוזנח הלבוש בשחור. רב נוסף אמר לו כי אין זה מקובל, ולכן יצא הרב הראשון מן המקום, וחזר כשזקנו גזוז ומסודר ולבושו אזרחי ורגיל. - -

   חלום זה בא להדגיש את הסלידה מלמעלה כלפי לבוש הבגדים השחורים הגלותיים של אנשי הדת היהודיים, כלפי זקנם הארוך והמוזנח וכלפי המחסור שלהם בדרך ארץ.

6 באוגוסט 1991: ג'יוזפה חלם כי הוא היה בהרים עם קבוצת אנשים. אף אחד לא יכול היה להבין היכן הוא נמצא, מה שגרם לפחד כללי. שמש או כוכבים לא נראו, שררה עלטה, והאוויר היה נורא. הדבר היחיד שהיה ניתן לעשות הוא ללכת ולא לעצור, למרות שאף אחד לא ידע מהו היעד. ההרים היו "שבירים" מרעידות אדמה, והעולם חסר האור נשלט על-ידי כוחות קודרים. בקבוצה קטנה זו של אנשים, עם זאת, היה אור אחד – אמונת ה', למרות שבשל החשכה הפיזית הקשה, אף אחד לא יכול היה לראות את כפות רגליו. - -

   גם חלום זה בא להצביע על תקופת הדור הרביעי הקשה שלפנינו, ועל אמונת ה' המאחדת, אשר תקל על המאמינים ואשר תוביל אותם בהמשך אל הגאולה השלמה.

29 בספטמבר 1991: ג'יוזפה חלם כי היה בשמים, וחיפש קבוצות מלאכים. כל קבוצה התחלקה ליחידות בצבעים שונים. ג'יוזפה היה מסוגל להבחין בין ה"צהובים" ל"כחולים". לכל יחידה היה מנהיג, והמנהיגים הגיעו לג'יוזפה ואמרו: "קיבלנו כעת רשות לרדת לאדמה כדי להגשים את כל מה שהוחלט עליו". מיד לאחר שהפסיקו לדבר, ג'יוזפה ראה מלאכים יורדים לארץ כדי לתפוס "עמדות". היו אלו מלאכי חבלה הנקראים משחיתים. חלק פנו לאדמה עצמה, ואחרים פנו לעצים ולמטעים. היו גם מלאכי רוח, אש וים. המפקד של המלאכים ה"כחולים" פנה לג'יוזפה ואמר: "חיכינו לרגע הזה זמן רב. כעת כשניתנה רשות, נרד ונצדיק את תפקידנו. אנו אלו היוצרים פאניקה והפרעות נוראיות בעולם". לאחר הדברים הללו, ג'יוזפה ראה עמק גדול, ובו רכבת שנסעה במהירות גבוהה, התנגשה ברכבת אחרת. אנשים רבים נכנסו מיד לפאניקה. - -

   החלום בא להציג את מלאכי החבלה המקיימים את הגזרות הקשות בתקופת הדור הרביעי.

18 באפריל 1992: רוברטו לופאנו חלם שראה שלושה צעירים יהודים ללא זקנים, בני כ-20. הם היו חצי ערומים, כפופים והחזיקו את ראשם בזרועותיהם ובידיהם, תוך שהם מפוחדים ומבוישים. עם רוברטו נכח גם חבר יהודי, שאמר: "אתה רואה את הנערים הללו? הם היו חלק מתנועת חב"ד ויצאו ממנה. הם מחכים רק לאדם שיעשה משהו למענם, והאדם הזה הוא פרץ". רוברטו ראה אז את פרץ שהתקדם לכיוון היהודים הללו, וחברו של רוברטו סיפר לו כי יש לו שני אחים שהיו בתנועת חב"ד, וכי אחד מהם יצא מהתנועה בעצמו, פעולה שהייתה קשה יותר מיציאתו של השני. - -

   חלום זה בא להצביע על החרם שהוטל מלמעלה נגד תנועת חב"ד, התנועה המביעה באופן הבוטה ביותר את חטא עגל הזהב של הדור הרביעי הסופי, הכולל את הנהייה האלילית אחר משיח השקר מלובביץ', ואת קבלת ספר הזוהר וספרי הקבלה השקרית שיצאו ממנו כקדושים, חלילה וחס. בנוסף בא החלום להצביע על כך שיש חסידים שעדיין יכולים להינצל ולצאת אם יבינו את טעותם.

13 ביוני 1992: נודע חלמה כי ראתה אדם שהעניק לה שעון גדול. לאחר מכן היא ראתה אדם עם שלושה שעונים יפים. אחד ניתן לפרץ, אחד לפאולו ואחד לנודע. - -

   מסר החלום הוא כי ניצול הזמן בחכמה מביא אושר.

13 בדצמבר 1992: ג'יוזפה חלם כי שהה בביתו כאשר המלאך מיכאל ירד לארץ ואמר: "אני המלאך מיכאל ואני מכריז כי שלושה הם אנשי הגאולה: משה, ישוע וחיים". באותו רגע נכנסו נביאי ישראל לבית, וכולם חיכו להגעת שלושת אנשי הגאולה. במקום נכחו גם האבות אברהם, יצחק ויעקב, וסוגים רבים של מלאכים. הראשון להיכנס לבית היה משה. אחריו נכנס ישוע לבוש בבגדים מודרניים, ולבסוף נכנס הצדיק חיים. המורה בירך את ג'יוזפה לשלום, וטפח על שכמו. - -

   חלום חשוב ביותר המציין מיהם שלושת אנשי הגאולה, כאמור.

26 בדצמבר 1992: ג'יוזפה חלם כי הוא נתון במאבק עז עם רוח ליבו. לאחר מכן הוא היה בשפת הים, נכנס למים והכניס את ידו מטה כדי להרים אבן. הוא החזיק אותה והביט בה, ואז הבין כי היא בצורת לוחות הברית. לאחר שפתח אותם, ראה חריטות של אותיות עבריות וצפנים נסתרים. ג'יוזפה נתן את האבן לפרץ בשמחה גדולה, ובקול נרגש אמר: "המשמעות היא שיהודה מצא שוב את ליבו"- -

   חלום המבהיר כי החוק החדש של הברית החדשה השלמה מסייע לבני ישראל למצוא לב חדש.

10 באוגוסט 1993: ג'יוזפה חלם כי שהה בלב ים, והבחין בסוגי דגים ויצורים ימיים, אותם לא ראה בעבר, וגם במפלצות ים. ג'יוזפה פחד מהם מאוד. בנקודה מסוימת המים הרימוהו אל השמים, ומפיו של ג'יוזפה יצאו המילים: "משה, משה, משה". כל יצורי הים, כמו גם המים, הדגים, והים עצמו, נתקפו פחד ורעדה. הקול משמים הכריז: "בפני שם משה, עליו השלום, כולם יפחדו". - -

   החלום בא להבהיר כי בתקופת הגאולה השלמה התורה מתרחבת לכל קצוות תבל, וכמו כן בא להצביע על הקשר שבין הגאולה הראשונה של משה לבין הגאולה השלישית השלמה של הצדיק חיים.

3 באוקטובר 1994: ג'יוזפה חלם כי ראה את משה רבנו עומד על הר. ממולו עמד עם ישראל שקרא בשמו של משה. ביניהם היו גם יהודים אתיופים. מן ההר אמר משה: "ה' מוסר לי כרגע את השם השלישי ("אהיה", לאחר "אהיה אשר") שאתם, הישראלים, לא מכירים עדיין. זהו שם הטהרה". משה (שהביט באופן נבואי אל הדורות הבאים של עם ישראל) חזה את הרוע הקטלני של החרדים הקיצוניים וקבוצות פנאטיות ההולכים בדרך קבלת הזוהר. גזרת שמד קשה נגזרה על עם ישראל. משה ראה גם את היהודים האתיופים והבין שלא כל האומה נפלה, אך לאחר מכן הבין שגם ביניהם יש קורבנות, והוא החל לכעוס. על-מנת להציל את העם, חזר הוא בזמן (מחזיונו הנבואי) לשם הצלת שורשי אמונת ישראל.

חלום מדהים המתאר סימן שנעשה משמים על-ידי משה רבנו כדי להציל את העם בזמן הגאולה השלמה, בשל חטא ספר הזוהר שעדיין לא הוסר מעם ישראל.

דצמבר 1995: אדם קמחג'י חלם כי ראה את פרץ במערה, והוא הכריז: "יש אבל של 13 שבועות. כסימן לכך, אין לאכול פירות חדשים בתקופה זו".

לאחר 13 שבועות בדיוק מת בנימינו פריקו, שהיה חבר של פרץ, משפחתו ושל תלמידים נוספים.

26 באוגוסט 1998: ג'יוזפה חלם כי הוא ראה את "שר הערבים", שאמר כי יש גזרה נגד האסלאם, ממזרח עד מערב ומצפון לדרום. לא נגד כל המוסלמים אלא נגד הקיצוניים אשר מטיפים למלחמה ולטרור. לאחר מכן ראה ג'יוזפה יהודי מסורתי שממנו יצאה תפילה לבבית, אשר ריגשה את ג'יוזפה. שר הערבים אמר אז: "אנו חייבים להתפלל יחד לאללה מאחר ובדרך זו הוא יקשיב לנו".

חלום החשוב המבהיר כי גזרה קשה תיפול על המוסלמים הקיצוניים המטיפים לשנאת ישראל ולשנאת היהודים. האסלאם, כדת, ומאמיניו, כפי שמבהיר המשך החלום, יכול להתקיים לצד היהדות והיהודים, והדבר רצוי.

5 בפברואר 1999: אבי, דוד, חלם היום חלום יוצא דופן. הוא ראה את המורה חיים רוקד בישראל בפני אנשים אחרים בשמחה עצומה. הגואל האחרון, חיים, היה לבוש כקצין ביטחון, ורקד קדימה ואחורה בשמחה חסרת גבולות. פרץ היה סמוך למורה, כשבאותו חדר בו הם שהו ישבה נערה בודדה בפינה, עצובה מאוד. כשהבחין בה המורה, הוא פנה אליה וביקש ממנה לרקוד, אך היא נשארה אדישה. המורה התעקש, אחז בידה וגרם לה לרקוד, למרות שזה לא היה פשוט בעבורה. דוד נדהם בחלום, מאחר ולא ראה לעולם את המורה שמח כל כך. בהמשך יצא המורה גם לרחוב, עצר את התנועה וקרא לאנשים שבו לרקוד. הוא גם דיבר בארבע שפות במהלך החלום: באיטלקית, בצרפתית (עם פרץ), בגרמנית (עם נערה סקנדינבית) ובעברית.

חלום שהינו בשורה נפלאה עבור צעירים רבים שאיבדו את דרכם ואת התפיסה של איפה הם נמצאים ומה טיבם. הם זקוקים לסימן החיים החדשים, שניתן על-ידי הצדיק הנבחר חיים, במסגרת הידיעה אודות הגאולה השלמה ומשמעותה.

21 באפריל 1999: אחייניתי שרה טמפיירי חלמה כי הביטה בשמים בלילה. השמים היו כחולים והיא ראתה מערכות כוכבים שונות, אך לא המערכות המוכרות. אז קול אישר: "כן, אלו הן מערכות חדשות".

החלום מצביע על מערכות כוכבים חדשות, המתגלות בזמן הגאולה השלמה כחלק מגילוי ספר הכוכבים של אברהם אבינו. ספר זה טומן בחובו מידע אודות הכוכבים הגאוליים, שדרכם מגיעות הבשורות הגאוליות אל הארץ.

נובמבר 1999: נודע חלמה שראתה את ישוע בעת שהוא יצא מבית ספר האיסיים. היא הבינה בחלום את הכוונות הטובות של ישוע ברצותו לגלות את הסימנים הגאוליים והמשיחיים של אז לרבני וחכמי ישראל של תקופתו, כוונות טהורות ומלאות חסד ואהבה ורצון טוב.

חלום המסביר אודות כוונותיו הטובות של ישוע ואת המצב באותה עת בעם ישראל.

1999: ג'יוזפה חלם על אסיפת צדיקים בתוך בית המקדש השלישי שהיו מסבירים שבית המקדש השלישי לא צריך להיות רק בירושלים, כי אם גם בבאר שבע, דהיינו כפי שיתקיים בית המקדש בירושלים, שהוא בן שבע קומות, שלושה עשר מזבחות לתפילה ומחצלת האסלאם, כן יעמוד אותו הבניין גם בבאר שבע, וגם נקראת באר שבע עיר הכוהנים בסימן ההוא. ועוד הסבירו שם הצדיקים היושבים שכך הייתה כוונת השמים מתמיד, אך היא נשארה בהסתר במשך הדורות עד זמן בית המקדש של הסימנים השלמים. והסבירו עוד שעניין שני המקדשים, אחד בירושלים ואחד בבאר שבע, הוא על שם השלמות של בית התפילה בעולם בחוץ לארץ.

החלום המבהיר כי בית המקדש השלישי, הוא בית התפילה האוניברסאלי, יקום גם בירושלים וגם בבאר שבע, עיר האבות.

2000: בחלום של ג'יוזפה הוא ופרץ היו בבית הגאולה השלמה במלכות השמים שלמעלה. פרץ היה מאד שמח והסביר לג'יוזפה אודות הבית. הוא אמר שמי שנכנס לבית הזה אינו מרגיש במוות שהוא עבר. ג'יוזפה ראה את רוחו של פרץ והבין שגם הוא היה רוח בבית ההוא. לפרץ היה החדר שלו והיו איתו הכתבים, וג'יוזפה ראה גם כן את אביו שלו, עליו השלום, ואחר כך ראה הרבה רוחות ונשמות שהיו נכנסות לשם, לבית גדול עד מאד, והיו הרבה חדרים, והיו שם גנים ועצים יפים מאד. הנשמות האלה לא הרגישו שמתו, ואמנם הכירו את ג'יוזפה כאשר הוא היה עוד בעולם. פרץ היה מאד שמח. ג'יוזפה היה עוד קצת מבולבל שלא יכול היה להבין טוב אם הוא חי או מת, אבל הבין לבסוף שגם הוא היה בבית הגאולה השלמה של מלכות השמים. המשפט של הנשמות שנכנסו לבית זה היה 'אחר' היות והם היו בו. ג'יוזפה ראה גם כן את המקום שמשם שולחים את החלומות למטה לזוכים. אחרי זה פרץ ליווה את ג'יוזפה אל גן, והביא אותו להיפגש עם המורה חיים. המורה ניחם את ג'יוזפה ונתחבקו; ג'יוזפה שמע את המלים המתוקות, והתחיל לבכות בכי עמוק של גילה ושמחה; גם פרץ התרגש. היו עוד ראיות אחר כך והוא זוכר רק שראה אם אחת (כנראה בעולם) שהייתה עצובה על בתה שמתה והבת אמרה לה שהיא נמצאת בטוב ושלא לדאוג.

חלום מדהים המתאר את הנעשה במלכות השמים.

2 בדצמבר 2002: פרץ חלם שהיה בבית כנסת עתיק, בו נכח גם הרמב"ם, עליו השלום. היה זה בשבת, והחכם הגדול הסביר דברי תורה והלכה לציבור, ברוגע עצום וברוח ענווה. "הנשר הגדול" היה גבוה וחסון, עם זקן מלא ומטופח מאוד, אם כי לא ארוך. בנקודה מסוימת פרץ ניצב מימינו של אדם צעיר, כבן 30 לערך, שאמר קדיש, ועמד לפני שולחן שמאחורי קיר עבה וגבוה, גבוה מספיק כדי למנוע מאחרים לראות את הרמב"ם, שדיבר מול הציבור. פרץ רצה לעבור מאחורי אותו אדם, כדי לעבור לצד השני ולראות את הרמב"ם, אך הרווח היה מוגבל, ולא מספיק גדול כדי להימנע מלגעת באותו מתפלל. פרץ ביצע צעד למעבר, אך האדם לא הרשה לו, וביצע תנועות עם הידיים כאילו לומר שאסור לעבור מאחוריו, כאשר הוא אומר קדיש. משה ברדי היה עם פרץ, ועקב אחרי כל מה שקרה. פרץ אמר: "אין איסור לעבור מאחורי מישהו שאומר קדיש. רק מתוך כבוד לא ראוי לעבור ישירות מלפניו". המתפלל לא קיבל את הדברים, ופרץ שהוטרד מתשובתו ענה: "הבה נשאל את הרב", אך המתפלל לא השיב. פרץ, שרצה לראות את הרמב"ם המשיך לעבור מאחוריו, ונגע בו בגלל המעבר הצר. לאחר שסיים המתפלל את הקדיש, הוא אמר מילה גסה בעברית, תוך שהוא מצביע על  "זקפה" ו"נגיעת גויים". פרץ ענה לו בכעס: "אתה לא שפוי! אתה לא צריך רבי, אלא פסיכיאטר!". לאחר מכן פרץ ראה ושמע את הרמב"ם מדבר, והבחין באיכויות של דרך התבטאותו וחיוכו, חכמתו וענוותו. כאשר הרמב"ם סיים את דרשתו, מיד עם עזיבתו את יחד עם השאר, הוא עצר ליד פרץ וברך אותו לשלום עם חיוך נעים.

(פרץ קיבל את החלום לאחר שכתב 30 פרקים של הספר "אור חדש לרמב"ם" בעברית, ולכן החלום הצביע על אישור הרמב"ם אותו. הקיר העבה והגבוה מסמל את היהדות הנוקשה באופן מוגזם, ואת התוספות הלא רצויות שבוצעו ביהדות, אשר לא אפשרו לראות את האיזון הנכון ביהדות לפי "הנשר הגדול". חלק גדול מן העיוות הוא עקב התנועות המיסטיות וכל הקבלה השקרית של ספר הזוהר, אשר נכתב בידי משה דה לאון, לאחר תקופת הרמב"ם).

10 במרץ 2004: בחלומה של נודע היא ראתה ילד, ששאל אותה אם היא מאמינה בעולם הבא, והיא ענתה: "בוודאי". הוא המשיך בשאלה ואמר כי הוא מאוד מבולבל, מאחר והוא שמע דברים רבים, אך לא את ה"אמת". נודע אמרה אז שהיא יכולה להסביר לו את העניין, והתחילה: "בעולם בו אנו חיים לכל אחד יש גוף, מאחר וזהו העולם של הדברים המוחשיים, העולם של עשיית דברים, ולכל אובייקט יש מהות. ההתנסות המלאה של בן האנוש, עם זאת, אינה מוגבלת לכך. למעשה, כל מי שמאכלסים את הארץ כבר חיו חיים אחרים, אך אין זה כהשקפת דת ההינדואיזם ובתדירות עליה היא מדברת. כאשר אנו בעולם, איננו יודעים דבר על חיינו הקודמים, אך דבר אחד בטוח: כולנו כאן להשגת מטרה. רבים משלימים עשיית דברים מחייהם הקודמים, אחרים צריכים לתקן טעויות שהתבצעו לפני כן, והם כאן למטרה זו. יש כאלו שנמצאים בעולם כעונש, ויש אשר צוברים זכויות המצטרפות אל הזכויות שהושגו בחייהם הקודמים. לכל אחד לפיכך יש מטרה. כאשר אדם מת, יש מסלול לקראת מפגש, מעבר שבו הנפש מתנתקת מן הגוף. אנו שומעים על כך שהיו אנשים שחשו כי הם עוברים במנהרה, ולאחר מכן הוחלט כי הם יחזרו אל גופם בעולם. רבים מהם זוכרים שלבסוף הם עמדו בפני בית דין. בית הדין פותח ושוקל את "ספר" האדם, כשנפשו נוכחת. כל ימי חיי האדם נראים ב"ספר", שעה אחרי שעה, ומעריכים כל פעולה וכל מילה. לבסוף בית הדין מחליט אם האדם השלים את מטרתו שאליה נשלח לעולם. אם הוא או היא השלימו את המטרה ומה שהאדם עשה הוא טוב, הוא או היא יקבלו את שלום העולם הבא. אם, לעומת זאת, האדם עשה דברים רעים, הוא או היא ייענשו ביחס למעשים הרעים שבוצעו. כאשר הנשמה עוזבת את הגוף, האדם, ללא "כיסויו", חש בהארה כאילו שוחרר. ואם במהלך זמן החיים הארציים, האדם אינו יודע דבר על חייו הקודמים, כעת בשלב החדש של קיומו, אותו אדם יודע בבירור מיהו או מיהי, כמה פעמים הוא היה בעולם, מה נעשה, וכאשר הוא עומד בעולם האמת, אלא אם מישהו נתון בעונש, הוא מודע לה' ולאמת הדברים. לפיכך הוא יחיה בשלום וייהנה מהגמול של הטוב שעשה". לאחר ששמע זאת, הילד הסתכל על נודע. הוא שמח מאוד על ששמע את הדברים וחש באמיתותם. באותו רגע עבר כומר (נוצרי) זקן, והילד שאל אותו את אותה השאלה. הכומר לא רצה לענות תשובה מסורתית כלשהי, מאחר והחשיב את עצמו למודרני, וענה: "כל אחד אומר שיש משהו, אך אני לא ראיתי אותו עדיין, לכן במהלך הציפייה גם לי יש ספקות". נודע חזרה שוב על תשובתה בפני הכומר, ובסוף ההסבר הוא העריך את האיזון בין העולם הזה לעולם הבא ואמר: "סוף-סוף תשובה ברורה ואמיתית, המעניקה לי את הכוח להמשיך להאמין".

(הדת ההינדית מדברת על גלגול נשמות מעגלי, תהליך מתמשך של גלגול נשמות, לא רק בין אדם אחד לאחר, אלא גם של בעלי חיים. אתה מת, ומיד נשמתך מתגלגלת, אולי לסוס, כבשה, חתול, נמלה או כל בעל חיים אחר, ומדובר בתהליך אינסופי. לקמיקזות היפניים במלחמת העולם השנייה לא היה פחד ממוות, והם היו משוכנעים שמיד לאחר המוות הם ימשיכו בתהליך זה. אין אמת בכך. יש בית דין השופט כל אדם, ולכל אדם יש נשמה. אם אדם עבר חיים טובים וצודקים, עם אנשים אחרים ובפני ה', הוא או היא יקבלו את הנאות העולם הבא. עם זאת, אם לאחר מספר דורות, 200, 300 אולי 400 שנים, לדוגמא, אותה נשמה מעוניינת בעלייה לרמה גבוהה יותר, כדי להגיע לכך יש צורך שאותו אדם ייוולד מחדש בעולמנו, ושעל-ידי ההשגחה האלוהית הוא יקבל את האפשרות להשיג זכויות לשם אותה התעלות עתידית. יש, כמובן, גם סכנה של יצר הרע, ושל נפילה, ולכן יש צורך לשמור על יראת ה'. גלגול הנשמה כאן הוא חיובי למען התעלות. אין לכך קשר אל הרעיון האסיאתי של גלגול נשמות. במקביל קיימות גם, השם ישמרנו, רמות של גלגולי ענישה, בהם בשל חטאים חמורים הנפש נשלחת בחזרה לגוף של חיה: כלב, חתול ועוד. זהו עונש גרוע מהגיהינום, מאחר ואין דבר נורא מכך שנשמה, נעלה במהותה וקרובה לבוראה, נכנסת לגוף של חיה, תוך שהיא מודעת לקיומה המקורי. נושא זה הוא רחב מאוד הכולל ידע אמיתי, שהיה ידוע לצדיקים הנסתרים בלבד. הצדיק חיים, כאשר רצה, יכול היה לדעת כמה פעמים אדם היה בעולם, מי הוא (או היא) בכל גלגול, וכל פרט אחר בנוגע לאותה נשמה).

27 באוגוסט 2004: דניאל חלם שהוא היה עם חברו גרציאנו, ועמד יחף בים בו בעבר הייתה הודו קיימת. בנקודה מסוימת נשמע קול שאמר: "הודו נמחקה מעל פני כדור הארץ, ואף אחד לא ניצל. - דניאל הבין מכך שגם המדינות שמסביב להודו יושפעו מכך".

(כאשר פרץ שמע על החלום הוא הזמין את דניאל לבצע סימנים כדי להמתיק את הגזרה. הם ביצעו זאת מספר ימים לאחר מכן. ב-26 בדצמבר התרחשה רעידת אדמה חזקה מאוד, כ-8 או 9 דרגות בסולם ריכטר, באוקיאנוס ההודי, קרוב לסומטרה, והיא הזיזה את האי בכ-30 מטרים. בעקבות הרעידה התרחש צונאמי שפגע קשות במדינות האזור: סרי לנקה, תאילנד, אינדונזיה, המלדיבים ואפילו סומליה. היה זה אסון עם מאות אלפי הרוגים, נעדרים וכאלו שנחשפו למגפות ולרעב).

6 בספטמבר 2005: בחלום ג'יוזפה ראה אימאם מוסלמי סגור בחדרו. ג'יוזפה אמר: "מספיק עם השנאה כלפי ישראל", והוסיף בערבית בקול חזק: "אלחמד-לאללה" (השבח לאל). האימאם, שהתרשם מקולו של ג'יוזפה, נבהל. ג'יוזפה המשיך: "מספיק לממן את חמאס. אללה יהרוס את חמאס. הוא אינו סובל אתכם יותר. ישראל אהובה על-ידי אללה, זכור זאת. אם אתם יוצאים נגד ישראל, אתם יוצאים נגד אללה!".

(ג'יוזפה קיבל את החלום הזה בלילה שלפני הגירוש מאיטליה של האימאם של טורינו, אשר נחשד בתמיכה בטרור. דמות האימאם המגורש עונה לעדות של ג'יוזפה בחלום).

10 בפברואר 2004: דניאל חלם שהמורה חיים הסביר לו את סימן תחיית המתים. באופן פרטני הצדיק התייחס לחלק האחרון של חלומו של ג'יורדנו, בו ג'יורדנו הסביר לג'ינו: "כן, המורה מת וקם לתחייה. רק הוא יכול לעשות זאת". המורה חיים הסביר לדניאל כי הוא רק "יורש" לידע של סוד ברית השלום: "אני יכול לומר רק שכשאני רוצה יש לי גוף ואני מראה את עצמי למי שאני חפץ", והמשיך: "בבית הספר האיסיי היה קיים הידע הזה, גם אם רמתו לא הייתה שלמה. אי שלמות זו יצרה בלבול, אך באותו זמן היא העניקה לישוע את הכוח לעזוב את בית הספר, מאחר והיה זה הסימן היחיד שקשר את מלכות השמים לארץ.

(חלום המסביר כי הצדיק חיים יכול לרדת לעולם בגוף גשמי אם חפץ הוא בכך).

23 באפריל 2005: בליל פסח ג'יוזפה חלם על ספר תורה פתוח על שולחן. באמצע היה כתם אדום שיצר חיץ, ובמקום נכח גם רבי עם זקן ארוך וכובע. אז נכנס פרץ, ללא זקן, מחייך. קול משמים הכריז שמעתה ואילך תהיה הפרדה בין החסידים ובין מי שהולך לפי רש"י. בספר התורה נראו אז שלוש אותיות "למד".

(זהו פסק דין של בית הדין של מעלה. חסידים לא מייצגים את היהדות האמיתית. רש"י (הרב שלמה יצחקי, מטרויה, צרפת), בכיר פרשני התורה, מייצג את היהדות האמיתית. האות העברית "למד" היא אות הלימוד, ושלוש אותיות ה"למד" מסמלות, כנראה, את התורה, המשנה והתלמוד, שאת כולם פירש רש"י).

3 בפברואר 2007: נודע הייתה לבד בסלון, כאשר ראתה היא את המורה חיים יושב על כסא ליד מזבח תפילה. הוא היה רגוע, סבלני ומחייך, ואמר כי הוא הגיע לתפילה ו"מחכה" לאחרים, מאחר ועליו להעניק ברכה. ראשית הוא אמר את הדברים הללו: "לאחר כל השנים הללו עדיין לא למדתם לאהוב האחד את רעהו בלב נקי. מי שמעדיף להביט על הפגמים או הטעויות של האחרים לא יוכל לשמור על זכויותיהם, ולהיות זכאי ללב טוב. הפסיקו לשפוט ללא סיבה. הניחו בצד את הקנאה ותכונות אחרות שליליות של העולם הזה. אני לא ממהר, אך התקרבו אלי, מאחר ואני חייב להעניק לכם את ברכת ה"לב הטוב", שהינה חלק מן הצדק החדש והלב הרחמן. לאחר שתקבלו את הברכה, המבוגרים לא ידברו במשך 3 שעות, והצעירים במשך שעתיים.

   אז מסר הוא את הברכה: "ברוך ה' אלוהינו, ברוך אלוהי ישראל, גדול ה' הקדוש, ה' אחד. ברך את הלב. ברך אותו בלובן הרגשות. שמחשבותיך תהינה טהורות, שמחשבותיך תהינה לבנות, שנפשך תתחדש בלב חדש ורחמן, המלא בחמלה, בטוב, באמונה ובאמת, ושתיקשר אל נפשך כל הזמן. ברוך האל הקדוש. ברוך אל שדי שמעניק לך לב חדש בחייך".

(ברכה שהעניק הצדיק חיים לתלמידים).

2008: נודע חלמה כי הסבירה לצעיר שאלה המסממים את עצמם בהרואין וכדומה עושים עוון גדול לפני ה'. הבחור לא הבין למה, אז היא הסבירה כיצד ה" ברא את האדם: הוא גרם לרוח חזקה, אסף עפר מארבע פינות העולם, גרם לרטיבות להרטיב את העפר, ורוח באש יצרה את גופו כשהוא על האדמה. אז התקרבה רוח ה', וה' הפיח באף האדם נשמת חיים. לפיכך, הסבירה נודע, צריכים לכבד את החיים שה' נפח בנו, ומי שהורס את עצמו בגלל סמים חייב בנפשו, כי לא כיבד את חייו הנתונים לו מאת ה'.

זהו מסר חינוכי למשתמשים בסמים.

אוגוסט 2010: פרץ חלם כי הוא נותן שיעור לפאולו שישב משמאלו, לנודע, שישבה מימינו, ולג'יוזפה שישב מלפניו. פרץ פנה אליהם: "אתם לא מבינים כי כל מה שאנו עושים כעת לקראת הגאולה יהפוך להיסטוריה בדורות הבאים. איני יודע כיצד הדברים יתפתחו. גם אברהם אבינו לא ידע מה יקרה בעתיד, וכיצד יתקיימו הבטחות ה' אליו".

חלום זה מסביר את חשיבות הפעולות הנעשות בזמן זה לקידום הגאולה השלמה בעולם כולו.

22 באפריל 2013: פרץ חלם שהיה במלון אסיאתי כלשהו. פקידת הקבלה סיפרה לו שזכה ב-12 אלף דולרים והם על דוכן הקבלה. הוא לקח אותם בשמחה, אך עם זאת היה זהיר מאוד, מאחר וזכר שיעורים רבים אודות כסף שלימד אותו הצדיק חיים, הכוללים את מלכודות הכסף הקשות, ולעיתים קרובות העדינות, אשר משנות את יחס האנשים, לעיתים מבלי שהם מבחינים בכך. עם הכסף שנטל הוא קנה משהו קטן כחפיסת שוקולד. הפקידה קראה לו שוב לדוכן הקבלה, והסבירה לו שהייתה שם רשימה שבה שמו צריך להיות רשום, על מנת לוודא את הזכייה. הוא הביט ברשימה, אך שמו לא היה בה. הפקידה הצטערה על כך והייתה חייבת לקחת בחזרה את הכסף.

חלום, שבא בהמשך לשיעורי הצדיק אודות הסכנות שיכולות להיווצר בעקבות הנהייה התמידית אחר הכסף בדור זה, דור הממון.

 

הבאתי בפניכם חלומות נבחרים אשר קיבלו התלמידים במהלך השנים. החלומות הרבים והנפלאים ממשיכים לרדת גם בימנו אלו, והם מדריכים, מעצבים, מסבירים ומדהימים את מקבליהם ואת כל מי שעוסק בקידום בשורות הגאולה השלמה בעולם.פרק ד'

 

   לאחר שקראתם את הדברים עד כה, אני מניח כי לרבים מכם הבשורות החדשות אותן קראתם אינן קלות לעיכול. אמנם הן כתובות בשפה ברורה ובהירה לכל אדם מאמין, אך בשל חדשנותם, אני משוכנע כי הן נחתו עליכם כרעם ביום בהיר. אין הדבר אומר שאתם צריכים להירתע מכך. עצרו, חשבו רגע, ונסו להפנים את הדברים שקראתם. רצוי שאף תחזרו ותעיינו בהם. אני משוכנע שלבסוף הם יחדרו אל מוחכם ואל לבכם ותרוו נחת מהם מאוד.

   אחדים מכם ירצו בוודאי להתעמק יותר באותם התכנים, שנמסרו אליכם בקצרה. קוראים יקרים אלו ודאי ישמחו לשמוע שכתבים לא מעטים נכתבו על ידי פרץ בעברית או שתורגמו מאנגלית לעברית על ידי. לפני מספר חודשים כתבתי טקסט קצר המסכם את תכני כתבי ספר משנת חיים שקיימים כיום בעברית. טקסט זה וחלק מן הכתבים עצמם הועלו לאתר האינטרנט: ...., וחלקם יעלה בעתיד הקרוב. אל תהססו להיכנס אליו ולעיין בכתבים השונים, מאחר וקריאה בהם מעשירה מאוד, ומהווה השלמה לקריאה בתורה הקדושה. שימו לב כי בדומה לזכות ולשכר שנשמת האדם מקבלת עם הקריאה בתורה, כך גם מתקבלים זכות עצומה ושכר בצידה עם הקריאה בכתבי ספר משנת חיים. אזכיר לכם שוב כי מאז שהתחלתי לעסוק בקריאת ובתרגום הכתבים, השקפתי כלפי החיים השתנתה וגם הרגשתי האישית, נפשית והפיזית, השתפרו מאוד, כאילו קיבלתי "נשמה חדשה"[5].

   הגישה לכתבי ספר משנת חיים ניתנת לכל אדם באשר הוא, ועל מנת לקרוא אותם ולהתעמק בהם על האדם להיות בעל לב טוב. הלב הטוב כולל למעשה 36 תכונות, שאליהם ראוי שהאדם ישאף (וכל אדם מסוגל לשאוף לכך, גם בלי לשנות את אורח חייו). התכונות מחולקות לשלושה חלקים: 1. 13 המידות הטובות של הלב הטוב. 2. עשר הסגולות. 3. 13 המידות של אסתר המלכה. אם האדם הולך בדרך מידות אלו, תיפתח בפניו הזכות להתוודע אל כתבי ספר משנת חיים ולהבין את תכנם בקלות רבה.

1. 13 המידות של הלב הטוב:

(1) לב אמיתי של אהבה ויראה לה'.

(2) לב דורש צדק

(3) לב פועל: לב הרוצה לפעול ולעשות, לב אקטיבי

(4) לב נדיב כלפי כל האנושות

(5) לב רחב וסובלני

(6) לב נאמן המתחשב בלב הזולת

(7) לב טוב ופתוח, הנטייה לטוב, יצר טוב

(8) לב נאמן שבו שורה מלכות השמים

(9) לב חיובי של חכמה

(10) לב של אור

(11) לב של תקווה

(12) לב של אמונה

(13) לב נקי כתינוקות, עליו נאמר ועל לבו אכתבנה (ירמיהו, ל"א, 32), לב המתקשר למוח החדש וללב החדש של הגאולה השלמה.

2. עשר הסגולות (המתקשרת לעשרת הדיברות שבתורה):

(1) אמונה: האמונה האמיתית בה' אחד.

(2) ברכה: האדם יקבל ברכה מאת ה' תוך הקפדה על שמירה על ענווה (פנימית) וצניעות (חיצונית).

(3) סגולות הלב: סגולות החבויות בלב כל אחד, כחמלה ורחמים.

(4) תפילה: היכולת לפנות אל ה', מאחר ולכל אחד מבני האנושות ניתנת הזכות לקרוא לה', לשבח אותו, ולהתחנן אליו שיענה לבקשותינו.

(5) השראה: היא השראת השכינה מתוך דרך ארץ מכול סוגיה כלפי ה' וכלפי הזולת (לדוגמא דרך ארץ בין האם לחברו, למבוגרים ולמורים, לשולחן, לדברי קודש וכו').

(6) תיקון: התיקון הפנימי של האדם מכל מידה רעה שקיימת בו.

(7) התקדשות: היבדלות מעניינים טמאים, לא הגונים ובלתי מועילים.

(8) התחדשות: היא התחדשות הרוח המתרחשת בזמן הגאולה השלמה.

(9) טעם: אהבת הטעם שבחיים. טעם שאינו רק של החיך, כי אם של כל מה שהוא הגיוני למוח ונעים ללב.

(10) שתיקה: החכמה לשתוק ולשקול מילים לפני הוצאתם החוצה לאוויר העולם.

3. 13 המידות של אסתר המלכה:

(1) אהבה פנימית להגן על אחרים.

(2) האהבה לראות שאחרים יהיו שמחים.

(3) המידה לתקן ולבקש מחילה מפני התנהגות בלתי הגונה לזולת.

(4) החמלה המתחדשת תמיד כלפי הזולת.

(5) הרצון החזק לראות את התעלות הזולת.

(6) המידה הפנימית לעורר את המוח לחפוץ בהבנה, בידע ובחכמה.

(7) האמונה המתחדשת תמיד להשליט את הטוב על הרע.

(8) הכוח הפנימי להשיג את הכוח החי של השגחת הקדוש ברוך הוא.

(9) האהבה לדבר את האמת, להבחין באמת ולדקדק בדיבור, במחשבה ובמעשה בביקורת עצמית.

(10) הסבלנות הפנימית ללמוד מהן תחבולות ההרמוניה הפנימית ולחפוץ בהרמוניה לכל.

(11) המידה להיות תמיד עסוק בתיקון עצמי.

(12) המידה להפוך את חולשת העוונות והטעויות הקודמות, לכוח של המעשים בהווה.

(13) המידה להיות נקיים במחשבה הפנימית.

 

   אלו הן כאמור תכונות הלב הנדרשות כדי להיכנס אל הגן הנפלא והמבושם של כתבי ספר משנת חיים. זכרו תמיד כי הלב עמוק כאוקיאנוס רחב, וכי השאיפה להשיג את אותן המידות היא אינסופית, ועל האדם לדעת כי עליו לשאוף תמיד לתיקון ולשיפור עצמי. נסו להכין את עצמכם לקראת הכניסה אל הגן ואל תהססו להתבשם מטעמיו וריחותיו לכשתיכנסו אליו.

   חשוב להדגיש כי ההכנה לרוב אינה פשוטה, מאחר ובדור הרביעי ישנם לא מעט עניינים היכולים להפריע להשגת המידות הטובות והרצויות, כשמעל כולם חטאי הכסף והמין. בדור זה הממון גורם לאנשים להעביר את כל חייהם סביבו, ולמקד את כל מאמציהם הנפשיים והפיזיים כדי להשיגו. אין ספק כי ללא כסף אין קיום, אך הרצון להשיג כסף בכל מחיר, גורם לעיתים לאדם לפעול בדרכים לא מוסריות, לגנוב באופן גלוי וסמוי, לשחד, לקבל שוחד, לקנא בזולת ולהיות צר עין. פעמים רבות גם אדם שלא מחשיב עצמו כחומרני נופל ב"מלכודות" הממון העדינות אשר מוצבות בדרכו. ההשתחררות מפיתויי הממון אינה קלה, בעיקר מאחר ולרוב האדם לא מרגיש כלל כי הוא הופך נשלט בידי העניינים החומריים והרצון העז להשיגם. מדובר לפיכך במלחמה פנימית עזה ותמידית בעולם המציע פיתויים חומריים ללא גבול (אֹהֵב כֶּסֶף לֹא יִשְׂבַּע כֶּסֶף (קהלת, ה', 9)).

   חטאי הזימה בדור זה מרובים גם הם, וניתן למנות במסגרתם נגישות פתוחה וחסרת גבולות לתכנים פורנוגראפיים באמצעי התקשורת ובאינטרנט, יחסי מין שלא כדרך הטבע, לגיטימציה הולכת וגוברת ליחסי מין עם כמה שיותר פרטנרים, בגידות לאחר הנישואין המערערות את מוסד המשפחה ודיבור גס ובוטה. גם מלכודות המין יכולות להיות עדינות ומתוחכמות לעיתים, כי היצר הרע חזק מאוד והמלחמה בו אינה פשוטה, וגם מהן יש להיזהר ולהישמר.

   זכרו שוב כי המידות הטובות של הלב הינן אוצרות גדולים והדרך אליהן אינה תמיד קלה, אך היא מתגמלת מאוד.

  

   אציין כי במידה ותרצו להגיב או ליצור קשר עימנו אל תהססו לכתוב לנו.

 

 

תשרי התשע"ד, ספטמבר 2013, חולון.

משה לוי.

 

 

 

 

 [1] בראש מלכות שמים זו עמד ישוע ב-2000 השנים האחרונות, והיא היוותה עמוד תווך מרכזי באמונה הנוצרית בכל אותם שנים. אל מלכות שמים זו עלו נוצרים בעלי זכויות ולב טוב לאחר מותם. היא עמדה בעינה עד לבחירת ה' בגואל האחרון חיים, שעומד כיום בראש מלכות השמים השלמה. חשוב לציין כי יהודים לא היו זקוקים כלל למלכות השמים הנוצרית במאות השנים האחרונות, מאחר והמקום של היהודים הזכאים בעולם הבא היה נפרד ומרומם יותר מזה של השאר.

ומה בנוגע למוסלמים? עבור המוסלמים הזכאים היו קיימים גני האסלאם, אליהם הם עלו לאחר המוות. אנו יכולים להעריך להניח שהפחות נעלה מבין השלוש היא מלכות השמים הנוצרית, בשל האמונה של העולים אליה (התיאולוגיה הנוצרית הפסולה).

 

[2] כבחלומו של אדם קמחג'י מ-1990 בו הצדיק אבוחצירא (בבא סאלי) אמר לפרץ: ''אה, אז אתה הוא החמור, משיח בן דוד''.

[3] זו קבלה ישירה שפרץ קיבל מהצדיק חיים, שאי אפשר ואסור שסודות אמיתיים ייכתבו בספרים. -

[4] (הערת פרץ) לא כתבתי כך באף מקום, ותמיד קישרתי את היוד לתורה שבעל פה שקיבל משה רבנו ומסר ליהושע בן נון, ויכול להיות שאתה גם כן צודק בזה, מפני שמדובר ביהושע דווקא, שנמסרה לו התורה שבעל פה, ועל פיה עשה כל מה שעשה. ובכן היוד תכלול את כל פעולות הכיבוש וכו', ויכול להיות גם כן שהיוד מרמזת על עשרה דורות, בדרך כללית, בין נתינת התורה והקמת בית המקדש. -

[5] בחלום שקיבל ב-23 בדצמבר 2005 קרמין שאול, תלמידי הגואל חיים קיבלו "נשמות חדשות".